Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lakierowanie - źle dobrany lakier ?


piotrrs11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Ponieważ w mojej a4 na drzwiach kierowcy pokazała się szpachla oddałem auto do lakiernika aby się tego pozbyć i przy okazji maznąć przedni błotnik (głębokie rysy poprzedniego właściciela)

Efekt lakierowania jednak mnie nie powala:

2014724133248.jpg

2014724133253.jpg

2014724133257.jpg

2014724133302.jpg

Czy jestem jakoś wyjątkowo wybredny i widoczna różnica kolorów jest akceptowalna czy po prostu spartolono robotę ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja po tych fotkach nie widze zadnej roznicy:decayed: tak pozatym to nigdy zaden zaklad nie dobierze na 100% lakieru, jedynie roznica moze byc mniej lub bardziej widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi tył zielone

drzwi przód niebieskie

- pytanie tylko dlaczego, jak wygląda reszta samochodu, czy któreś elementy były wcześniej lakierowane itp itd

Szkoda tylko, że robiłeś zdjęcia gdy drzwi są mokre :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartaczona robota. Kiedyś też lakierowano mi auto w kolorze butelkowym i efekt ten sam , ale nie odebrałem i poprawiono . Problem w tym jak później przyznał lakiernik zmatowali i położyli bazę i wyszło niebiesko . Musi być podkład bezwarunkowo i dobrze dobrany lakier raz pryśnięty nie poprawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na lakierowaniu, ale kiedyś słyszałem że w pewnych odcieniach lakieru (być może w Twoim również) ważny jest dodatek komponentu, który odpowiada za to połyskiwanie lakieru zależnie od kąta patrzenia. Taki jakby brokat (z malowideł u kobiet :wink:) Takie coś ma honda, i kolor tego brokatu daje odcień połyskiwania...albo na zielono albo na niebiesko. W domu mam forda Focusa z 2008r w kolorze Chill...zdarzyło mi się lakierowanie drobnych uszkodzeń parkingowych i "zwykły" lakiernik z dobraniem odcienia miał problem, bo to jest kolor taki, że w zależności od kąta patrzenia jest albo lekko szary, albo oliwkowy, a można dopatrzyć się również jakiegoś lekkiego przebłysku błękitu. Męczył się niesamowicie a efekt końcowy jest taki sobie, nie jest źle ale...Później auto wylądowało w ASO w lakierni, bo była szkoda nie z mojej winy i tam zrobili tak że śladu nie widać. Może wiedzieli o co chodzi w tych odcieniach, bo jak zapytałem to się lakiernicy tylko uśmiechnęli i powiedzieli że Ford tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Niebieskie' świeżo polakierowane drzwi były już lakierowane przez poprzedniego właściciela i kolorek był taki sam jak na tyle więc się dało.

Zdjęć na sucho na razie nie miałem jak wykonać gdyż cały czas pada a nie mam jak garażować.

Pytanie tylko czy warto kopię kruszyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dywagować, robota do poprawki - wg mnie zupełnie inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...