Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie w okolicy koła przy puszczonym gazie


Leriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj dostałem nieciekawy objaw w moim aucie.

Otóż podczas jazdy, w okolicy prawego koła słychać specyficzne stukanie w momencie gdy puszczony jest pedał gazu, na sprzęgle również występuje.

Podczas dodawania gazu/hamowania objawu nie ma.

Tym większa prędkość to stukania robi się częstsze, jest ono jednak rytmiczne i rośnie proporcjonalnie do prędkości.

Czytałem trochę, i niektórzy mówią że może to być wina łącznika stabilizatora, lecz wymieniałem dwa łączniki stabilizatora + wahacz bagatela tydzień temu (przejechałem około 350km).

W poniedziałek mam planowany wyjazd na urlop, chyba będę go musiał przełożyć i udać się do mechanika...

Ktoś wie może, co jeszcze może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales przeguby zew+wew,śruby kola? poszarp ,poruszaj półosiami czy nie ma gdzieś luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do kanału, ale po pracy myślę że będę w stanie sprawdzić śruby koła, więcej raczej nie dam rady sam :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko po 17-ej w Gdyni lub okolicy znaleźć dzisiaj jakąś czynną to będzie wyczyn :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tarcze w jakim stanie ? auto dlugo nie stalo czasem ? mi raz tarcze pokorodowaly i potem obcieralo. Felga prosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tarcze w jakim stanie ? auto dlugo nie stalo czasem ? mi raz tarcze pokorodowaly i potem obcieralo. Felga prosta ?

Tarcze w przyzwoitym, auto stało półtora tygodnia, bo całe je lakierowałem, a tak to do pracy regularnie jeżdżę w dni robocze, 50km wychodzi per dzień.

Felga nie wiem, ale jak wymieniałem opony na letnie w marcu/kwietniu to nic mi nie mówili.

Jutro rano do mechanika jadę, dam znać co było przyczyną jak tylko się dowiem.

P.S Dziwna sprawa, bo mam wrażenie, że problem zaczyna się pojawiać dopiero na rozgrzanym silniku, a olej i filtry były wymieniane w tym samym dniu co pojawił się problem, ale to chyba nie może mieć związku?

---------- Post dopisany at 10:47 ---------- Poprzedni post napisany at 10:47 ----------

Właśnie wróciłem od mechanika, problem rozwiązany.

Przyczyna problemu była prozaiczna - jakaś śrubka, czy coś takiego na docisku hamulca się poluzowało i coś tam niby nie naciągało prawidłowo, stąd stukanie w okolicy koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...