Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym Ci doradził, ale nie żadną z tych maszyn nie miałem do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie róznica taka że Lare ma stabilizacje obrotów,  a masz może wiedzę jak wypadaja jakościowo polerki Lare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizacja obrotów to bardzo przydatna funkcja [emoji4] Jeśli jest więcej plusów po stronie Lare to się nie zastanawiaj. Sam mówiłeś ze będziesz chciał coś innego więc na początek starczy Ci taka. Z czasem ja sprzedaż albo zostawisz jako zapasowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krauss widze mocniejszy 900W, Lare 600W, zdecyduje sie na Kraussa i myjke Nilfisk C130, powinno grac na początek;)

Zawartość dodana 2 minutes later

Na pewno kupie jeszcze tak jak radziliście, Flexa albo Kraussa P7 jako druga maszynę:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej od razu kupić Flexa VRG? Kupujesz jedną porządną maszynę a później już się tylko "zbroisz" w gąbki i pasty a to też trochę kosztuje ;)

Inaczej będzie Ci się pracować tą samą kombinacją pad+pasta na różnych maszynach to raz, a po drugie flex występuje seryjnie z większym BP reszta maszyn (140mm vs 120/125 mm)

Moim zdaniem bez sensu jest "rozmieniać się na drobne" i kupować coś "na chwilę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost masz jakieś fotki wnętrza po qd od auto finesse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy fotki, ogónie bardzo fajny środek, szybko odparowuje, nie maże, zostawia mat, po prostu czyści i zabezpiecza przed UV

Auto Finesse Spritz

qqpelg.jpg

o9g7t3.jpg

v77bls.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 17:02, Denis napisał:

To nie lepiej od razu kupić Flexa VRG? Kupujesz jedną porządną maszynę a później już się tylko "zbroisz" w gąbki i pasty a to też trochę kosztuje ;)

Inaczej będzie Ci się pracować tą samą kombinacją pad+pasta na różnych maszynach to raz, a po drugie flex występuje seryjnie z większym BP reszta maszyn (140mm vs 120/125 mm)

Moim zdaniem bez sensu jest "rozmieniać się na drobne" i kupować coś "na chwilę"

Popieram przedmówcę, oraz maszynę osobiście jej używam i na chwilę obecną nie mam zamiaru się z nią rozstawać :decayed: Fakt nie jest tania w porównaniu do Kraussa lub Lare ale Flex to już maszyny do zajeżdzania :wink: .  Jest specyficzna i trzeba sie do niej przyzwyczaić ale potem to już sama przyjemność :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie racje panowie ale niestety nie przeskocze brakującej kasy,  Krauss DA  to niecałe 700zł a Flex to 1700zł, za ten 1000zł róznicy to past i gąbek nakupuje pod szyje, a raczej skusze się na zestaw Auto Finesse Revitalise, pasty stworzone przez detailerow z Auto Finesse specjalnie pod maszyny DA,  chyba że po prostu przełoże na dalszy plan kupno maszyny i wtedy zrobie jak radzicie ;) bardzo dziekuje za rady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FroS-t napisał:

Pewnie macie racje panowie ale niestety nie przeskocze brakującej kasy,  Krauss DA  to niecałe 700zł a Flex to 1700zł, za ten 1000zł róznicy to past i gąbek nakupuje pod szyje, a raczej skusze się na zestaw Auto Finesse Revitalise, pasty stworzone przez detailerow z Auto Finesse specjalnie pod maszyny DA,  chyba że po prostu przełoże na dalszy plan kupno maszyny i wtedy zrobie jak radzicie ;) bardzo dziekuje za rady :good:

Jeżeli to pierwsza styczność z maszyną polerską kup Kraussa bo tutaj stosunek ceny do jakości jest bardzo fajny (lepszy niż LARE imo) ale z past polerskich polecam Menzerne lub Koch Chemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bedzie Mój pierwszy kontakt jesli chodzi o maszyny ale zanim zaczne cos tam działac na pewno zalicze szkolenie, bo u Nas studio detailingowe prowadzi kursy i szkolenia na które mozna sie zapisac więc zawitam bankowo zanim zaczne coś działać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bedzie Mój pierwszy kontakt jesli chodzi o maszyny ale zanim zaczne cos tam działac na pewno zalicze szkolenie, bo u Nas studio detailingowe prowadzi kursy i szkolenia na które mozna sie zapisac więc zawitam bankowo zanim zaczne coś działać ....

