Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki w przednim zawieszeniu


adasm112

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, greg2505 napisał:

Możesz zmieniać amory ,ale na odpalonym silniku nie powinno stukać przy kręceniu kierą 

Więc nie wiadomo czy nie mam luzów w kilku miejscach , co najciekawsze to mam drugą taką audi i przy ostatniej wymianie opon zauważyłem że końcówką ma bardzo duże luzy   i co ciekawe w aucie dotalna cisza , żadnego pukniećia , nie wiem czy dobrze myślę ale jeśli była by to maglownica to pukało by zawsze  tzn u mnie jest tak że jak  zjade  z krawężnika prawym kołem to puknie w prawym , zjade lewym to puknie w lewym , zjade jednocześnie  prawym i lewym  to puknie tu i tu , co o tym myślisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie magiel nie pukał podczas jazdy,tylko czuć było luz na kierownicy,trzeba było cały czas kontrolować tor jazdy,stuknięcie przy zjeżdżaniu z krawężnika znikło po wymianie drążka,u mnie akurat z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, greg2505 napisał:

U mnie magiel nie pukał podczas jazdy,tylko czuć było luz na kierownicy,trzeba było cały czas kontrolować tor jazdy,stuknięcie przy zjeżdżaniu z krawężnika znikło po wymianie drążka,u mnie akurat z prawej strony

To u mnie nie  czuć żadnych luzów na kierownicy , bardziej by pasowało na drążki bo jak zjedzam z krawężnika to   puka  no i podczas jazdy na nierównośćiach również 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2022 o 15:54, Dbaluch napisał:

Ogólnie to jedna wielka porażka z wykrywaniem luzów przy naszych a4 b6  ,  ja już wymieniłem  wszystkie górne wachacze prawa + lewa strona , tuleje dolnych tylnych wahaczy strona prawa + lewa  , końcówki drążków prawa + lewa strona i nadal coś puka , puka  np przy zjeżdżaniu z krawężnika i po nierównośćiach., mam już kuźwa tego auta dość , byłem u 3 mechaników na 3 stacjach diagnostycznych i lipa , już kuźwa nigdy więcej pier**lonego wielowachaczu 

Ja do tej pory tak jeżdżę poduszki silnika wymienione przeguby drążki nowe banan jeden ... jedynie jedna tuleja coś ostatnio kolega mechanik na wózku zobaczył że jest trochę krzywa to je wymienimy ale wątpię że to może być przyczyna.. na zimnym jak skręcam w prawo lekko mi magiel strzela ale już 2 raz jest okej może być to wina maglownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie , w tym zawieszeniu to jest tyle  rzeczy co może pukać ze szkoda gadać, moi mechanicy nawet nie chcą tego szukać , ogólnie porażka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Drążki kierownicze sprawdź.

Ja sprawdziłem , niby są ok ale za  dwa tygodnie wymieniam je w ćiemno bo mam już tego  zawieszenia dosyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dbaluch napisał:

Ja sprawdziłem , niby są ok ale za  dwa tygodnie wymieniam je w ćiemno bo mam już tego  zawieszenia dosyć 

Najlepiej je sprawdzić jak odepniesz końcówki ze zwrotnicy, inaczej to luzu możesz nie wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelonek1 napisał:

Najlepiej je sprawdzić jak odepniesz końcówki ze zwrotnicy, inaczej to luzu możesz nie wyczuć.

Tak właśnie robiłem i nic niby nie czułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dbaluch napisał:

Tak właśnie robiłem i nic niby nie czułem

To nie ma co ich wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pelonek1 napisał:

 

Nic  nie ma luzów a puka, to jest sprawa do reportera , mam już tego gównianego  zawieszenia serdecznie dosyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdziłeś końcówki drążka, czy drążek kierowniczy? Ruszając kierownica też żadnych luzów nie ma? Hamulce też potrafią wydawać różne stuki jak są źle zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki wymieniłem na nowe , drążki szarpałem przy wymianie końcówek lecz niczego nie wyczułem  więc chce wymienić w ciemno bo na moje  to  luzy idą gdzieś z  układu  kierowniczego  bo  robiąc  szybkie ruchy kierownicą prawo lewo  czuć gdzieś luz  jak położe ręke  na koncówke drążka , auto odpalone  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dbaluch napisał:

Końcówki wymieniłem na nowe , drążki szarpałem przy wymianie końcówek lecz niczego nie wyczułem  więc chce wymienić w ciemno bo na moje  to  luzy idą gdzieś z  układu  kierowniczego  bo  robiąc  szybkie ruchy kierownicą prawo lewo  czuć gdzieś luz  jak położe ręke  na koncówke drążka , auto odpalone  

Ja jak cofałem ,koła skręcone w prawo,zjechałem z krawężnika było słychać stuknięcie z prawej strony ,winny był drążek prawy,robiłem próbę w drugą stronę ,była cisza,jak szarpałem za drążek to na 10 szarpnięć jedno minimalne stuknięcie ale prawie nie słyszalne ,wymieniłem go w ciemno i przestało stukać,także spróbuj jeszcze z tym krawężnikiem,nie musi być wysoki ,u mnie słychać było nawet przy przejeździe przez ok 1cm  nierówność,ale tylko cofając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Ja jak cofałem ,koła skręcone w prawo,zjechałem z krawężnika było słychać stuknięcie z prawej strony ,winny był drążek prawy,robiłem próbę w drugą stronę ,była cisza,jak szarpałem za drążek to na 10 szarpnięć jedno minimalne stuknięcie ale prawie nie słyszalne ,wymieniłem go w ciemno i przestało stukać,także spróbuj jeszcze z tym krawężnikiem,nie musi być wysoki ,u mnie słychać było nawet przy przejeździe przez ok 1cm  nierówność,ale tylko cofając

U mnie też słychać jak zjade  np z krawężnika  lub z leżącego policjanta więc za twoją radą ide i je wymienie , mam już je w bagażniku tylko czekają na wolny termin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dbaluch napisał:

U mnie też słychać jak zjade  np z krawężnika  lub z leżącego policjanta więc za twoją radą ide i je wymienie , mam już je w bagażniku tylko czekają na wolny termin 

Ja też mam dość tego wielowachacza,praktycznie wszystko wymieniłem z przodu,wachcze ,magiel kolumna,zwrotnice i co ,negatyw z przodu,prawdopodobnie zwrotnice są krzywe i zastanawiam się nad nowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Ja też mam dość tego wielowachacza,praktycznie wszystko wymieniłem z przodu,wachcze ,magiel kolumna,zwrotnice i co ,negatyw z przodu,prawdopodobnie zwrotnice są krzywe i zastanawiam się nad nowymi

Tzn ? Co się dzieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...