Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ori subwoofer nokii inny głośnik avant


misiek3889

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam u siebie w a4 avant w bagażniku ori sub i wzmak. Ale zauważyłem że zaczął mi ten sub pierdzieć. Chciałbym się dowiedzieć jaki tam jest głośnik. Nie chce osobnej tuby innych wzmacniaczy, chce mieć oryginał ewentualnie z innym głośnikiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś takiego? ------>http://allegro.pl/subwoofer-audi-a4-b5-i4580099271.html

Jeśli tak to też chętnie się dowiem jaki tam głośnik wchodzi i czy da się inny wstawić. Najlepiej to rozpruć wszystko, wymontować i wziąć na wzór stary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie coś. Juz nawet wiem jak to przerobie. Kupie głośnik 16 basowy i wyprowadze go na zewnątrz wtedy teoretycznie bedzie lepiej go slychac. Jak juz skończę to zrobię zdjęcia i wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanko posiadam u siebie w aucie radio chorus 2 i głośniki w drzwiach z przodu oraz w półce z tyłu i czy dało by radę jakos prostym sposobem podłączyć ori suba pod tą kostkę od tylnego głosnika ze wzmacniaczem czy tylko i wyłacznie bezpośrednio z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie coś. Juz nawet wiem jak to przerobie. Kupie głośnik 16 basowy i wyprowadze go na zewnątrz wtedy teoretycznie bedzie lepiej go slychac. Jak juz skończę to zrobię zdjęcia i wrzuce.

Kolego i jak zrobiłeś to bo też jestem ciekawy i bym coś pomodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tym głośnikiem ponieważ on jest 2ohm i chyba nawet dwu cewkowy.... a znaleźć taki teraz to ciężko.... podłączając głośnik 4ohm nie wiem czy nie będzie to kolidować z wzmakiem fabrycznym i czy czegoś nie popali... najlepiej szukaj oryginały albo innego ale o takich samych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą który się trochę zna na nagłośnieniach i mowił że spalić się nic nie spali tyle tylko głośnik 4ohm będzie troszkę ciszej grał niż 2ohm. Jak sobie nie dam rady to do niego podjadę.

Czytałem teraz trochę na temat tego wzmacniacza i głośników. Są dwa wyjścia. Nie da się zmostkować tego wzmacniacza. Można zrobić dwie rzeczy. Albo kupić inny głośnik co ma dwie cewki i podłączyć, albo kupić dwa głośniki po 2 ohm i wmontować dwa głośniki. Tyle że ciężko z miejscem i chyba za dużo kombinowania z dwoma głośnikami. Poszukam może znajdę jakieś głośniki dwu cewkowe.

Albo jeszcze kupić jeden głośnik 2 ohm i podłączyć pod jeden kanał. Ale nie wiem jak by to grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do tematu. Udało się coś osiągnąć? bo sam się zastanawiam nad modyfikacją oryginalnego subwoofera. Posiadam też dodatkowy subwoofer z głośnikiem PY-BL300A10 i wzmacniacz PY-B2H76R ale wolał bym zrezygnować z tego zestawu ze względu na wielkość bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy jak chciałbym podłączyć oryginalnego suba NOKII którego nie mam to czy podłączam go pod radio czy pod tylny aktywny głośnik jakoś czy muszę mieć osobny wzmacniacz , i czy wgl gra warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem boczek żeby jeszcze raz zobaczyć co tam jest i byłem bardzo zaskoczony gdy na głośniku zobaczyłem oznaczenie 2x3ohm. Bardzo dziwny ten głośnik. Zmostkowałem te wyjścia ze wzmacniacza i podłaczyłem tube taką starą co miałem w piwnicy co ma 4 ohm i powiem szczeże że byłem bardzo zaskoczony jak mi plecy zaczęło masować. Wezme jeszcze miernik i puki mam wszystko na wierzchu to zmierze ile teraz wychodzi ohm. Pytałem elektryk i mówił ze powinno być 4 ohm po zmostkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się kolego może coś zrobić w temacie zmiany ww. głośnika subwoofera? Czy podejdzie jednak jakiś 4 ohm? I wiesz może jaki on ma rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...