Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia GYA b7 1.9 na jaka wymienic?


krzysiek5131

Rekomendowane odpowiedzi

?????

Co to za odpowiedź z Twojej strony :facepalm:

Gściu pyta .....

Skrzynia GYA b7 1.9 na jaka wymienic?

A Ty co mu odpisujesz ...? Jak nie wiesz to nie wcinaj się w tematy i nie zaśmiecaj forum.....

Witam.posiadam skrzynie GYA 5 biegowa w a4 b7 1.9 tdi.Jest to juz druga s

1. To uzupełnij Kolego profil będzie łatwiej coś napisać

2. jaki kod silnika masz ? Jeśli BKE to według Etki występowała z tym silnikiem tylko skrzynia GYA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sorki ale gdzies mi urwalo czesc wiadomości.Mam silnik BRB i skrzynie GYA 5 biegowa w B7 1.9 116km.naped przod jest to już druga skrzynia bo w pierwszej zatarlo się lozysko pod zebatka 4 biegu i nie dalo się go sciagnac.teraz siedzi druga skrzynia z nowym sprzeglem i znowu zaczely się te same objawy co w pierwszej czyli zaczyna cos chrupać w srodku i tak jakby bieg jakiś zaczynal lapac.podejrzewam ze pewnie ta sama usterka. Moje pytanie to czy da się zamontować jakac inna skrzynie mocniejsza lub mniej awaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sorki ale gdzies mi urwalo czesc wiadomości.Mam silnik BRB i skrzynie GYA 5 biegowa w B7 1.9 116km.naped przod jest to już druga skrzynia bo w pierwszej zatarlo się lozysko pod zebatka 4 biegu i nie dalo się go sciagnac.teraz siedzi druga skrzynia z nowym sprzeglem i znowu zaczely się te same objawy co w pierwszej czyli zaczyna cos chrupać w srodku i tak jakby bieg jakiś zaczynal lapac.podejrzewam ze pewnie ta sama usterka. Moje pytanie to czy da się zamontować jakac inna skrzynie mocniejsza lub mniej awaryjna.

Noo.... Ale profilu nie uzupełniłeś .... :kwasny: czego sie obawiasz ??

Rocznik jest ważny w poszukiwaniach

Z tym silnikiem oprócz skrzyni GYA którą masz jeszcze występuje skrzynia JWS

Dowiedz sie co to za skrzynia czy to manualna ? czy automat

A może ktoś inny coś doradzi Ci

To tyle z mojej strony........ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bke idzie wsadzić metodą plug&play skrzynie 6-tkę np z 1.9 b6??? albo jakąkolwiek 6-tkę? W standardzie jest wyjąca przy szybszej jeździe GYA,

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 5tka z b7 i 6stka z b6 będzie miała te same obroty przy dużych prędkościach, różnica jest dopiero przy skrzyni z b7 2.0 170 km - ma dłuższe przełożenia. Przekładka jest gdzieś opisana na forum, ale to nie takie p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić na 6 do wymiany :dwumas ze sprzęgłem,rozrusznik,skrzynia z cięgnami i poduchą,dystans między skrzynią a silnikiem,cyferblat na drążku zmiany biegów,tak po krótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jednak to nie takie proste.6 skrzynia nie jest potrzebna moze byc 5 aby pasowala ale chyba nic z tego nie wyjdzie niestety.dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z zapytaniem. Jakie korki spustowy i wlewowy są w tych skrzyniach? Chodzi o rozmiar i kształt potrzebnych kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każda 5-biegowa od 1.9tdi podejdzie,ewentualnie będzie dłuższa lub krótsza,ale na pewno różnice nie będą duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat... Mam problem ze skrzynią GYA i jeśli będzie możliwość rekonstrukcji w przystępnej cenie to to zrobię (synchro). Jeśli jednak będzie coś poważnego to będzie do wymiany.
Pytanie jest następujące : czy wszystkie skrzynie z 1.9 tdi podejdą do silnika BRB?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie wypowiedzi i również z własnego doświadczenia wnioskuje że te skrzynie GYA w 1.9 TDI to chyba najbardziej wadliwe z tych modeli :facepalm: wszystkie te objawy były u brata w jego A4 B6 1.9 TDI skrzynia GYA i u mechanika okazało się że całe sprzegło do wymiany a skrzynia do regeneracji bo łożyska i pare innych części było na rozpadzie m.in. też poduszka gumowo-olejowa skrzyni była wylana :facepalm: Jako że zamierza jeszcze jeździć długo tym samochodem szukamy oryginalnych częsci, a z tymi jest wyjątkowo bardzo ciężko do skrzyni GYA :o U mnie w B7 z tą skrzynią jak narazie tylko albo aż słychać huczenie podczas jazdy, lewarek sam porusza sie przód/tył przy przyspieszaniu i przy zimnym silniku jest duży opór żeby wrzucić 2 bieg z pierwszego :kwasny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najtańszej i najprostszej czynności, zmień olej na oryginalny przekładniowy. Kupowałem w ASO - zaznaczam cholernie drogi. Ja tak zrobiłem, wymieniłem dodatkowo uszczelniacz na wodziku bo przepuszczał i biegi wchodzą aksamitnie. Do uzupełnienia wystarczyły 3 butelki litrowe, a weszło dokładnie 2 i 1/3l tak mniej więcej. Ten który spuściłem było co prawda przezroczysty, ale cholernie śmierdział, może ktoś wlał silnikowy, nie mam pojęcia. Póki co lewarek też czasami lubi się bujnąć przód tył, ale u mnie poducha spod skrzyni wiosną leci do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób i kusi mnie spróbować. Jak narazie mogę być pewny tylko tej poduszki przy skrzynki, która jest odpowiedzialna za stabilizację lewarka. Mam rozumieć że też miałeś dziwne hałasy z skrzyni i problemy przy zmianie biegów i wymiana oleju oraz wodzika rozwiązała problem? :-o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja była taka, że miałem kłopoty ze zmianą biegów, nie było reguły, raz źle wchodziło 1-2, czasami 3. Innym razem biegi wpadały niemal same. Ot taka dziwność. Hałas też był słyszalny, głównie przy ruszaniu i tzw. półsprzęgle, coś poćwierkiwało, poszarpywało. Tutaj pomogła wymiana płynu hamulcowego także w wyprzęgniku hydraulicznym przy skrzyni. Wodzika nie ruszałem, bo tylko był zapocony, więc wymieniłem uszczelniacz. Po tych dwóch zabiegach (olej w skrzyni i płyn hamulcowy na nowy) praca skrzyni i sprzęgła poprawiła się w stopniu znacznym. Dlatego na początek zaproponowałem Ci podjęcie prostych czynności wymiany płynów eksploatacyjnych, bo one często dają bardzo dobre efekty. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...