Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dwumas, poduszka czy cokolwiek innego ? Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

posiadam od niedawna Audi A4 B8 Avant 2009 2.0 170 km.

Zauważyłem 3 niepokojące objawy :

1 - auto "skacze, szarpie ruszając z 1 biegu oraz 2" oczywiście jestem w stanie tak operować sprzęgłem, aby to było jak najmniej dokuczliwe ale jednak daje o sobie znać. Nie mam objawu trzęsienia budą przy gaszeniu - jest OK.

2 - Podczas postoju na biegu jałowym czasem zauważam drgawki (silnika/budy) takie minimalne ale jednak zarówno na ciepłym jak i zimnym silniku.

3 - ostatni objaw możliwe, że powiązany z 1, jak odpalam samochód to aż zatrzęsie przodem, jak ktoś stanie przed autem to spokojnie zauważy, że przy odpalaniu rzuca budą.

Panowie proszę o pomoc, szykuję się jeszcze w tym tygodniu do mechanika i nie chciał bym aby się okazało, że ktoś nie potrzebnie pół samochodu wymieni.

Nie wiem co to może być czy dwumas, poduchy czy może wtryski.

Ogólnie samochód chodzi bardzo cicho, przyspiesza ładnie zero innych objawów.

pozdro

Opublikowano

na poczatek sprawdzilbym gumy na silniku:wink:

tak na marginesie ile masz kilometrow na blacie juz?

Opublikowano
  • Autor

240000

Opublikowano

no to mozna powiedziec ze tez dwumas sie kwalifikuje do wymiany

Opublikowano

bedzie dwumas

jak nie byl robiony, juz chyba czas

(ps - zmien dane w profilu)

Opublikowano

Na dwumas nie ma reguły :wink: u kolegi pierwsza wymiana byla po 40 tys. km , 150 tys. km

A teraz ma 220 tys. km i juz ma te same objawy

Opublikowano
  • Autor

Aha,

rozumiem, że wtryski nie mają tutaj nic do rzeczy, raczej ?

Sama wymiana dwumasu to droga impreza ?

pozdrawiam

Opublikowano

Dwumas mało nie kosztuje z wymianą ( wszystk ozalezy gdzies to wymienisz ) koszt to 2500 pln plus wymiana

Opublikowano
  • Autor

oooo ....

fajnie się zaczyna.

Mam nadzieję, że to tylko ten nieszczęsny dwumas.

dzięki za odpowiedź, a już przez chwilę miałem nadzieje, że jakieś poduchy pod silnikiem czy coś :(

Opublikowano
oooo ....

fajnie się zaczyna.

Mam nadzieję, że to tylko ten nieszczęsny dwumas.

dzięki za odpowiedź, a już przez chwilę miałem nadzieje, że jakieś poduchy pod silnikiem czy coś :(

Uwielbiam takie wypowiedzi przy autach z przebiegiem ponad 200 tysi :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Moje stare B6 które ma spokojnie ponad 500 ... przejechane jeździ i ma się świetnie !!! przez 3 lata użytkując ten samochód wymieniałem tylko olej, filtry, fakt turbo było czyszczone kilka razy.

Więc nie jest regułą, że po 200 tys musi się wszystko sypać, wszystko zależy od gościa który w sposób normalny bądź nie użytkował auto przed Tobą.

Także ja również uwielbiam takie wypowiedzi :))

pozdrawiam

Opublikowano

uU mnie było to samo , stawiam na dwumas plus sprzeglo kpl, oraz poduchy . U mnie poduchy byly całe (suche), ale obudowa była pęknieta . Dwumas plus sprzegło kpl

plus jedna poducha cos koło 4 tys. Mam przebieg 184 tys , od nowości i to już 3 dwumas.

Opublikowano

3 dwumasy na 180 tysi ???? :shock3:

az nie wiem co powiedziec ...

Opublikowano

ja pierdziule.. no to współczuję.. ciekawe czym jest spowodowane, że tak to pada w Twoim aucie :kwasny:

Opublikowano

spowodowane jest tym ze robia z nietrwalego materialu ktory trzeba czesciej wymieniac a co za tym idzie kasa kasa kasa:kwasny:

Opublikowano

bez wzgledu na to jak bardzo nietrwaly to material, taka wymiana dwumasy moze doprowadzic do ruiny

o nerwach nie wspomne

uj szczela na sama mysl ......

Opublikowano

dlatego nie ma to jak stare b6:decayed:

Opublikowano

Za 5 lat będzie się mówić "nie ma to jak stare dobre B8" więc ja bym nie demonizował...

jak rzeźnik jeździł autem to można i 5 dwumasów zajechać w B6 przez 200k.

dlatego nie ma to jak stare b6:decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.