Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna Praca Silnika Błąd 17648 Pilne


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

mam problem z moim 1.8T AVJ otóż wywala mi cały czas bląd 17648 i szarpie (nierówno pracuje na benzynie i na gazie ) na wolnych obrotach

17648 Obwód wtrysku paliwa do cylindra #4 - obwód otwarty I wywala go cały czas

Sprawdziłem koło wtryskiwacza jest sucho tak jak przy wszystkich nie zauważyłem że może być przy nim bardzie mokro ( czytalem ze może byc oring na wtryskiwaczu uszkodzony ) świeca na cyl. 4 wypalona na brąz reszta jaśniutkie auto z gazem, najgorzej jest ruszyć później w trakcie jazdy jest ok , cewki podmieniałem ciagle wywala cylinder 4 wiec cewki ok

Panowie co może byc co moge jeszcze sprawdzić ?

Pozdrawiam colak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda że leje czwarty wtryskiwacz. Spróbuj oddać do czyszczenia ultradźwiękami a jak to nie pomoże to wymiana. Pytaj kolegę Pietros często ma coś na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym oringu może to on szwankuję bo jak zacznę poruszać tym wtryskiwaczem to jest odczuwalne na silniku

wg mnie jakby wtryskiwacz od benzyny szwankował to na gazie było by ok prawda a strawa ma sie i na gazie i na benzynie

co jeszcze zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia wiązki przy wtrysku, masz lpg wiec wiązka była rozcinana przy wtrysku i łączona z instalacją gazowa i pewnie słabo zlutowane lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem jest ok nie cie nie zmienia ja ją poryszam w sensie tym połączeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzyłeś ruszając czy odwinąłes izolacje i sprawdziłeś dokładnie? jak jest dobrze złączone to podmien wtryskiwacz na inny cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam zamiar ale wg mnie jest ok

co jesczcze koledzy proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jezeli wiazka od wtryskiwacza benzynowego jest uszkodzona to ECU lpg moze nie widziec czasu wtrysku i wtedy wtrysk lpg tez sie nie bedzie otwieral....

moze byc tez uszkodzone ECU benzyny... widzialem juz taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się błędem który mówi o lejącym wtrysku. Jednak skoro na gazie też szwankuje to coś z sterowaniem elektrycznym tego cylindra. Sprawdź łączenia przewodów jak pisze Łukasz13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co myślicie o oringach wtryskiwaczy ? warto wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kosztują majątku wiec możesz spróbować. A nóż coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pomoga, blad mowi o usterce elektrycznej obwodu wtrysku czyli tak jak psalem sprawdz polaczenia przy wtrysku tam gdzie bylo laczone z wiazka lpg, druga mozliwc to uszkodzenie kompa lpg, na koniec uzkodzenie samego wtrysku benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wieć mam taki plan

1 kupić oringi

2 sprawdzić połączenia w wiązce

3 zamienić wtryski by zobaczyć czy to wina wtrysku ( jesli bedzie problem na innym cyl. to znaczy ze to wtryskiwacz )

4 wymienić oringi na koniec

ma ktoś może z was nr. katalgowy oringów najlepiej zestawu 8 szt wwg mnie jest to 7,52x3,53 035906149A

Coś jeszcze panowie proponują ?


Witam panowie dziękuje za pomoc w szczególności łukasz 13 miałeś rację tam były wstawione rozgałęziacze zostały wywalnoe i po wlutowywane wiązki rakże jest ok

Raz jeszcze dziękuję zamykam watek

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...