Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapiecerki drzwi.


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/wymiana-linki-mechanizmie-podnoszenia-przedniej-szyby-fotostory-228991/

---------- Post dopisany at 23:15 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

tył tak samo tylko jest tam chyba jedna śruba mniej , po odkręceniu musisz szarpnąć. poszukaj na forum dużo jest na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w spinki jeśli nie był zdejmowany ostatnio boczek najprawdopodobniej popękają Ci spinki więc zakup kilka nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki dostepne w Aso a sa to jednorazowki to napewno bede pot4rzebne.

Nie zawsze.Do tej pory 4-krotnie zdejmowałem boczek drzwi kierowcy i w sumie popękały mi 3 spinki :wink:

Edytowane przez pakotomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki jak spinki. Jeżdżą u niego już pewnie 10 lat lub więcej to mogą się kruszyć. Sam jak ściągałem teraz to poszły 3szt. Na allegro dostatek w cenie ~2,5zł/szt.

Tylko potrzeba mu szczegółów chłopaki! W instrukcji jest opis tylko jak wykręcić śrubki a o reszcie cisza. Sam się namęczyłem niemiłosiernie, chyba z godzinę się szarpałem ale tak to jest jak się za bardzo uważa :D

Na drzwiach jest po bokach chyba 5 dużych spinek w miarę równomiernie rozmieszczonych i dwie małe na górze koło ramy. Ja rozbierałem tył więc w temacie o wodzie na progu są u mnie gołe drzwi już. Nie wiem jak z przodem to wygląda ale zobaczyć możesz (może jakoś Cię to naprowadzi). I chyba nie ma się za bardzo co cackać.... Ciągnąć mocno z wyczuciem bo i tak jest duża szansa że jakaś pęknie


p.s. jakbyś szukał to ja brałem to:
http://allegro.pl/spinka-wewnetrzna-tapicerki-audi-a4-b6-a6-c5-i4645134958.html
+
http://allegro.pl/spinka-wewnetrzna-boczki-i-tapicerka-audi-a3-a4-i4703493164.html

I najlepiej baw się w jakiś rękawiczkach bo ja zmasakrowałem sobie troszkę palce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam za każdym razem wymienićkomplet spinek, dlaczego? bo raz wytargana już nie jest taka sama jak nowa. To, że z czasem materiał się starzeje i kruszeje to jedno ale każdy demontaż odbywa się "na siłę" bo tak jest skonstruowana spinka, że wchodzi a zatrzaski ją blokują. To tak jak wsadzić za przeproszeniem parasol w tyłek, otworzyć a potem wyciągać. Z pominięciem kondycji tyłka po takiej operacji ale parasol też nie wyjdzie z tego obronną ręką.

A czemu to mówię? bo każdy najdrobniejszy luz na spinkach z czasem zacznie skutkować dziwnymi odgłosami z tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...