Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mi pukały amorki , po wymianie cisza .

Opublikowano

Byłem dzisiaj na stacji kontroli pojazdów wszystko sprawdzone w zawieszeniu i nic nie zobaczyli amorki 80% sprawności

Opublikowano

To ze amorki sprawne w 80 % to nie oznacza ze nie pukają , ja miałem to samo .

Opublikowano
  • Autor

Witam. Kolego wydaje mi się ze będzie to magiel. Spróbuj zrobić tak że zdejmij koła i odkrec tylko sworzen od zwrotnicy od końcówki drążka. Jak już odkręcić próbuj ruszać i wtedy zobaczysz jaki masz luz na maglu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Kolego wydaje mi się ze będzie to magiel. Spróbuj zrobić tak że zdejmij koła i odkrec tylko sworzen od zwrotnicy od końcówki drążka. Jak już odkręcić próbuj ruszać i wtedy zobaczysz jaki masz luz na maglu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

tylko że magiel by mi pukał za kierownicą a tutaj ewidentnie słychać jak np prawe koło wpadnie w studzienkę to puka lewe wpadnie puka ale to też nie zawsze. Mechanik mówił że najprawodopodobniej amorki tez mam pęknięty odbój od amortyzatora. W przyszłym tyg oddam to popatrzy co tam się dzieje.

Opublikowano

miałem to samo i okazał się drążek,tam się robi luz przy maglu,odkręć końcówkę od zwrotnicy i energicznie szarp do siebie ,ciężko wyczuć luz ,a podczas jazdy stuka jakby miał się urwać

Opublikowano

miałem to samo i okazał się drążek,tam się robi luz przy maglu,odkręć końcówkę od zwrotnicy i energicznie szarp do siebie ,ciężko wyczuć luz ,a podczas jazdy stuka jakby miał się urwać

u mnie jest takie głuche puknięcie.

Opublikowano

wjedź na jakiś mały krawężnik i zjedź z niego cofając kierownica skręcona mocno w prawo,jak stuknie wg mnie drążek do wymiany,u mnie stukało jak przejeżdżałem przez rowek zostawiony na kostce do odpływu wody ,jak szarpałem ręką praktycznie nic nie było słychać ,na stacji diagnostycznej nic nie wyszło,podejrzewam że wiele osób ma tam luz ,a wymieniają magiel,zawiechy ,amory itp

Opublikowano

wjedź na jakiś mały krawężnik i zjedź z niego cofając kierownica skręcona mocno w prawo,jak stuknie wg mnie drążek do wymiany,u mnie stukało jak przejeżdżałem przez rowek zostawiony na kostce do odpływu wody ,jak szarpałem ręką praktycznie nic nie było słychać ,na stacji diagnostycznej nic nie wyszło,podejrzewam że wiele osób ma tam luz ,a wymieniają magiel,zawiechy ,amory itp

Zauważyłem że jak jade na wprost i zjeżdżam z lekkiego krawężnika z lekko skręconymi kołami w lewo to jest puknięcie no i jak jadę prosto po dziurach i koło wpadnie np w studzienkę zapadniętą to też jest puk.

Opublikowano

Podobne miałem objawy,wymieniłem prawy drążek i cisza,roboty na ok 1 godz na spokojnie

Opublikowano

To dam znać mechanikowi żeby to zobaczył przy okazji

Wysłane z mojej Sony Xperia z2 za pomocą Tapatalk.

Gdyby to były jednak drążki to trzeba robić zbieżność po takim zabiegu?

Edytowane przez Jarek882

Opublikowano

Trzeba

Opublikowano

Greg u mnie chyba będą winne amorki z przodu bo na prostej drodze auto nie ściąga ale jak wjadę w koleiny czy jakieś nierówności to auto jest niestabilne i raz wyjeżdża w prawo raz w lewo. Zbieżność była robiona we wrześniu przy wymianie zawieszenia wszystko było na zielono przód i tył. Opony 225.40.18

Opublikowano

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Opublikowano

Polecacie jakiś warsztat w okolicach Katowic, Częstochowy do sprawdzenia zawieszenia? Mój diagnosta nie widzi problemu a zawieszenie stuka :)

Opublikowano

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Wymieniłem amorki z przodu z odbojami i osłonami jeździłem z 20km nic nie puka zobaczymy później. Auto lepiej się trzyma drogi

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja sie dolacze do tematu. Zaczelo sie tak stukniecia przy ruszaniu i chamowaniu i na dziurach. A teraz ciagly metaliczny stuk nawet na rownej drodze. przejechalem tak tylko ze 100km jakies pomysly od czego zaczac? Zawieszenie kompletne wymienione 20tys km temu

U mnie problem rozwiazany. Dzwonila poduszka skrzyni biegow wystarczylo dokrecic srobke i zrobione

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Czy luzy na (lozyskach??) tej czesci skrzyni biegow znajdujacyh sie po obu stronach skrzyni , moga objawiac sie grzechotaniem na nierownosciach/kostce czy raczej przyczyny szukac w zawieszeniu?

Zaobserwowalem ostatni maly luz na tych czesciach przy skrzyni bedac na kanale...

Edytowane przez Gentleman

Opublikowano

Witam. Podepne się pod temat. U mnie w B6 pojawiło się ostatnio delikatne postukiwanie kiedy kręce kierownicą w miejscu. Nie podczas jazdy. Tak to ogólnie nic nie stuka, nic nie słychać nawet kiedy wpadne w dziure też jest cichutko ale gdy kręce kierownicą w miejscu to słyszę delikatne stuki. Co to może być? Sworznie?

Opublikowano

Ja mam problem tego typu ze mi stuka po lewej stronie nawet na prostej drodze. Końcówki nowe, amory nowe. I mam tez dziwny objaw jak wjezdzam na rondo i jade w lewo to samochod kolysze mocno na boki. Wahacze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.