Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadro i Grit, tylko i az tyle ;)

no ale jak mam taki zestawik http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/4005/good-stuff-wiadro-separator.html to nic wiecej nie potrzebuje co nie? do tego tylko dobry szampon samochodowy i dobra rękawica z wełny

I karcher do wstępnego płukania i końcowego, ręcznik do osuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiadro i Grit, tylko i az tyle ;)

no ale jak mam taki zestawik http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/4005/good-stuff-wiadro-separator.html to nic wiecej nie potrzebuje co nie? do tego tylko dobry szampon samochodowy i dobra rękawica z wełny

I karcher do wstępnego płukania i końcowego, ręcznik do osuszania.

bez przesady, ja od lat myję na bezdotyku (tylko programem "płukanie") i jest git.

Faktem jest natomiast, że słaby ręcznik może narobić tyle samo biedy jak każdy inny źle dobrany produkt lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a na bezdotykowej woda pod ciśnieniem leci tez z karchera także ja przesady nie widzę :-P a z ręcznikiem tak jak mówisz, no ale jak już się interesuje gritami to ręcznik odpowiedni tez znajdzie

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1. Jade na myjnie bezdotykową, biorę sam program "płukanie"

2. Wracam do domu, biore jedne wiadro z separatorem i tam jest szampon samochodowy + woda

3. Drugie wiadro jakieś najzwyklejsze z czystą wodą do płukania rękawicy (bez separatora)? albo płucze rękawice za pomocą węża ogrodowego?

4. myje i osuszam dobrym ręcznikiem

To tyle czy coś pomyliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1. Jade na myjnie bezdotykową, biorę sam program "płukanie"

2. Wracam do domu, biore jedne wiadro z separatorem i tam jest szampon samochodowy + woda

3. Drugie wiadro jakieś najzwyklejsze z czystą wodą do płukania rękawicy (bez separatora)? albo płucze rękawice za pomocą węża ogrodowego?

4. myje i osuszam dobrym ręcznikiem

To tyle czy coś pomyliłem?

Zanim dojedziesz do domu to znowu Ci się usyfi wszystko i będziesz tarł piasek rękawicą, chyba, że mieszkasz 100m od myjni. Weź sobie puste wiadra (jak nie masz zakręcanego) kup 2 butle wody demineralizowanej po 2,38zł/5L w Auchan, zmyj auto na myjce, potem woda z butli do wiadra, dodajesz szampon i myjesz auto rękawicą na myjni, potem spłukujesz znów ciśnieniówką i osuszasz + jakiś quick detailer w sprayu. Możesz do tego dodać jeszcze ręczną pianownicę z dobrą pianą i spłukiwanie przed myciem rękawicą.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , poszukaj jakas myjnie gdzie nie czepiaja się wiader i rób wszystko na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki. Tylko nie ma u mniej takiej myjni na której się nie czepiają za to ;/

Chyba będę po prostu robił w taki sposób

1. Opłukam auto bieżącą wodą wężem ogrodowym w domu

2. Dwa wiadra z separatorami. W jednym będzie szampon z wodą a drugie wiadro z czystą wodą

3. Dobra rękawica i myjemy autko, delikatnie bez przyciskania

4. Myję po jednym elemencie

5. Opłukuje całe auto bieżącą wodą z węża ogrodowego (kilka razy)

6. Susze dobrym ręcznikiem

7. Nakładam quick detailer w spray

Ujdzie? Nie chce się za bardzo bawić w karchery bo raz że nie mam tak samo nie chce bawić się z kupnem pianownicy

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytania do doświadczonych

1. Czy używacie środkow do mycia mikrofibr ??? jeśli tak to jakie używacie ? póki co tylko białego Jelenia stosuje...

2 . Jaką kupic polerke powiedzmy do 1000zł, chodzi głównie o nakładnie cleanera maszynowo oraz o uswanie powiedzmy dorbnych rys powstałych np przy myciu, czy przy codziennym uzytkowania auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytania do doświadczonych

1. Czy używacie środkow do mycia mikrofibr ??? jeśli tak to jakie używacie ? póki co tylko białego Jelenia stosuje...

2 . Jaką kupic polerke powiedzmy do 1000zł, chodzi głównie o nakładnie cleanera maszynowo oraz o uswanie powiedzmy dorbnych rys powstałych np przy myciu, czy przy codziennym uzytkowania auta

Dobry płyn do mycia i zmiękczacz, od samego mydła jakaś lekko szorstka mikrofibra się robi wg. mnie. Najtańsza polerka, za to dobre gąbki i naprawdę wystarczy na własny użytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie potrzebne te specjalne środki do mycia fibr ?

Tyle tego jest, jak moge prosić to podlinkujcie coś, jaką polerke i gabki do niej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie potrzebne te specjalne środki do mycia fibr ?

Tyle tego jest, jak moge prosić to podlinkujcie coś, jaką polerke i gabki do niej......

Ja piore w micro wash i są fajne miękkie tylko trzeba je dobrze rozczepac po praniu. Wcześniej się mocza chwile

Ja mam obecnie Kraussa P7 ale odkładam na Rupes Big foot, ale trochę kosztuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie potrzebne te specjalne środki do mycia fibr ?

Tyle tego jest, jak moge prosić to podlinkujcie coś, jaką polerke i gabki do niej......

