Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:Witam,

Jest Tuge zieloną mogę użyć do karoserii jako środka do usuwania zabrudzeń metalicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kup sobie Iron-x, świetnie sobie radzi :) Ktoś kiedyś używał tuge do felg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam kupione Bug&Tar remover. Rozumiem, że to tylko jest na soki z drzew i owady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na smołe i owady :) nie wiem czy to soki z ddrzewa usunie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo w sumie tylko czegoś na metale potrzebuje, bo resztę zestawu już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje dobrej glinki oraz dobrej pasty do chromow gdyz chce ogarnac koncowki od wydechu,co mozecie polecic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 10:49, Matejus_93 napisał:

Bo mam kupione Bug&Tar remover. Rozumiem, że to tylko jest na soki z drzew i owady?

Bug&Tar, czyli owady i asfalt, soki z drzew to jak klej nalezy traktowac z reguły te srodki radza sobie i z takimi problemami, najtanej a dobrze to kierunek ----> Prickbort

Dnia 14.07.2017 o 10:01, Matejus_93 napisał:

:hi:Witam,

Jest Tuge zieloną mogę użyć do karoserii jako środka do usuwania zabrudzeń metalicznych?

Możesz ale ma konsystencje żelowa, sprawdzalem, lepiej cos o wodnistej konsystencji jak pisał Norber Ironx, Gyeon Iron, Auto Finesse Iron Out  czy tam coś tanszego z ADBL.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mizur138 napisał:

 pasty do chromow gdyz chce ogarnac koncowki od wydechu,co mozecie polecic ?

Mothers Mag&Aluminium Polish lub Auto Finesse Mercury Metal Polish

 

16 minut temu, Mizur138 napisał:

Panowie potrzebuje dobrej glinki

Gyeon, ValetPro żólta, Auto Finesse ale lepiej sobie kup Clay Block ja mam CarPro Polyshave ale ma też ADBL albo Lare, spadnie umyjesz i po problemie, nie trzeba ugniatać, o wiele szybciej idzie niż tradycyjna glinka,  chodz tradycyjna przydaje sie do szyb, felg czy trudo dostepnych miejsc, wybór nalezy do Ciebie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Frost:hi: a jeszcze zapytam jakies płyn/ciecz ktora rozpuszcza lakier zeby ten lepiej schodzil ? Potrzebuje do zaciskow

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy pisane. Ważne, aby miał neutralne pH. Reszta to kwestia zapachu i tego jak bardzo się pieni. Mi ostatnio podpasował Gyeon G2M Bathe. Po za tym masz ADBL, Chemical Guys , Godd Stuff i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy taśma maskująca Blue Dolphin z Castoramy to to samo co w sklepach detailingowych ? ma troche inna strukrure bo porównywałem poza tym wydaje sie byc taka sama ale wole zapytac zanim uzyje i narobi sie balagan, moze ktos uzywal i sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FroS-t napisał:

Pany czy taśma maskująca Blue Dolphin z Castoramy to to samo co w sklepach detailingowych ? ma troche inna strukrure bo porównywałem poza tym wydaje sie byc taka sama ale wole zapytac zanim uzyje i narobi sie balagan, moze ktos uzywal i sie wypowie?

Ja już nie ryzykuje z kupowaniem tańszych taśm. Raz kupiłem i było ok do momentu aż się nie zmoczyła. Po zmoczeniu klej został na lakierze a reszta zaczęła się zwijać. Taśma była z LM z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Tomek nie mozna powiedzieć ze była tansza bo dałem 20zł za dwie tasmy 38mm, tylko ze wczesniej kupilem kilka tasm min Cload, CarPro i właśnie Blue Dolphin a że byłem właśnie w Castoramie i zauważyłem że sa to sobie odrazu wzialem, w domu zauwazylem ze ma minimlanie inny kolor od tej z sklepu detailingowego a poza tym taka sama dlatego chcialem tutaj podpytac ale teraz w sumie widze ze na kosmetyceauat nie maja zastrzezen co do tych tasm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, najwyzej zostawie sobie ja do lamp:)

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzieś je wykorzystasz. Ja mówie o taśmie którą kupiłem za 4 zł i nie nadaje się do niczego, nawet 50/50 nie zrobisz na plastikach bo strach.

Czyli zapłaciłeś normalnie i oby jakość była na tym samym poziomie. :wink:

Zaczynasz kompletować sprzęcik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TOM3K napisał:

Zaczynasz kompletować sprzęcik ?

Taaa, juz mam 90%, jeszcze tylko to co najwaznieszje czyli maszyna, pady i pasty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...