Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka immobilizera nie odpala!


Perła90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem po nocy próbowałem odpalić samochód przekręcam kluczyk i zauważam że coś jest nie tak mianowicie godzina przestawiona data przestawiona(podobnie jak po odłączeniu aku), przekręcam na zapłon i kontrolka immobilizera(samochód z kluczykiem) miga samochód odpala i po chwili gaśnie dobrałem się do stacyjki ruszałem czyściłem styki w takiej czarnej kostce rozebrałem kluczyk wyczyściłem i nic dalej nie odpala poradźcie co to może być. A i dodam że nie mam drugiego kluczyka niestety

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk raczej nie upadł rozbierałem go jest chyba ok co do kradzieży możliwe ale mało prawdopodobne samochód stoi w garażu pod domem jutro będę miał vaga mam nadzieje że sczytanie błędów i skasowanie ich pomoże. Fajny samochód ale czasami tak mnie irytuje że szok:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niestety jutro dorzucę komunikat o błędach i będę się modlił o pomoc z waszej strony. Na razie dzięki i do juta

---------- Post dopisany 14-07-2014 at 16:49 ---------- Poprzedni post napisany 13-07-2014 at 22:00 ----------

Więc tak błędy jakie wyskakują to

16804.P0420- błąd katalizatora raczej nie ma nic wspólnego z immobilizera

17978.P1570 komputer sterujący silnika immobiliser aktywny!!!

18010.P1602 komputer sterujący silnika napięcie zasilania aku za niskie

18043.P1635 magistrala danych CAN, układ klimatyzacji -brak sygnału

Liczę na pomoc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobieram się do stacyjki wyciągam tą czarną wtyczkę czyszczę i modlę się żeby działało?:P

---------- Post dopisany at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

Nie pomogło dalej to samo a tak na marginesie nie ma innej opcji odpalenia auta żeby tylko dojechać do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Migała mi kontrolka od immobilizera. Na początku rzadko, potem coraz częściej i częściej, aż w końcu odpalałem auto dopiero za 7 razem. U mnie na szczęście kostka wypiła się. Obyło się bez wymiany cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mam taki sam problem na początku miałem ten błąd immo. Bardzo rzadko a później częściej a teraz wogule mi nie odpala ( znaczy się zapala ale zaraz gaśnie ) miga kontrolka od immo.  Sprzedałem ECU to puszkę przy silniku czy nie jest zalana jak mi podpowiadali ale tam suchą , poczyscilem wszystkie styki . I ale dalej to samo ... Odkręciłem licznik ale wszystko wygląda ok , zostało mi odkręcenie osłony kolumny kierowniczej i zobaczenia czy tam coś jest nie tak .

Może jakieś podpowiedź gdzie szukać , bo ja powoli nie mam pomysłu gdzie mam szukać .

 

Na  Vag-u  wyświetla mi błąd 17978

 

Dodam zdjęcia tego błędu .

received_254132368625201.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brawo udało się naprawić samochód , okazało się cewka przy stacyjce . Oczyściłem kostkę kontaktem i śmiga jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 16:30, Namiot_N1 napisał:

I brawo udało się naprawić samochód , okazało się cewka przy stacyjce . Oczyściłem kostkę kontaktem i śmiga jak nowa :)

Witam takie pytanie ściągałeś kiere zeby tam dojść aby wyczyścić.? Jaki to jest śrubokręt trox aby podejść do tego dolnego plastiku? Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...