Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] mój nowy używany nabytek b7 prosto z salonu Audi


diplingmamber

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednego tanio dla drugiego drogo. Skoro nowy właściciel pisze, że było warto zapłacić to uszanuj to i pozwól cieszyć sie samochodem. Ja podobnie jak kolega uważam ze lepiej zapłacić troszkę więcej i spać spokojnie, mieć gwarancje itp niż kupić tanio i codziennie rano przed wyjazdem zastanawiać się czy odpali.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MichauS - choć jest parę osób, co pozwolą się cieszyć autkiem a nie tylko by żałować zakupu. Ja oczywiście nie żałuję ani centa, ale nie mogę zrozumieć, co komu do tego ilu letnie i za ile. A, że na forum ludzie jak kupują to chcą pokazać co kupili, ja także chciałem, i pokazałem, ale nie sądziłem, że zamieni się to przeciwko mnie. :wink:

W Austrii jak ktoś wyżej napisał rynek samochodowy stoi wysoko i za dobre auto niestety jak wszędzie trzeba zapłacić. I jak kolega, ja także wolę mieć pewność, że odpali rano i dojedzie do celu i wróci, niż abym miał się modlić, jak znajomego renault laguna z 2005 roku, co co chwilę świeci mu się cała deska rozdzielcza jak choinka a elektroniki to ma tyle co nie wiem czy audi a6 jest tak napakowane.

Dzięki MichauS, szacunek:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przekomarzania Sebastianie nic nie dadzą, a tylko wątek zaśmiecą! O pieniądzach Dżentelmeni nie rozmawiają jak to kolega napisał :wink: . A tak z własnego doświadczenia, też w tamtym roku kupiłem moją, racja że z DE. ale po wszystkich opłatach też mi dobre 12+tys. wyszło, z tym że miałem mniejszy przebieg bo tylko 78 tys...ale podobno to już stare auto jest :kox: Więc Sebastianie jest już nas dwóch co przepłaciło :wink: . Btw kolego griga-st i tak ceny naszych przy Twoim dupowozie jak piszesz, to i tak drobne sumy , wiec nie ma problemu . :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem trzeci. Moje cabrio 2.0T z 2009 z przebiegiem 86tkm wyniosło prawie 20tys euro a można było kupić juz za 15. Ale czy warto ??? Szczerze mówiąc to bezcenne było usłyszeć na przeglądzie rejestracyjnym nie ma sie do czego przyczepić ani grama luzu. W serwisie przy przeglądzie tez same pozytywne opinie i po prawie roku użytkowania żadnych kosztów poza paliwem:) to nazywa sie święty spokój. I jest to bezcenne uczucie. I tego życzę takze pozostałym właścicielom swoich wymarzonych aut.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem trzeci. Moje cabrio 2.0T z 2009 z przebiegiem 86tkm wyniosło prawie 20tys euro a można było kupić juz za 15. Ale czy warto ??? Szczerze mówiąc to bezcenne było usłyszeć na przeglądzie rejestracyjnym nie ma sie do czego przyczepić ani grama luzu. W serwisie przy przeglądzie tez same pozytywne opinie i po prawie roku użytkowania żadnych kosztów poza paliwem:) to nazywa sie święty spokój. I jest to bezcenne uczucie.

Sent from my iPhone

Hihi . U mnie te uczucie było bezcenne również. Nie znalazł nic, to wpisał że miałem źle ustawione światła, pomimo to że bixy mam :facepalm: . Ale zaskoczenie mięli nie małe. :grin: . A tutaj na przeglądach bardzo lubią się do wszystkiego dopier***** :grin: . Witam w klubie, którzy nie kupują rocznika tylko stan ! :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czepił sie ze nie ma świateł z tylu juz pojawił sie banan na twarzy diagnosty a tu wystarczyło przeliczyć z drl na mijania i czar prysł.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome, że cena od prywatnego a od Autohus będzie zawsze inna, Audi/VW musi zarobić. Ja na szczęście już nie będę musiał jechać na przegląd, bo roczny dostaje od Audi, no i tak też będę co roku wszystko zmieniał i machał przeglądy. Miałem zamiar w ÖAMTC ale wyjdzie mi taniej tam. Zawsze można kupić taniej, jakby szukał to na pewno by znalazł, ale nie tyle co napisał kolega:wink: bynajmniej ja jeszcze nie znalazłem, a i za 10000 tyś euro to złom potrafił być i konkretny pomimo, że 200 kkm niecałe miał. A w DE rzadko kupić mały przebieg, a jak już to odpowiednio więcej kosztuje, mam znajomego co 80 parę tyś rocznie macha, i po 3 latkach ma lekko 250 tyś km, później jak chce sprzedać, to lekko idzie dalej w DE, ale np. w pl jak był i rzucił cenę to każdy go wyśmiał, pomimo, że auto w stanie technicznym itd idealne, od a do z serwis Audi. I cena także wysoka, pomimo, że przebieg .... auta tracą na wartości, jak wszystko inne.

