Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic 6Hp19


jaca10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Audi A4 B7 2005 3.0 TDI quattro Tiptronic. Brak biegów. W czasie jazdy zapaliły się kontrolki biegów, wszystkie na raz. Momentalnie przestał przenosić napęd. Wczesniej na moment przeladowal biegi z 6 na 5. e7uve5ar.jpgPo wyłączeniu i włączeniu stacyjki kontrolki wróciły do normy, ale biegow brak. Mówiąc krótko nie jedzie. Ktoś może taki przypadek?

Jak zmieniamy położenie lewarka np. na R czy N czy D, na liczniku pokazuje położenie lewarka. Tylko auto nie jedzie. Parking działa.

Proszę o pomoc.

Czy ktoś wie, czy można wymienic skrzynie na inną? Chodzi mi o to, ze mam oznaczenie skrzyni 6HP19 GCX, a nie mogę nigdzie ( czyli na Allegro) takiej znaleźć. Jest masa skrzyń 6HP19 ale z innymi oznaczeniami. Czy da się założyć taką skrzynie?

Może ktoś wie gdzie kupić taka skrzynię?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie ze sterownikiem ja sam borykam sie z podobnym tematem juz 2 miesiace i auto stoi unieruchomione. Kontaktowalem sie z ludzmi z ZF i nie udzielili mi informacji jaka jest roznica miedzy skrzyniami 6hp19 jje a innymi 6hp19... w kazdym badz razie z informacji ktore mi udzielili skrzynie te sie nie zamieniaja zreszta to samo potwierdzili w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info ja póki co odesłałem swój sterownik do innej firmy jutro mam dostać informacje co dalej w każdym bądź razie pojawiła się odrobina nadziei na naprawę. Firma która zajęła się teraz naprawą ma sprzęt który pozwolił na połączenie się z moim sterownikiem gdzie wcześniejsza firma stwierdziła totalna śmierć sterownika i brak jakiej kol wiek możliwości reanimacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z 3.0tdi po chipie z tiptronikiem, auto do 3 biegu jedzie normalnie, potem zaczyna szwankowac przy wruzceniu 4 biegu az wpada w tryb awaryjny, wczesniej potrafil sobie dodac gazu miedzy 3-4 biegu (taki uslizg)
001923 - Shift Monitoring: 3-4 Shift
P0783 - 000 - -

jest szansa ze zmiana oleju wymiana filtra pomoze? czy remont skrzyni biegow? pewnie mechatronika i zaworki?
przerabial ktos taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego miałem ten sam problem ze skrzynią  i ten sam błąd

jezdziłem troche zmieniając biegi tipem jednak po ostatnich kółkach na śniegu całkiem rozłączyło biegi ale nie pokazało trybu awaryjnego

jak wynika z dyskusji powyżej może byc to sterownik a czy rozwiązałeś problem u siebie i co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozostaje wam oddać auto do zrobienia w zakładzie ASB
Problem może być po stronie hydrokinetyka, popalonych pakietów sprzęgłowych albo mechatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy nie zmienić skrzyni na manual

orientuje się ktoś gdzie w lubelskim jest warsztat który mógłby się tym zająć?
i jaki byłyby koszt?

Edytowane przez jurasman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu. Koszt przeróbki wraz z wsadzeniem nowego sprzęgła z dwumasem równa się remontowi asb na pełnym pakiecie prawie i spokój na kolejne 300 tys przy prawidłowej eksploatacji.  A w większości przypadków wystarczy 2-3k, ważne aby nie jeździć do ostatniego momentu kiedy zostaje laweta...

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w moim przypadku to tylko laweta pozostała

to pozostaje tylko znaleść dobry serwis asb w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wiadomo już co ze skrzynią

pękniety kosz A

w skład naprawy wchodzi nowy kosz,nowa pompa,nowa hydrokinetyka,czyszczenie mechatroniki no i uszczelki,filtr i olej

koszt 3400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz nie trzymał ciśnień i pakiet sprzęgłowy zawarty w nim, odpowiednio nie zasprzęglał.

Objawy o których pisałeś, zgadzają się z tym co powiedzieli w serwisie.

Problemy ze skrzynią przez pęknięty kosz, nie zdarzają się zbyt często i nawet nie przyszło mi to do głowy :>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2017 o 19:32, jurasman napisał:

no i wiadomo już co ze skrzynią

pękniety kosz A

w skład naprawy wchodzi nowy kosz,nowa pompa,nowa hydrokinetyka,czyszczenie mechatroniki no i uszczelki,filtr i olej

koszt 3400

a gdzie kolega naprawiał? bo u mnie objawy te same i szukam gdzie naprawić

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...