[ALL B7] Gazowanie silnika 2.0T - pytania

43 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W silnikach z bezposrednim wtryskiem benzyny jest taki problem ze niemozna ewidentnie odcinac paliwa ( wylaczyc wtryski ) ,srednio na trzy do pieciu cykli wtrysku gazu raz musi byc zalaczony wtrysk benzyny aby wtryskiwacze benzynowe schlodzic.

Nastepny problem to bardzo szybkie wtryski gazowe sa potrzebne -pamietam jak w 2006 roku nie moglem dobrac do swojego autka instalacji bo wtrysk benzyny w starszych autach byl realizowany poprzez full group i potrzebne byly mega szybkie wtryski ktore dopiero w 2008 roku wypuscil magic-jet ( wersja dla oszczednych ) i Hana ( wersja dla wymagajacych).

Jesli ktos niewiele jezdzi to zwrot instalacji lpg moze potrwac nawet 3-4 lata .Narazie nie rozwiazano problemu aby wylaczac wtryski benzynowe przy jezdzie czy to na lpg czy cng.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli instalacja kosztuje 3.500zl jak wyżej to zwróci się po 20 tys km tyle to robie średnio rocznie moim tfsi a nie jest to moje jedyne auto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jak tam temat lpg coś nowego polecacie ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat był zakładany w 2008 roku więc postęp przez te 9 lat w LPG jest ogromny. Teraz są instalację V i VI generacji. Bez problemu gazuje się silniki TFSI i praktycznie każdy silnik można zagazować. Mercedesy AMG V8 biturbo, audi RS i inne egzotyczne auta - warunek, że musi być to ogarnięta osoba

Marcin Gugu33 w necie jest od groma materiałów dotyczących inslatacji V i VI generacji. Co ciekawe VI generacja korzysta tylko z LPG i te paliwo jest wtryskiwane przez wtryskiwacze benzynowe - dla mnie bajka, a parę lat temu nie do pomyślenia. Jedyny tego minus to niestety cena bo do nowej mazdy 6 2.0 skyactiv taki dedykowany zestaw VI generacji kosztuje 10500zł z montażem tak średnio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oo to faktycznie sporo ja myślałem jednak nadal o b7 i 2.0 tfsi i żeby to się jednak opłacało montować :grin:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

napisz do firm które zakładają gaz u siebie z pytaniem jaki koszt instalacji. 

Tu masz przykład firmy Energy Gaz Polska z Wawy. Koszt 4500zł u nich do A4 b7 2.0TFSI . Ten silnik wymaga dotrysku benzyny, czyli spala powiedzmy 12 litrów gazu + 1litr Pb95 na 100km

Edytowane przez Przemots

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak to ma się do żywotności silnika i jego bolączek? M.in. branie oleju?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2.0T BGB/BPG/BWT/BWE i jeszcze może jakieś pochodne, raczej nie biorą oleju więcej niż takie 1.8T.

Problem mają silniki z łańcuchem rozrządu (roczniki 2008-2012).

Co do samego LPG w 2.0 TFSI to ja mam też pytanie do użytkowników - kto ile zrobił na instalacji z dotryskiem i jak się to sprawuje. Z jakimi ilościami benzyny trzeba się liczyć przy spalaniu?
    Ja obecnie robię miesięcznie około 3.000 km głównie w trasie, i zakładałbym spalanie w takim wypadku około 10 litrów benzyny. Teraz pytanie - czy można założyć, że w takim przypadku auto spali 10 litrów LPG + 2 litry benzyny czy raczej więcej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U ciebie to chyba opłacalna byłaby taka impreza, ja np. Do pracy mam 8km w jedną i tak to do 1kkm msc robię to jak myślicie lpg w tfsi nie wyjdzie mi bokiem? Wgl ta instalacja też przełącza sie po jakieś temperaturze? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś wpadła mi w dłoń gazeta - Auto Moto  czy coś takiego. Była tam lista aut niepolecanych - w nich B7 TFSI jako paląca olej. Czyżby redaktorzy nie oparli się stereotypowym opiniom o nowszych wersjach TFSI czy też faktycznie te "paskowe" 2.0 mają problem z olejem? Szczerze mówiąc już zgłupiałem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    21 godzin temu, radekrp90 napisał:

Dziś wpadła mi w dłoń gazeta - Auto Moto  czy coś takiego. Była tam lista aut niepolecanych - w nich B7 TFSI jako paląca olej. Czyżby redaktorzy nie oparli się stereotypowym opiniom o nowszych wersjach TFSI czy też faktycznie te "paskowe" 2.0 mają problem z olejem? Szczerze mówiąc już zgłupiałem :D

Tez czytalem ten artykuł, ciekawa sprawa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daj znać czy zrobiłeś chipa na instalacji gazowej? Jeśli tak to jak to chodzi?

Jestem ciekaw bo sam ma zchipowany silnik a chciałbym założyć instalację gazową ale słyszałem że w 2.0 TFSI jest to nie zalecane i mało wykonalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta