Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlawienie silnika


ar2rfr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj problem z silnikiem polega na tym: podczas szybkiego dodawaniu gazu na malych obrotach silnik sie "dusi", powyzej 2 tys obrotow wszystko jest ok. Wymienilem swiece, filtr powietrza, przeplywomierz, pompe paliwa, wyczyscilem dolot jakims preparatem(nie pamietam nazwy), tak jak ktos na forum polecal. Niewiem co dalej, prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj problem z silnikiem polega na tym: podczas szybkiego dodawaniu gazu na malych obrotach silnik sie "dusi", powyzej 2 tys obrotow wszystko jest ok. Wymienilem swiece, filtr powietrza, przeplywomierz, pompe paliwa, wyczyscilem dolot jakims preparatem(nie pamietam nazwy), tak jak ktos na forum polecal. Niewiem co dalej, prosze o pomoc.

a jaką benzyne lejesz i gdzie ?:whistling:ja miałem podobnie dolałem do Xeramic do czyszczenia wtrysków wlałem 10 litrów beny przepaliłem i działa że hej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał ci jeszcze filtr paliwa. A tak po za tym, czemu wymieniałeś pompę paliwa i przepływomierz? W ciemno? Takie rzeczy jak świece, filtr powietrza to rozumiem, powinno się wymieniać je co jakiś czas, ale nie rozumiem czemu wymieniałeś pompę i przepływkę. Tego nie wymienia się w ciemno na zasadzie "a wymienię na nowe, może będzie lepiej" tylko sprawdza się przed wymianą. Jeśli działa to nie ma potrzeby wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz wymienilem poniewaz kiedys mialem passata b5 i mialerm podobny objaw, po wymianie przeplywki chodzil jak zegarek, a pompke bo jestem idiota ;) chcialem ja sprawdzic i ulamalem "dziobek" i juz mosialem wymienic ;) NAstepne w kolejce sa przewody i filtr paliwa. Benzyne leje 95 na orlenie lub 123.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody w 1,8 też idzie jako tako sprawdzić. Bierzesz spryskiwacz, ciemny garaż wieczorem, odpalasz, spiskujesz i jak będzie choinka to wiesz że na pewno do wymiany. Jeśli nie, to można się zastanowić czy wymieniać. Po za tym chyba jest jakaś możliwość (skromna, bo skromna) sprawdzenia czy wypada zapłon po przez VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej walcze... Wczoraj zauwazylem ze po odpieciu akumulatora na kilka min, problem znika. Po kilku kilometrach znow wszystko od nowa sie zaczyna... Moze mi ktos cos poradzic podpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie wymieniłem świece kopulke i palec bo mam 1.6 adp. , filtr powietrza i chciałem już się czepiać przepływki i przepustnicy. Ale okazały się przewody. Trzeba sprawdzić w ciemności czy są przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wymienione, filtr paliwa tez, dalej to samo... W niedziele elektryk byl z kompem i nic nie znalazl, zadnych bledow. Chyba dam sobie spokuj i oddam auto do warsztatu, mam nadzieje ze nie skasuja mnie jak zyd za obierki...


Ponownie witam, usterka usunieta, okazalo sie ze membrana w zaworze regulacji podcisnienia byla peknieta i ciegno . Moze to sie komus przyda jesli bedzie mial podobne objawy.

Edytowane przez ar2rfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego ar2rfr ale gdzie sie znajduje ten zaworek i ta tajemnicza membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się taki sam problem, tylko na pb. Też będę szukał. Ale najpierw zacznę od podstawowych rzeczy, czyli filtry itp. Ila wymiana takiej membrany Cię kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ADR membrana znajduje sie w puszce od str rozrzadu przy kolektorze ssacym, niemozna tej puszki niezauwazyc, oprócz tego waz podcisnienia dziurawy byl, ten pod przepustnica, czujnik temperatury, termostat, i przeplywka byla nie od tego silnika, podawala zle napiecia, i polamane odpowietrzenie komory silnika, wywalilem tez nowe swiece BOSCH (nie maja odpowiedniej cieploty) i wstawilem NGK ... Jak narazie wszystko ok - tylko portwel lzejszy sie zrobil... ;]

Edytowane przez ar2rfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem o jaką chodzi? Może w moim tego nie ma, chyba że mówisz o membrance z tego tematu http://a4-klub.pl/index.php?/topic/286922-uszkodzony-zaworek-w-rurze-przed-przepustnica/ ale to jest z tyłu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u mnie również strzelił cały ten zestaw tzn cięgno regulujące klapami i membrana wogóle nie porusza cięgnem. Silnik 1.8 AVV z rocznika 2001 w wersji Avant. Szukam tej części od kilku miesięcy i albo pojawiają się używki ze złamanym cięgnem albo z nieszczelną membraną. W serwisie koszt w komplecie z kolektorem wynosi 1200 zł :] Ma ktoś może dojćie do zamiennika, ale takie chyba nie istnieją, bądź do używki sprawnej albo ktoś wie gdzie tego ustrojstwa szukać??!!?? pomocy :]


Zamówiłem gruszkę vel zawór klap kolektora dolotowego do silnika 1.8 ale z 1.6. Zobaczymy, ćze będzie działało. Miał już ktoś podobny problem z tym ustrojstwem i czy ten zawór działający na podciśnienie z silnika 1.6 pasuje do 1.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...