Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie w Quatto


zenekbrudny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu A4 B5, miałem okazję jeździć już kilkoma modelami A4 w tym z napędem Quattro jak i bez niego. Przeglądając internet nie spotkałem informacji odnośnie zawieszenia w Quattro. Mój kolega twierdzi że dodatkowo jest z tyłu wielowahaczowe zawieszenie właśnie w modelach z Quattro. Wiem że zwykła A4 ma takie tylko z przodu. Więc jak to jest z tym zawieszeniem w Quattro? Ile kosztuje wymiana zawieszenia na dobrych podzespołach i na jak długo wystarcza ono na naszych "pięknych i prostych jak stół pingpongowy" drogach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależne zawieszenie jest w Quattro, komplet tulei.. na częściach Lema. jakies 14 czy 16 sztuk okolo 650-700 zł. Gdy będziesz miał do wymiany amortyzatory - w Quattro potrafią kosztować od 300 do 400 zł sztuka - mowa o tyle oczywiście. Jak zrobisz to do śmierci jeździsz :P

Edytowane przez cptolgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest 8 szt. z każdej strony (5 dół i 3 góra) mechanik dodatkowo kazał wymieniać drążek. Robiłem to po 14 latach (mam nadzieję że licznik prawdę mówi - 280 kkm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymienisz całość ale postawisz na dobre części solidnej firmy to pojeździsz naprawdę długo. Wiadomo,że wiąże się to z dużymi kosztami,szczególnie jeśli mowa o Quatto,ale w końcu chodzi też o komfort i bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy,więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...