Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mdf pod oryginalne glośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce poprawić jakość dzwięku w moim b6 avant z października 2002. Mam RNSD. Głośniki oryginalne chyba.

Potrzebuje wymiary do wykonania podkładek mdf. Najlepiej rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wsadzone, za tą cenę nie chciało mi się wycinać. Grubość tego pierścienia do którego przykręcany jest głośnik nie jest zbyt duża (ok 7mm i nie może być większa) więc ręcznie wyrzynarką ciężko go ładnie i równo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam człowieka z cnc także da radę zrobić każdy wymiar. Potrzebuje tylko wymiarów. Jak nikt nie bedzie mieć to ściągnę boczek i pomierze. Czy z przodu i z tyłu są te same głośniki i otwory w drzwiach?

Czy pod sub-a w bagażniku też da radę zamontować mdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie i tylne głośniki są takie same.

O ile przy wymianie głośników w drzwiach nie ma innego wyjścia i trzeba dołożyć pierścienie dystansowe to w przypadku suba nie wiem co miałby dać taki pierścień. Ale nie wiem co z tym subem chcesz zrobić. Ja u siebie wsadziłem skrzynię.

W przypadku głośników w drzwiach dystanse to jedna sprawa ale druga to żaluzja za głośnikiem która chroni go przed wodą. Niestety w tych autach wewnątrz drzwi leje się dużo wody (dlatego padają napędy szyb). Producent to zauważył i zastosował dodatkową żaluzję z tyłu głośnika zintegrowaną z obudową głośnika. Jeśli ją usuniemy (co większość robi) to woda będzie się lała po głośniku i to dosłownie lała. Doświadczyłem tego gdy auto stało na deszczu i miało wykręcone głośniki. Miałem kupę wody na dywanach pod stopami aż nie mogłem uwierzyć skąd aż tyle tej wody. W ramach testu z kolegą laliśmy wodę z wiadra na szybę i tak chlusnęło z otworu po głośniku że mu soczewki z oczu wypłukało.

W związku z tym warto zamontować tą żaluzję bo prędzej czy później bez tej żaluzji głośnik szlak trafi.

Żaluzję można zdemontować z oryginalnego głośnika, poprzycinać i wkleić w dystans.

Niestety obecność tej żaluzji słyszalnie pogarsza dynamikę głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. Airbob, czyli mogę kupić te mdfy i one wejdą p&p, tak? W tapicerce drzwi coś trzeba wycinać? Bo nawet nie wiem, jak tam głośniki są osadzone (wiem tylko, że wkręcone do tapicerki, a nie do blachy drzwi). Tapicerka strasznie mi lata przy basie i niesamowicie mnie to denerwuje. Może bym podjechał do Ciebie, jak znalazłbyś chwilę i byś od razu podpowiedział, jakie wygłuszenie kupić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest osadzony na fabrycznym plastikowym pierścieniu zintegrowanym z głośnikiem i jest przykręcony na 3 wkręty do blachy a nie do tapicerki.

Te dystanse mdf pasują p&p i nic nie trzeba przerabiać aczkolwiek dobrze jest im dorobić doszczelnienie pomiędzy pierścieniem a tapicerką. Oryginalny głośnik ma gumową uszczelkę doszczelniającą do tapicerki, niestety nie da się jej przełożyć. Ja uszczelkę zrobiłem z pianki do izolacji klimatyzacji. Pewnie że możemy się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupię dwa komplety (na przód i tył) tych dystansów i się zgłoszę - dzięki za kontakt na pw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...