Ja nie chciałem nic na dzień dobry dokładać, i mieć od razu do jazdy, serwis teraz Audi machnął, przegląd też, OC już mi propozycję wysłali (też taniej niż w Wiener Städtische), wcześniej rozrząd też w Audi, i dla mnie cena była super. I nawet jak zarobili troszkę to jak najbardziej w porządku.

Temat można zamknąć, jak będę miał autko to wrzucę fotki:wink: czyli 20 września około:decayed:

tu gdyby nie było Nova max. do 16% wartości autka, to cena była by niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci kolego tyle że ostatnio na ebay został wystawiony rs4 wersja sedan z salonu audi z przebiegiem 5000 tys mil za 17 tys funtów wolalbym dołożyć i mieć auto warte kupe kasy i kiedyś będzie to niezły kolekcjonerski model a Ty wpakowałeś kupe kasy za auto przeciętne ja kupiłem swoja audi a4 b7 z pełną ksiązka serwisową sprawdzona że nigdy bita nie byłą takie prawo w UK od a do z i z przebiegiem 100 tys mil z 2006 roku po przeliczeniu wyszło mnie 16 tys ale złotych :) Trzeba szukać ale skoro jesteś zadowolony to najważniejsze :) Taką jak Ty masz to tu w UK chodzą po max 3.500 tys funtów trochę się wkopałeś z ceną ale jak mówisz że taką chciałeś to Twoja kasa , zycze zeby ta perełka nie okazała się zonkiem za jakiś czas i coś nie wyskoczyło z tego przebiegu 120 tys :] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci kolego tyle że ostatnio na ebay został wystawiony rs4 wersja sedan z salonu audi z przebiegiem 5000 tys mil za 17 tys funtów wolalbym dołożyć i mieć auto warte kupe kasy i kiedyś będzie to niezły kolekcjonerski model a Ty wpakowałeś kupe kasy za auto przeciętne ja kupiłem swoja audi a4 b7 z pełną ksiązka serwisową sprawdzona że nigdy bita nie byłą takie prawo w UK od a do z i z przebiegiem 100 tys mil z 2006 roku po przeliczeniu wyszło mnie 16 tys ale złotych :) Trzeba szukać ale skoro jesteś zadowolony to najważniejsze :) Taką jak Ty masz to tu w UK chodzą po max 3.500 tys funtów trochę się wkopałeś z ceną ale jak mówisz że taką chciałeś to Twoja kasa , zycze zeby ta perełka nie okazała się zonkiem za jakiś czas i coś nie wyskoczyło z tego przebiegu 120 tys :] pozdrawiam

W uk to wiem, że są takie ceny, bo mam tam znajomych, tak więc wierzę:decayed:

A to nie jest aż "kupa kasy ..." ja mieszkam w Austrii na stałe, i nigdy nie zamierzam wracać, i to jak na pl 13 tys ale zł, ja tego nie przeliczam po prostu hehe:wink:

Dla mnie drogi to audi a8 w12 6.0 armoured st. 7 za 280 tyś euro na przykład, to jakbym w pl kupił sobie za 13 tyś zł to dużo:grin:

