Skocz do zawartości
IGNOROWANY

eibach pro kit


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy pasują sprężyny eibach pro kit z sedana do avanta B5, chodzi o silniki 1.6/1.8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że da się je włożyć, nie znaczy że pasują. Zakłada się sprężyny dedykowane do danej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że da się je włożyć, nie znaczy że pasują. Zakłada się sprężyny dedykowane do danej pojemności.

no i co z tego? masz 1.9tdi i sobie wsadzisz springi z 1.6 np. -20mm to Ci siadzie 25mm zamiast 20 i co wiecej ma się stać??

większość producentów springi w B5 dzieli na takie kategorie

przód

- 1.6 1.8 1.8T 1.9tdi

- 2.4 2.5 2.6 2.8

- automat / manula

tył

-sedan / avant

-FWD / Quattro

-ori hak / bez haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tego że zmienia się również współczynnik ugięcia którego Ty nie bierzesz pod uwagę. Sprężyna niededykowana do danej kategorii wagowej zachowuje się zupełnie inaczej niż by była założona do odpowiedniej pojemności. Dlatego później sieć jest pełna różnych opinii, dla jednego np. H&R jest twardy a dla drugiego miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli do 1.6 założę sprężyny 1be od 1, 8T to będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze bo to ta sama kategoria wagowa.

---------- Post dopisany at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ----------

Czy ktoś tu jeździ teraz na Eibachu -30? Sam mam Eibacha ale coś mało obniża bo po wrzuceniu 18 auto sterczy szczególnie z tyłu. Oznaczenie moich sprężyn bynajmniej przodu to EWE 153 1001 VA. Mierząc od ziemi do rantu błotnika przez oś koła z przodu mam 65 wysokości a z tyłu 68. Mógłby ktoś zmierzyć jak ma u siebie żebym mógł porównać? Ciekaw tez jestem jaka wysokość jest na oryginalnym 1BE. Z góry dzięki.

---------- Post dopisany at 10:09 ---------- Poprzedni post napisany at 09:37 ----------

Z ostatniej chwili. Kolega Tu z forum wrzucił H&R -40 i ma z przodu 64 cm więc tylko 1 cm mniej niż ja. Wychodzi więc na to , że mam -30. Tylko czemu tył tak sterczy. Gdyby go obniżyć na te 65 to byłoby już w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg rozpiski 1.6 i 1.8 pasują, a czy będzie rzeczywiście -30 to nie koniecznie, zalezy też czy sprezyny nowe czy użuwane

eibach_a4_b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sprężyny z sedana do avanta podchodzą? mam do kupienia pro kity w dobrym stanie i się zastanawiam czy podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sprężyny z sedana do avanta podchodzą? mam do kupienia pro kity w dobrym stanie i się zastanawiam czy podejdzie

Ileż można to samo - nie ważne, czy avant, czy sedan - liczy się zakres mas dla osi przedniej i tylnej.

Wystarczy wejść na stronę Eibacha i trochę poczytać, jest tam bardzo ważna informacja, cyt.:

"Koniecznie sprawdź maksymalne dopuszczalne obciążenia obu osi Twojego auta. Jest to kluczowa informacja! Tylko jeśli wartości te nie są przekroczone masz gwarancję, że obniżenie auta i praca zawieszenia będą zgodne z katalogiem. Dane te znajdziesz wyłącznie na tabliczce znamionowej auta. Powszechnie stosowane jest kodowanie wg wzorca 1 - XXX kg / 2 - XXX kg, gdzie odpowiednio "1 - " to maksymalne dopuszczalne obciążenie osi przedniej, a "2 -" to maksymalne dopuszczalne obciążenie osi tylnej. Należy spisać te wartości i porównać z katalogiem. Jeśli którakolwiek z nich przekracza wartość z katalogu oznacza to, że dany produkt nie jest przeznaczony do Twojego auta."

Wystarczy się do tego zastosować i macie pewność, że siądzie 30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe czy duża róznica bedzie miedzy tyłem a przodem w takim wypadku :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...