Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryka Klimatronika, Czujnik Ciśnienia Oleju


mareckiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób obcykanych w elektryce audi

Miałem awarię w postaci zjarania się częściowo instalacji elektrycznej, poprzez podłączenie ładowarki do telefonu pod kabelek od oświetlenia schowka. Ładowarka zwarcia nie zrobiła, tylko był zbyt duży pobór prądu i zaczęła palić główne kable.

Po rozebraniu przodu udało mi się na szczęście wszystkie kable naprawić. Stopiła się izolacja i zaczęło łączyć niektóre kable ze sobą.

Jednak przy podłączaniu kabli klimatronika w konsoli środkowej, zauważyłem iż z tej wiązki idą 4 wtyczki (takie większe), wiadomo są one od panelu klimatyzacji, oraz jeden kabel dwużyłowy z malutką wtyczką. I w żaden sposób nie wiem do czego mam go podpiąć.

tam jest jeszcze takie urządzenie z tyłu przymocowane przy panelu klimatyzacji z wiatraczkiem, (nie wiem jak to się nazywa), ale to podłączyłem, oraz jeden czujnik wciskany w kanały dmuchawy - to tez podłączyłem,. A od czego jest ten jeden kabelek dwużyłowy? Niby klimatyzacja wszystko działa, chociaż nie wiem czy przy temperaturze ok 24 stopni za mocno mi nie chłodziło.

Czy przy skopaniu instalacji, mogło uszkodzić czujnik ciśnienia oleju? bo teraz po tym incydencie, po przegazowaniu zapala mi się kontrolka na fisie ciśnienia oleju.. Silnik na pewno jest ok, bo stało się to po spieczeniu kabli. Więc obstawiam, że to czujnik. Czy może on po uszkodzeniu faktycznie zakłamywać i wyświetla informacje na fisie?, czy może idzie on przez jakiś przekaźnik. W którym miejscu jest ten czujnik? Silnik 1,6 ahl B5 98r

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia oleju jest jeden pin i znajduje się z tyłu silnika,głowicy. Niema przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...