Nie mogłem pozwolić sobie na nową a4, bo min 30 tyś euro, ale to moje 1 lepsze autko, a później sobie już nową a6 kupię 3.0 z salonu:wink:

ps. fajnie macie w UK, ale pewnie jak auta tanie, to coś innego drogie, ubezpieczenie (nie wiem) ale ktoś mi kiedyś coś wspominał, że wysokie - ale pewny nie jestem. W każdym razie, jak na 3,5 tyś funtów to groszę:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest , skoro mieszkasz na stałe to nie ma rozmowy :) Prawda w Uk jest bardzo drogie ubezpieczenie dla mlodych kierowcow tym bardziej na swoje auto po zniżkach płace 1000 funtów czyli w przeliczneiu około 5000 tys zł gdybym nie miał znizek (5 lat mojego brata płacił bym 2.500 tys funtów) na rok plus 300 funtów opłaty za drogi + 60 funtów MOT czyli przeglad czyli łacznie 7000 tys zł niektórzy za tyle maja tu auta a ja tyle płace opłat zwiazanych z autem ze tu mieszkam ale po przeliczeniu na pensje jest to nie cały miesiac pracy :) wiec tragedii nie ma , zycze bezawaryjnosci i fajnych modów będę śledził temacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety też zaczynam od 9 stuffy tu, i mając tylko teilkasko będę płacił 438 euro co 3 miechy, czyli ponad 1300 euro rocznie:wink: Będąc w pl moja Mama stwierdziła, że majątek, a tu to pół miesiąca pracy tak naprawdę (jak się ma dobrą i mając jakiś tytuł to dużo łatwiej jeszcze jak się coś umie to hehe:decayed:). Bo studia to nie wszystko ... a i bez studiów dużo ludzie ma super fuchy i posady!

Ok, to do usłyszenia wszystkim 20 września:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje samochodu :) szkoda ze trochę golas za ta kasę :] ja brb zrobiłem ponad 50tys km i ani złotówki nie dołożyłem ;) dodam jeszcze do dyskusji moje trzy grosze, otóż nie znam rynku austriackiego ale bardzo dobrze znam niemiecki, i okazje oczywiście były i bedą ale nie znajdziecie ich na forum ani siedząc tam przez miesiąc ;) a co do używanych aut "salonowych" to znajomy oddał b7 2007r 2.0tfsi sline w rozliczeniu za b8 policzyli mu 8500 wystawili 12900 do audi zentrum Düsseldorf wiec z tymi cenami to tez rożnie bywa;) nie wierze ze zarobili 1000 min 3000 ale to nie moja sprawa mowie tylko jak to wyglada tutaj na miejscu śledząc rynek kilka lat ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez FPek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mi to akurat nie przeszkadza :) wolę mieć pewne autko, i aby ktoś uczciwie zarobił, niż dać zarobić ten 1 tyś euro czy 2 chociażby a mieć jakiś złom hehe. Audi odebraliśmy wczoraj z narzeczoną, na szybko to co kupiłem, to opony zimowe Nokian 205/55R16 94V, później nowe webasto zakładam z tą funkcją, że chłodzi w lecie, akumulator Optima żelowy, i w sumie wiele więcej zmieniać nie będę. Golas pewnie jest, ale mi to osobiście nie przeszkadza, bo i tak bym tego nie używał, autko jeździ, tempomat jest, i więcej po co :P Wczoraj już malutko bo niecałe 100 km sobie machneliśmy od tak, jak się jeździ, a dzisiaj jedziemy ponad 250 km też nie wiele, ale akurat ze znajomymi, to sprawdzi się na trasie. Jeszcze zatankowałem wczoraj, i komputer pokazuje równo 1100 km ale to będzie zależne od jazdy, może być dużo mniej a może i nawet więcej. Zobaczymy :D Zdjęcia wystawię wam jak jakieś zrobię, i jak Internet będzie szybższy, choć postaram się nawet dzisiaj! :wink:

My jesteśmy bardzo zadowoleni z autka, to jest chyba najważniejsze :P a o czyiś pieniądzach się tak naprawdę za bardzo nie dyskutuje i nie rozmawia :)

Do kolegi wyżej: gdybym pojechał do Niemiec auto wyszło by mnie bardzo podobnie, bo za średnio 9000 by kupił np, ale + NoVa i gdyby +podatek (zależnie czy prywatny czy nie i od kogo kupujesz czy od prywatnego czy od handlarza) to wychodzi ponad 3 tyś euro ( a oni liczą z D zawsze koło 12% NoVa max 16) a za całkiem nówkę liczą najniższą Nova 8% - tak więc wychodzi na to samo. Na stronach austriackich możesz poczytać przepisy dotyczące rejestracji pojazdu na terenie Państwa Austriackiego i opłaty z tym związane :P Plus auta sprowadzone musi jechać do jeśli chodzi o Audi np., do Salzburga na przegląd policyjny który trwa koło tyg. do 2 (i pokrywa się samemu wszystkie koszty, więc czy tak naprawdę się opłaca). Tu są bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące rejestracji aut używanych. Nówki opłaca się z D, ale używanych już nie! :) chyba, że max 2 letnie autko a nie tak jak my 11.2007 to już 7 latek ma. Ale następne będzie całiem nówka avant a6 3.0 quattro tiptronic :D

