Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z przyspieszeniem


Important

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam problem z przyspieszeniem mianowicie ... Mam silnik 1.9 tdi 110 KM no i tak przy 160km/h tak jakby samochód się dławi i gdy odpuszcze mu gazu to pózniej nie ma przyspieszenia ... tak jakby turbina nie pracowała .... Co to moze byc ??? pomocy

* prefix podajemy zgodnie z silnikiem o ktory pytamy - poprawilem [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam problem z przyspieszeniem mianowicie ... Mam silnik 1.9 tdi 110 KM no i tak przy 160km/h tak jakby samochód się dławi i gdy odpuszcze mu gazu to pózniej nie ma przyspieszenia ... tak jakby turbina nie pracowała .... Co to moze byc ??? pomocy

lapiesz tryb awaryjny - notlauf. tak jak napisali koledzy VAG sprawdz bledy zrob logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.wymieniłem zaworek n 75 i na jakiś czas się poprawiło.ale po tem znowu to samo.magicy twierdzili ze turbo do czyszczebnia.problem ustąpił sam jak przegoniłem maleństwo solidnie.Teraz spokuj od ok pol roku nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesmyk w moim bylo tak jak u Ciebie:) tyle ze ja nie zdazylem nic wymienic :wink4: jak jechalem do Niemiec (troche balem sie, bo autostradą, a wiadome ok120km/h i NOTLAUF) ale nie bardzo dało sie utrzymac predkosc i po pewnym czasie zorientowałem sie ze mam juz 140 i nic... pozniej znowu spadła predkosc (roboty drog.) i dalej ciagneło i od tamten pory (ok. 1miesiac czasu) nic sie nie dzieje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze nie mam kabla zeby vaga popiac a nie znam się na silnikach i nie wiem co jest grane ;/ a wkurza mnie to ze traci przyspieszenie ... tak jakby turbo się nie włączało po tym jak sie zamuli na chwile ;/ musi silnik odpocząc i pózniej znowu jest ok.... ale rozjwiam predkosc i znowu to samo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam problem z przyspieszeniem mianowicie ... Mam silnik 1.9 tdi 110 KM no i tak przy 160km/h tak jakby samochód się dławi i gdy odpuszcze mu gazu to pózniej nie ma przyspieszenia ... tak jakby turbina nie pracowała .... Co to moze byc ??? pomocy

posiadam takie same autko jak Twoje...kiedys mialem rowniez podobny przypadek kiedy to wracalem z bardzo dlugiej trasy kiedy samochod powoli tracil przyspieszenie.najwiecej ile moglem z niego wycisnac to bylo max 150 - 160 KM dzieki kolegom z Forum :> problem szybko rozwiazalem.Mialem nieszczelny uklad w dolocie.Tobie rowniez polecam sprawdzic dokladnie wszystkie rurki od turba jesli nie posiadasz vaga aby moc zrobic logi,sam jednak tego nie sprawdzisz...bedzie Ci potrzebna druga osoba ktora bedzie trzymac noge na gazie :wink4: uzyj jeszcze opcji :szukaj: a na pewno cos jeszcze znajdziesz na ten temat :good: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kabelekk kupic

mozesz zagadac do kolegow z okolicy, prawdopodobnie ktos posiada takowy.

no i koledzy dajcie spokoj z wyliczankami co komu sie popsulo i co wymienil, jesli kolega zacznie wymieniac zgodnie z sugestiami uzbiera mu sie niezla sumka.

najpierw diagnostyka VAG-iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, tylko u mnie pomaga jak wyłączę kluczyk i włączę z powrotem i już jest ok, co to może być??

To samo co u pozostałych czyli tryb awaryjny.

Użyj szukajki, podepnij vaga, zrób logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, tak zrobię, na pewno napiszę co i jak wyszło

na szukajce szukałem, mam instrukcję jak zczytywać logi oraz film video instruktażowy.

znajomy ma VAG'a więc pewnie mi pomoże

pozdro[br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 18:31_________________________________________________dziś znajomy podłączył mi auto do vaga i okazało się że problem jest z ciśnieniem.

troszkę pogrzebał, wymienił mała część i auto wydaje się że znów ma kopyto !!!

spytam go jutro co dokładnie zrobił to napiszę.

potestuje auto, sprawdzę, też napiszę czy pomogło

pozdrawiam

amigo-adi

[br]Dopisany: 12 Listopad 2008, 12:59_________________________________________________

Witam.. mam problem z przyspieszeniem mianowicie ... Mam silnik 1.9 tdi 110 KM no i tak przy 160km/h tak jakby samochód się dławi i gdy odpuszcze mu gazu to pózniej nie ma przyspieszenia ... tak jakby turbina nie pracowała .... Co to moze byc ??? pomocy

* prefix podajemy zgodnie z silnikiem o ktory pytamy - poprawilem [Musashi]

Witam Jeśli nieporadziłes sobie jeszcze ze swoim problemem to sprawd :good:z sobie miernik powietrza jak masz od kogo podłożyć inny albo własnym sposobem możesz wyjąć obudowę filtra i odkręcić dwie śrubki trzymające czujnik Po wyjęciu na końcu jest taka dziurka gdzie zbiera się osad i brud Możesz spróbować sobie wyczyścić patyczkiem z wacikiem delikatnie rozpuszczalnikiem i złóż sobie to wszystko spowrotem powinno pomóc i sprawdz kiedy wymieniałaś filtr paliwa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...