Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd 17545 - za bogata mieszanka w Audi A4 B6 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panów. Powoli wymiekam z check engine. Błąd 17545 za bogata mieszanka. Sprawa ma sie tak ze od miesiaca walcze z tym bledem. W blizej nieokreslonych warunkach przy np dojezdzi do skrzyzowania zapala sie check engine. Samochodem zajmjja sie dwaj odrebni mechanicy w tym jeden bardzo znany tutaj u Nas w Radomiu. Wczesniej ten pierwszy zrobil szereg zmian:

1. Nowa oryginalna lambda

2. Wymianka przepływki na uzywana

3. Wymiana wezyka odmy

4. Wyjal kolektor ssacy podobno zakleil mala dziurke

Check 17545 po 70km

Drugi ten bardziej zaawansowany

1. Wsadzil samego nowego lizaka przeplywomierza chyba zamiennik a takze uzywke

2. Podmienil regulator cisnienia paliwa, listwe wtryskow

3. Podmienil zawor odpowietrzajacy odme

Check po 100km.

Potem ja jeszcze rozbieralem gruszke kolektora ssacego ale membrana cala i.pod palcem a takze pedalem gazu ciegno chodzi. Ogolnie check na przestrzeni miesiaca zapalil sie z 5 razy przy dojezdzie/zatrzymaniu na swiatkach. Mechanicy zalamuja rece. Ostatnim razem auto bardzo dobrze mi chodzilo przez 5 dni jakby spalanie mniejsze itp i zrywny na pierwszych biegach. Wczoraj zapalil sie check i samochod dostal mula(tak mi sie zdaje)

Panowie poradzcie cos

---------- Post dopisany at 11:44 ---------- Poprzedni post napisany at 11:42 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 11:46 ---------- Poprzedni post napisany at 11:44 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:46 ----------

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Opublikowano

Może trzeba logi zrobić.

Widać że błąd tylko na jałowym, za mało powietrza lub zalewa go paliwem

Sprawdź ciśnienie na cylindrach.Filtr powietrza wymieniony, czysty?

Opublikowano

Przepływka raczej do wymiany, auto przy około 5000obr ma 100KM

Trzeba było zrobić logi do odcinki

Opublikowano
  • Autor

Filtr powietrza czysciutki. Cisnienie w cylindrach sprawdzane i w normie.

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:54 ----------

Jeden z mechanikow probowal na nowym zamienniku przeplywomierza i na uzywanym. Myslisz ze przeplywka??do odcinki czyli??

Opublikowano
do odcinki czyli??

6800 obrotów chyba tyle w 2.0 jest.

Dajesz gaz to takich obrotów aż auto zacznie odcinać paliwo - odcinka

Przepływomierz powinien pokazywać max 100-105g/s

Opublikowano
  • Autor

Postaram sie zrobic w ciagu godziny. Moze kurde kupic oryginalna nowa przeplywke wedlug numeru katalogowego razem z ta krotka rura. 350 zika:(

---------- Post dopisany at 12:21 ---------- Poprzedni post napisany at 12:13 ----------

Postaram sie zrobic w ciagu godziny. Moze kurde kupic oryginalna nowa przeplywke wedlug numeru katalogowego razem z ta krotka rura. 350 zika:(

---------- Post dopisany at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany at 12:21 ----------

Przed chwilą zrobiłem log dynamiczny praktycznie do odcięcia

Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:58 ----------

Wychodzi na to, że 102 g/s przy max obrotach jest prawie książkowo. Co masz na myśli, że na jałowym jest nie halo?

---------- Post dopisany at 14:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

Panowie jakieś pomysły ?

Opublikowano
Wychodzi na to, że 102 g/s przy max obrotach jest prawie książkowo. Co masz na myśli, że na jałowym jest nie halo?

Teraz owszem wygląda że jest ok.

Na jałowym tak błąd mówi:

Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka bogata - b.jałowy

Opublikowano
  • Autor

Nie no ok ja to rozumiem :) Ale jakie w takim razie wartości powinien wskazywać przeplywomierz na wolnych obrotach?Jeśli nie przepływka to co :(?

Opublikowano

ja bym skupil sie na przeplywce jeszcze raz.

Opublikowano
  • Autor

Panowie dokładnie było tak, że mechanik Znachor :) najpierw podmienił samego lizaka z tego co pamietam zapodał zamiennik podlaczyl kompa i zaczal kombinowac. Potem go odlaczyl i dal stary. Po ponownym checku kazal mi zakupic przeplywomierz razem z rura przeplywowa. Kupiłem używany. Zamontował pojezdzilem i znowu check. Możliwe ze potrzebna nówka sztuka?

---------- Post dopisany at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

Gregor a Ty zgadujesz z tym żebym skupił się na przepływce czy stwierdzasz to po logach?

Opublikowano

zróbcie porzadna analize logów z bloku 2 to bedziecie wiedziec dlaczego przepływka jest do wymiany .

Opublikowano
Panowie dokładnie było tak, że mechanik Znachor :) najpierw podmienił samego lizaka z tego co pamietam zapodał zamiennik podlaczyl kompa i zaczal kombinowac. Potem go odlaczyl i dal stary. Po ponownym checku kazal mi zakupic przeplywomierz razem z rura przeplywowa. Kupiłem używany. Zamontował pojezdzilem i znowu check. Możliwe ze potrzebna nówka sztuka?

---------- Post dopisany at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

Gregor a Ty zgadujesz z tym żebym skupił się na przepływce czy stwierdzasz to po logach?

nigdy nie zgaduje :wink:

Stwierdzam to po logach:hi:

Opublikowano
  • Autor

Jeśli stwierdzasz to po logach to tym badziej szacuneczek :) ale wiesz nie chce wydać 350 zika na darmo :) Stąd moja drobiazgowość i dociekliwość

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

Jeśli coś nie halo z przepływką na biegu jałowym to znaczy , że bierzemy pod uwagę logi statyczne?

Opublikowano

tak , z logów można wiele powiedzieć , natomiast duzo mowia też oględziny w realu :)

Opublikowano
  • Autor

Troche mnie to zaczyna przerazac. Mechanik wsadzil mi wlasnie 3 uzywany przeplywomierz z kolei i mam na nim pojezdzic. Panowie mozliwe to ze dwie przeplywki nie halo czy mechanik traci pomysly??

Opublikowano

mechanik jest d*pa jak nie potrafi znalec przyczyny usterki i wsadza ci jakies urzywane przepływki do tego jeszcze nie wiadomo czy o odpowiednim numerze a co zatym idzie specyfikacji .

Opublikowano
  • Autor

Czy to czasem nie jest tak ze jak sie wymienia przeplywke to koniecznie na nowke?? Przeplywomierz uzywany traci parametry bedzie sprawny ale sygnal na sterownik bedzie nieprawidlowy zaburzony na kazdym uzywanym egzemplarzu?

---------- Post dopisany 03-07-2014 at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany 30-06-2014 at 23:06 ----------

Panowie podmieniłem już na 3 z kolei używaną przepływkę i po dwóch dniach znowu check. Poradźcie coś

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć, zastanawiam się czy udało Ci się rozwiązać problem?

U mnie sytuacja wygląda praktycznie identycznie :(

Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, Panowie mi tez wyskakuje ten blad i check sie nie zapala ale zawsze zanim wyskoczy 17545 jest 17700 od termostatu, czy powodem pojawienia sie bledu mieszanki moze byc blad z termostatu??

z gory dzieki za jakas podpowiedz, pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.