Pozdrawiamy, i życzymy miłego weekendu, fotki będą może dzisiaj :banan:

Zdjęcia wrzucę, tak szybko jak to możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Salzburgiem i przeglądem policyjnym nie przesadzajmy, nie ma co ludzim w błąd wprowadzać. Owszem płaci się akcyzę, lecz po przeglądzie technicznym i otrzymaniu kartki homologacyjnej od razu rejestrujesz samochód. Wiem , gdyż już z pare Samochodów w Austrii rejestrowałem. Ale i tak gratulację odebrania autka. Niech Ci służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę wcześniej odebrane. Ze spalaniem w 1.9 jest różnie zwłaszcza jak się jeździ po mieście. Mi ostatnio po zatankowaniu do pełna FIS pokazał 690 :decayed: Ale to było przed przeglądem jak "przeganiałem" furę ;) Czekamy w takim razie na zdjęcia :) i życzę bezawaryjnych wyjazdów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Salzburgiem i przeglądem policyjnym nie przesadzajmy, nie ma co ludzim w błąd wprowadzać. Owszem płaci się akcyzę, lecz po przeglądzie technicznym i otrzymaniu kartki homologacyjnej od razu rejestrujesz samochód. Wiem , gdyż już z pare Samochodów w Austrii rejestrowałem. Ale i tak gratulację odebrania autka. Niech Ci służy :)

Zaraz koledzę znajdę przepisy dotyczące rejestracji. Mówię o autach sprowadzanych z D tutaj, a nie tu już kupionych. Nie wiem od kiedy są te przepisy, i kiedy ty postatni raz rejestrowałeś auto sprowadzone z D tutaj, ale na dzień dzisiejszy jest tak jak napisałem wyżej. I nie wprowadzam ludzi w błąd :) Pofatyguje się specjalnie dla Ciebie i poszukam, to sobie będziesz mógł poczytać :wink: ps. nie jestem bajkopisarzem i nie wymyślam sobie niestworzonych rzeczy :P czekaj na linka

Mam nadzieję, że będzie działał, innym razem machnę więcej fotek i ładniejszych, wczoraj to było na szybko :D akurat przez 2 dni udało się jednak ponad 500km machnąć od tak jako wycieczka hehe. Tak więc autko jeździ super :banan:

http://przeklej.org/file/lEIj47/Audi.a4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Salzburgiem i przeglądem policyjnym nie przesadzajmy, nie ma co ludzim w błąd wprowadzać. Owszem płaci się akcyzę, lecz po przeglądzie technicznym i otrzymaniu kartki homologacyjnej od razu rejestrujesz samochód. Wiem , gdyż już z pare Samochodów w Austrii rejestrowałem. Ale i tak gratulację odebrania autka. Niech Ci służy :)

Zaraz koledzę znajdę przepisy dotyczące rejestracji. Mówię o autach sprowadzanych z D tutaj, a nie tu już kupionych. Nie wiem od kiedy są te przepisy, i kiedy ty postatni raz rejestrowałeś auto sprowadzone z D tutaj, ale na dzień dzisiejszy jest tak jak napisałem wyżej. I nie wprowadzam ludzi w błąd :) Pofatyguje się specjalnie dla Ciebie i poszukam, to sobie będziesz mógł poczytać :wink: ps. nie jestem bajkopisarzem i nie wymyślam sobie niestworzonych rzeczy :P czekaj na linkaMam nadzieję, że będzie działał, innym razem machnę więcej fotek i ładniejszych, wczoraj to było na szybko :D akurat przez 2 dni udało się jednak ponad 500km machnąć od tak jako wycieczka hehe. Tak więc autko jeździ super :banan:

http://przeklej.org/file/lEIj47/Audi.a4.pdf

Ok szukaj! To czekam ! Może mieszkamy w dwóch innych krajach,lecz jeżeli są nowe przepisy chętnie się o nich dowiem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Salzburgiem i przeglądem policyjnym nie przesadzajmy, nie ma co ludzim w błąd wprowadzać. Owszem płaci się akcyzę, lecz po przeglądzie technicznym i otrzymaniu kartki homologacyjnej od razu rejestrujesz samochód. Wiem , gdyż już z pare Samochodów w Austrii rejestrowałem. Ale i tak gratulację odebrania autka. Niech Ci służy :)

