Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak wygląda lakier. Możesz kupić zestaw Menzerny 3 (1100,2500,3500) sztuki po 250 ml lub np jedna dużą tube AIO Menzerny. Wszystko zależy od stanu lakieru.

Sam dopiero raczkuje w świecie detailingu ale juz mam swoje pierwsze sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

15 minut temu, Lucas21 napisał:

Dokładnie tak, 1 raz z maszynką polerską, do tej pory ręcznie aplikatorami i AC Meguiars..

Zrobię zdjęcia rys i ogólnie karoserii i wrzucę to może pomoże w doborze pasty i zestawu na początek. za 2 tygodnie urlop, więc chciałbym byś gotowy do działania :)

Najlepsze pasty KochChemie H8 i M2, nie pylą tylko rozpracowują się do mgiełki/filmu w przeciwieństwie do menzerny...

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bruuuum napisał:

Najlepsze pasty KochChemie H8 i M2, nie pylą tylko rozpracowują się do mgiełki/filmu w przeciwieństwie do menzerny...

No właśnie, ja się nie znam, a wszyscy chwalą Menzerny.. :) ceny widzę, że średnio 40-50zł za 250ml pasty.. Nie wiem co wybrać. Za raz wrzucę zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja się nie znam, a wszyscy chwalą Menzerny.. [emoji4] ceny widzę, że średnio 40-50zł za 250ml pasty.. Nie wiem co wybrać. Za raz wrzucę zdjęcia [emoji4]

Zastanów się nad pastami Nanolex. Ostatnio Nimi pracowałem na czarnej perle w passacie i naprawdę dobre pasty. tu 50-tka w połączeniu z futrem flexi. Na wykończenie poszła Menzerny 3000 z czerwonym booskimpadzie. Poczytaj różne opinie nie skupiaj się tylko na jednych pastach1a41d7143f175d3fd0e089dde45337aa.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem RedNox do felg , efekt krwawiącej felgi i mam pytanie.. tylko spryskać felgę i spłukać czy jeszcze szczotką czyścić i spłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem RedNox do felg , efekt krwawiącej felgi i mam pytanie.. tylko spryskać felgę i spłukać czy jeszcze szczotką czyścić i spłukać?

możesz się wspomóc szczotka albo pędzelkiem

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


możesz się wspomóc szczotka albo pędzelkiem

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Hmm dla lepszego efektu pewnie najlepej koło zdjąć .

Ok coś poszukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm dla lepszego efektu pewnie najlepej koło zdjąć .

Ok coś poszukam.

Tak jest najlepiej. Wyglinkować dodatkowo i zabezpieczyć wtedy nie będziesz wiele chemia potrzebował do mycia kół. Nawet wosk położyć możesz

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mam mały problem,bo jeszcze nigdy w życiu nie miałem w dłoni glinki i nie mam żadnego pojęcia jak to robić żeby nic nie zjeba...

Mógłbyś podać jakiś link do glinki i wosku? Myślałem żeby felgi dać do gościa co się tym zajmuje na codzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam produktów gyeona. Lubrykant rozrabiam 1:7 i poslizg jest jak najbardziej ok  

http://shiningcar.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Clay-100g/1367

http://shiningcar.pl/mobile/pl/p/GYEON-Q2M-ClayLube-500ml/2625

Wosk może być FinishKare 1000P Hi-temp Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam produktów gyeona. Lubrykant rozrabiam 1:7 i poslizg jest jak najbardziej ok  
http://shiningcar.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Clay-100g/1367
http://shiningcar.pl/mobile/pl/p/GYEON-Q2M-ClayLube-500ml/2625
Wosk może być FinishKare 1000P Hi-temp Wax



Ok dzięki za pomoc.. rozumiem że ten płyn służy do lepszego poślizgu glinki .. ruchu oczywiście koliste? A jaki wosk? Sorry że tak o wszystko pytam , ale tak jak pisałem wcześniej nigdy tego nie robiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ok dzięki za pomoc.. rozumiem że ten płyn służy do lepszego poślizgu glinki .. ruchu oczywiście koliste? A jaki wosk? Sorry że tak o wszystko pytam , ale tak jak pisałem wcześniej nigdy tego nie robiłem.

Tak to jest lubrykant do poślizgu glinki
Nigdy kolistych nie rób tylko przesuwając wzdłuż elementu. Wosk podałem Ci jaki możesz nałożyć.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak to jest lubrykant do poślizgu glinki
Nigdy kolistych nie rób tylko przesuwając wzdłuż elementu. Wosk podałem Ci jaki możesz nałożyć.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Czyli np jak bym glinkowal maskę to z góry na dół i odwrotnie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


od 8:00 oglądaj jest trochę info

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mam mały problem,bo jeszcze nigdy w życiu nie miałem w dłoni glinki i nie mam żadnego pojęcia jak to robić żeby nic nie zjeba...

Mógłbyś podać jakiś link do glinki i wosku? Myślałem żeby felgi dać do gościa co się tym zajmuje na codzien


Ja używam wody z szamponem do mycia auta, wiecej go wleje do butelki i spryskujesz, nawieżchnia śliska glinka ide jak po maśle.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



od 8:00 oglądaj jest trochę info

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


[emoji106][emoji106][emoji106] Oglądane i coś powoli zdziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lucas21 napisał:

 


Ja używam wody z szamponem do mycia auta, wiecej go wleje do butelki i spryskujesz, nawieżchnia śliska glinka ide jak po maśle.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

Można jak najbardziej. Każdy robi wedle gustu. Gyeon jak dla mnie ma przyjemny zapach i dlatego wole wydać te 10 euro na 500ml ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOM3K napisał:

Można jak najbardziej. Każdy robi wedle gustu. Gyeon jak dla mnie ma przyjemny zapach i dlatego wole wydać te 10 euro na 500ml ;)

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TOM3K napisał:

 


od 8:00 oglądaj jest trochę info

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

To u mnie na całym aucie są właśnie takie rysy, kuliste, rysy nawet zdjęcia nie muszę wstawiać :) Więc jakim zestawem/pastą polecacie zacząć?

A te glinkę w ręczniku polecacie? Czy lepiej plasteliną się bawić godzine?

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...