Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić świece żarowe krok po kroku.


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie pamiętam ale test zaczyna chyba od 2,7 a potem 5 ale na aku może działać a w aucie nie będzie. Mam Skodę 2 i już trochę widziałem. Mam 4 świece które z aku grzeją a w aucie nie, a były w niej od salonu. Badziew Febi starcza na pół roku. Nie ma to jak Beru i Bosch.

Pomijając już awaryjny układ tytystorowy który potrafi zorac psychikę.

Technologia świec zarowych 1 pdf.

http://www.google.com/m?q=napi%C4%99cie%20%C5%9Bwiecy%20zarowej%205v&client=ms-opera-mobile&channel=new

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda jest wyjecie swiecy i sprawdzenie na krótko. Jeśli świeca bedzie miał zwarcie to też bedzie iskrzyc a nie bedzie grzała ale do kogo ja to mowie sami teoretycy :)

Jak będzie miała zwarcie, to grzał będzie kabelek i poparzy Ci paluchy :hi::kox:

Od kiedy element grzejny jest w świecach osłonięty to nie spotkałem się ze świecą, która podczas sprawdzania miała by zwarcie :naughty:

Jeżeli by tak było, to na pewno wywaliło by bezpiecznik zabezpieczający obwód grzania świec :hi:

Kolego piszesz pierdoly jeśli swieca jest spalona to spalona. Nie mowimy w tym watku o problemie ze sterownikiem bądz innymi żeczami ktore są odpowiedzialne za start świec. Pracuję Już dłuższy czas w serisie samochodowym i conieco moge powiedzieć na ten temat 10 godzin dzien w dzien wiec teoretykiem nie jestem napewno :)

To pracujesz chyba przy starych złomach, jak byś pracował przy nowszych autach , to byś wiedział o zasilaniu PWM świec, ich skuteczne napięcie zasilania jest na poziomie 4-5V, i sprawdzanie ich kabelkiem do aku wiąże się z bardzo dużym ryzykiem ich spalenia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale zawsze przed montażem sprawdzam na akumulatorze czy swieca robi sie czerwona. Odrazu mówie ze jestem chałupniczym mechanikiem i nikt nie przyjeżdża do mnie autem z 2010r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...