Zaraz koledzę znajdę przepisy dotyczące rejestracji. Mówię o autach sprowadzanych z D tutaj, a nie tu już kupionych. Nie wiem od kiedy są te przepisy, i kiedy ty postatni raz rejestrowałeś auto sprowadzone z D tutaj, ale na dzień dzisiejszy jest tak jak napisałem wyżej. I nie wprowadzam ludzi w błąd :) Pofatyguje się specjalnie dla Ciebie i poszukam, to sobie będziesz mógł poczytać :wink: ps. nie jestem bajkopisarzem i nie wymyślam sobie niestworzonych rzeczy :P czekaj na linkaMam nadzieję, że będzie działał, innym razem machnę więcej fotek i ładniejszych, wczoraj to było na szybko :D akurat przez 2 dni udało się jednak ponad 500km machnąć od tak jako wycieczka hehe. Tak więc autko jeździ super :banan:

http://przeklej.org/file/lEIj47/Audi.a4.pdf

Ok szukaj! To czekam ! Może mieszkamy w dwóch innych krajach,lecz jeżeli są nowe przepisy chętnie się o nich dowiem! :D

1. https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/6/Seite.061520.html

2. https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/6/Seite.061524.html

3. https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/6/Seite.061610.html#AllgemeineInformationen

Masz rację, ale np. jeśli nie posiadasz Typenschein, albo COC Papier, to wtedy auto np. marki Audi musi zostać wysłane do Salzburga w celu weryfikacji i przeglądu policyjnego. Jeśli masz te papiery to auto nie musi jechać, ale oni i tak przy rejestracji wysyłają zapytanie do Audi (elektronicznie bez pojazdu). Tak więc tak to jest. Te papiery powinny być zawsze, ale może się zdarzyć, że ich nie ma :) I wtedy tak jest jak pisałem wyżej, ale to są sytuację wyjątkowe i rzadkie. Masz potwierdzenie w linkach :wink:

ps. nasz znajomy właśnie tak miał, że kupił w D audi, i musiał wysłać auto do Salzburga na przegląd policyjny i 2 tyg auta nie miał, i tak mi nagadał, i ja tak napisałem, ale faktycznie może tak być, ale to są sytuacje wyjątkowe, i nie mam pojęcia czemu może brakować tych dokumentów.

Wrzuć parę fotek tutaj bo nie każdy lubi pobierać zdjęcia na dysk ;)

wrzucę jak tylko mi zacznie net szybciej hulać bo mamy limit szybki do 20gb a później zwalnia i wykorzystaliśmy to i teraz wolno, za 2 dni będzie szybki to wrzucę! Bo ten plik pdf to czekałem chyba z 30 min aby się załadował :grin: cierpliwości hehe - chciałbym, ale muszę poczekać na neta :P

Edytowane przez diplingmamber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o fotkach czy rejestracji. Powiem Ci tylko z autopsji, z tym salzburgiem to tak jest racja! Gdyż w Sbg znajduje się główna siedziba Porsche Austria AG. Lecz nie wysyłasz tam auta tylko , idąc do salonu audi z dokumentami auta z Niemiec, Włoch itd. prosisz o wystawienie homologacji samochodu, tzw. "Typenschein" , gdyż ten papier jest konieczny do zaplaty i wyliczenia podatku NovA jak i późniejszej rejestacji. Pomyśl, ktoś kupi auto np. Z Wiednia i będzie go musiał zawieść do Sbg... No bzdury trochę :D . Ale jak jest inaczej to napisz , na przyszłoßć :D

Spoko, przecież nic się nie stało! Wiesz, już trochę miałem doczynienia z tymi sprawami. Ale lepiej porozmawiajmy o twojej Audi. Są już jakieś plany z nią związane? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...