Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak wyjąć wskazówki licznika


sparki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podpowiedzcie mi czy jest jakiś patent na wyciągnięcie wskazówek z licznika bo zaczęły się cuda dziać więc rozebrałem dziada tylko nie mam pojęcia jak wyjąć wskazówki żeby niczego nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było dla potomnych najlepszym narzędziem jest widelec tylko trzeba ciągnąć idealnie pod kątem prostym żeby niczego nie uszkodzić i wskazówki schodzą jak się patrzy. Potem tylko trochę gimnastyki jest z założeniem ich w odpowiedniej pozycji :decayed:

temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znaleźli się spece od cofania liczników.

Trza było się ujawniać?

Tera będą po was jechali :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko związane z tym , że w moim liczniku wskazówka od obrotomierza jest w pozycji "zero" zdecydowanie za nisko i przez to zaniża w czasie jazdy obroty o jakieś 700-800 .

Czy w Audi rocznik 2000 licznik pełny FIS jest możliwość kalibracji wskazówek w liczniku czyli ustawienia za pomocą VAG-a np. wskazówki od obrotomierza w pozycję wyższą czy takie coś zrobię tylko manualnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy jeśli mam opadniętą wskazówkę obrotomierza i chciałbym ją podnieść kilka cm do góry tak aby przy zgaszonym silniku była na "zero" to muszę ją najpierw wyjąć i w odpowiednią pozycję włożyć czy da się ją tylko przesunąć nieco wyżej bez wyciągania jej z osi.

Czy trudno jest wyciągnąć wskazówkę w liczniku Jaeger ??? Istnieje duże ryzyko, że można coś uszkodzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zawsze możesz coś popsuć :Dhttp://humor2003.webpark.pl/Dowcipy/Murphy/murphy1.htm :polew:

2. Jeśli nie masz potrzeby innej niż korekcja to nie ściągaj wskazówki

3. Na wyłączonym zapłonie delikatnie palcem przesuń wskazówkę o 360stopni w prawo aż poczujesz opór

4. Delikatnie przesuń dalej mniej więcej o tyle ile potrzebujesz

5. Wróć w lewo do zera, jeśli przesadziłeś i nie jest w żądanym miejscu skoryguj w lewo

6. Włącz zapłon, podłącz Vaga i sprawdź...

7. Jeśli jest ok to sukces jeśli nie wróć do punktu 3

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam innej potrzeby jak tylko 3-4 cm podnieść wskazówkę do góry, bo w pozycji zero jest opadnięta, a na biegu jałowym powinna pokazywać około 800 obrotów, a pokazuje 200.

Mam pytanie do pkt 6 - jak to VAG-em sprawdzić ??

I jeszcze jedno pytanie - jak dostać się do wskazówek - czy wystarczy nacisnąć dwa zatrzaski i szybka z przodu schodzi ??[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2010, 16:46_________________________________________________Nikt nic nie wie na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam innej potrzeby jak tylko 3-4 cm podnieść wskazówkę do góry, bo w pozycji zero jest opadnięta, a na biegu jałowym powinna pokazywać około 800 obrotów, a pokazuje 200.

Mam pytanie do pkt 6 - jak to VAG-em sprawdzić ??

I jeszcze jedno pytanie - jak dostać się do wskazówek - czy wystarczy nacisnąć dwa zatrzaski i szybka z przodu schodzi ??[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2010, 16:46_________________________________________________Nikt nic nie wie na ten temat ??

Jeśli chodzi o sprawdzenie VAG-iem to po prostu możesz wejść w w grupę 17 - Instruments i wykonać test elementów.

Dostać się do wskazówek można zdejmując obudowę przednią wraz z szybką, ogólnie powinny być 4 zatrzaski na górze i dwa na dole i masz wskazówki na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w audi a4 b6 wskazówki zdejmuje się tak samo jak w a4 b5 czyli za pomocą pociągnięcia ??? :>[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 23:38_________________________________________________Pomoże ktos z wyciągnięciem tych wskazówek w A4 B6 ??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...