Ja kupiłem najzwyklejszą obrotówkę http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=masner+polerka&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

Do tego po dwie miękkie i średnie gąbki Flexipads - 150mm i 80mm

Pasty Koch Chemie Schliefpaste i Antihologram. Przy zupełnie niskim nakładzie pracy taki efekt:

ziarno.jpg

polerka3.jpg

halogenbok.jpg

Więc na własny użytek nie widzę sensu przepłacać na wymyślne polerki ;)

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rupes Big foot

Polecam tą maszynę. Nie mam porównania z innymi bo wskoczyłem od razu na hi level :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No a na bezdotykowej woda pod ciśnieniem leci tez z karchera także ja przesady nie widzę :-P

Wszystko się zgadza, tylko myjka ciśnieniowa za kilkaset złotych nie jest koniecznością na początku, skoro można wydać ułamek kwoty na myjni.


Panowie mam dwa pytania do doświadczonych

1. Czy używacie środkow do mycia mikrofibr ??? jeśli tak to jakie używacie ? póki co tylko białego Jelenia stosuje...

2 . Jaką kupic polerke powiedzmy do 1000zł, chodzi głównie o nakładnie cleanera maszynowo oraz o uswanie powiedzmy dorbnych rys powstałych np przy myciu, czy przy codziennym uzytkowania auta

1. Do tej pory używałem Białego Jelenia wersję "dla dzieci" i nie miałem zastrzeżeń ani do stopnia umycia ani do puszystości po praniu

2. Nie lepiej dołożyć parę zł do np używanego flexa i mieć od razu dobra maszynę i do korekt i do "weekendowych zmagań"?


@Bruuuum

Zapytam z ciekawości. Jak dobrze wymyłeś pastę? Bo KOCH'y niestety mają tendencję do bycia mega tłustymi i wypełniającymi pastami, o upierdliwości przy usuwaniu pozostałości nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruuuum

Zapytam z ciekawości. Jak dobrze wymyłeś pastę? Bo KOCH'y niestety mają tendencję do bycia mega tłustymi i wypełniającymi pastami, o upierdliwości przy usuwaniu pozostałości nie wspomnę

Maksymalnie wymyłem, po polerce jeszcze raz go umyłem rękawicą, bo było gorąco i wszystko szybko schło jak gdzieś prysnęło, po myciu cleaner, bo twardą wodę mam, a na koniec Stripped-ease od AngelWaxa i właśnie po tym przed woskiem są zdjęcia.

Antihologram Kocha jest właśnie bardzo rzadki i nietłusty, w przeciwieństwie do ich ściernej pasty, jedynie mgiełkę zostawia, więc było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje Denis z ta polerka ale niestety u mnie sytuacja wygląda tak że prawdopodobnie juz niedługo zamienie swoje miejsce zamieszkania z bloku na dom a tam będzie garaż oczywiście więc spelnie jedno z moich marzeń i urządze sobie prawdziwe spa dla auta i generalnie dotychczas wydałem juz tyle kasy na mikrofibry, i ogólnie środki do detailingu, i tak rozbudowałem zapasy że jak to policzyłem to......powiem tak, lepiej żeby Moja ukochana nie chciała tego liczyć :decayed::grin: każdy z Was pewnie wie o co chodzi ;) zostało mi w sumie do kupienia tylko kilka dupereli, plus myjka, tutaj raczej postawie na Krachera K7 z pianownicą PA, chyba że coś innego byście polecili ??? i została mi do kupienia maszyna jakas na początek, na pewno potem pojawi się druga, jakiś Rupes czy cos podobnego, ale to potem, więc mega bylbym wdzięczny na podlinkowanie lub jakies konkretne zestawy czy nazwy w co najlepiej móglbym zainwestować tą kase pod katem wlasnie takich tematów jak pisalem wcześniej, ogólnie z polerką dopiero zaczynam więć liczę na Waszą pomoc w tym temacie, nie ma opcji i póki co musze zmieścić się powiedzmy do 1000zł za maszyne , gąbki i pasty bo jak wydam więcej to grozi mi ostry wp***dol od ukochanej :grin: a jest tego tyle że naprawde nie wiem na co się zdecydować......Mile widziane wiadomości na PW Pozdro !!!


Bruuuum efekt mega :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rupesa odrazu sobie odpuść bo musisz mieć trochę więcej niż tysiąc, celuj oczywiście w maszynę typu DA ale od krausa, flexa czy lare chociaż moim zdaniem czuć różnice porównując te maszyny do Rupesa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rupesa odrazu sobie odpuść bo musisz mieć trochę więcej niż tysiąc, celuj oczywiście w maszynę typu DA ale od krausa, flexa czy lare chociaż moim zdaniem czuć różnice porównując te maszyny do Rupesa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A czemu to takie oczywiste żeby szukał DA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rupesa odrazu sobie odpuść bo musisz mieć trochę więcej niż tysiąc, celuj oczywiście w maszynę typu DA ale od krausa, flexa czy lare chociaż moim zdaniem czuć różnice porównując te maszyny do Rupesa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

No przecież napisałem że póki co chciałbym coś tańszego więc do 1000zł ze wszystkim, a potem przyjdzie czas na druga maszynę droższą i lepszą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...