Skoro już wybierasz się na kurs detailingu to tam Cię nauczą jak pracować maszyna rotacyjna :wink: Skoro masz już dwa głosy za Flexem to ja bym wolał dozbierac i oszczędzać czas przy polerowaniu [emoji4]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 22:40, FroS-t napisał:

Mam trzy fotki, ogónie bardzo fajny środek, szybko odparowuje, nie maże, zostawia mat, po prostu czyści i zabezpiecza przed UV

Auto Finesse Spritz

qqpelg.jpg

o9g7t3.jpg

v77bls.jpg

Stosujesz to zamiast APC i PB Natural Look?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uzywam dressingow, bo nie lubie paćkać wszystkiego dressingiem w środku, z reszta Audi ma matowe plastiki więc wystarczy je zachowywac w czystości, nie trzeba ich przyciemniać, APC też mam do czyszczenia ale teraz we wnetrzu uzywam Auto Finesse Spritz i mam tez Chemical Guys Inner Clean również bardzo fajny środek

Zawartość dodana 23 minutes later

Krótkie pytanie jeszcze, jaki polecicie cleaner ? mam wosk Soft 99 Fusso coat, chce kupic jeszcze Auto Finesse Fusion, raczej stawiam na woski o dłuższej wytzymałości a nie na takie które trzymaja około dwa miesiące, chyba najbardziej zależałoby mi na cleanerze takim aby nie trzeba było całego auta IPA lecieć, w sumie to ja uzywam Gyeon Prep zamiast IPY, pisales kiedyś Denis o Detailers Coating Prep Polish, postawić na ten środek cleaner? ogólnie myslalem o zakupie Auto Finesse Rejuvenate albo Poorboys Professional Polish, co myslicie ?:eusathink:

Zawartość dodana 40 minutes later

Aha z takich wosków mniej trwalszych chodzi mi jeszcze po głowie Chemical Guys Pete's 53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Angelwaxa Perfect Polish, jak inne od tej marki mega wydajny produkt i ekstra się to wyciera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba IPĄ leciec ?

Zawartość dodana 5 minutes later

Widze że gośc nie leci odtłuszczaczem, tylko wyciera do sucha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 00:59, TOM3K napisał:


Skoro już wybierasz się na kurs detailingu to tam Cię nauczą jak pracować maszyna rotacyjna :wink: Skoro masz już dwa głosy za Flexem to ja bym wolał dozbierac i oszczędzać czas przy polerowaniu emoji4.png

Dobry kurs powinien uczyć pracy zarówno na rotacji, DA jak i z papierami ściernymi (ręcznymi i na maszynę).

Detailing to nie tylko "rotacja, futro, Farecla/tempo i ogień" ;)

9 godzin temu, FroS-t napisał:

 

chyba najbardziej zależałoby mi na cleanerze takim aby nie trzeba było całego auta IPA lecieć, w sumie to ja uzywam Gyeon Prep zamiast IPY, pisales kiedyś Denis o Detailers Coating Prep Polish, postawić na ten środek cleaner?

Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowej kasy to zostań przy Geyon'ie Prez bo jest to środek lepsze od IPY, ale jeśli chcesz mieć dodatkową chemię do przygotowywania powierzchni pod woski i POWŁOKI, to rozważ zakup np Detailers Coating Prep. Nawet jeśli Ci się nie spodoba, spokojnie będziesz w stanie go odsprzedać, czy to mi czy to innym kolegom po fachu.

Nie ma tutaj złej drogi ;)

Zawartość dodana 12 minutes later
Dnia 2.02.2017 o 20:46, TOM3K napisał:

dlatego czytałem że trzeba zrobić kanapkę z tego G1 i G2. Będę musiał jeszcze pomyśleć o tym chwile, czasu mam

Gdzieś mi umknęła ta wypowiedź a pamiętałem że mam się do niej odnieść ;)

G2 to nic innego jak..... IPA o wyrafinowanej nazwie "Residue Remover";) WOW :D

Ktoś jeszcze walczył z tematem "przeskawikania wycieraczek" przy jakiejkolwiek dedykowanej powłoce na szyby? Od razu zaznaczę że IPA, Glinka czy dokładne mycie na nie wiele się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Denis napisał:

Dobry kurs powinien uczyć pracy zarówno na rotacji, DA jak i z papierami ściernymi (ręcznymi i na maszynę).

Detailing to nie tylko "rotacja, futro, Farecla/tempo i ogień" ;)

Miałem na myśli, że wprowadza go bardziej w temat i będzie w stanie zacząć od  rotacji ale będzie miał też wiedzę o uzywaniu DA. 

 

51 minut temu, Denis napisał:

Gdzieś mi umknęła ta wypowiedź a pamiętałem że mam się do niej odnieść ;)

G2 to nic innego jak..... IPA o wyrafinowanej nazwie "Residue Remover";) WOW :D

Ktoś jeszcze walczył z tematem "przeskawikania wycieraczek" przy jakiejkolwiek dedykowanej powłoce na szyby? Od razu zaznaczę że IPA, Glinka czy dokładne mycie na nie wiele się zdaje.

Możliwe ze tak jest, ale jestem bardzo na za jeśli chodzi o Gtechniq,  największy problem w tym ze w DE ma to tylko jeden sklep na stanie (w sumie to nie ma bo tylko na stronie internetowej stoi że posiadają). 

U mnie problem z podskakiwaniem wycieraczek pojawił się nie przy powłoce a przy NW Soft99 Roll on Large. Co dziwne tylko i wyłącznie na jednym samochodzie. Wszystkie były podobnie przygotowane tj. porządne mycie Shampoo PRO, glinkowanie, Polerowanie, odtluszczanie. W sumie na 6 autach to aplikowalem w tym 5 audi i tylko passat miał z tym problem. Czyżby miało na to wpływ szlo na jakim jest aplikowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...