Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw sprzęgła Valeo z jednomasą


RonM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :) Ponieważ moja dwumasa jak i sprzęgło nie są już w zabogatej formie myślę o wymianie ich :) Przeglądając nasze zacne Alledrogo trafiłem na coś takiego :)

http://allegro.pl/sprzeglo-valeo-835005-audi-a4-a6-1-9tdi-4w1-kolo-i4442529858.html

Powiedzcie mi czy jest to coś warte? Auto mam podkręcone na 142 KM i 306 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się jak wygląda praca silnika na takim sprzęgle z jednomasą? chodzi mi o wibracje przenoszone na nadwozie na postoju i w trakcie przyspieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam AFN po sofcie więc nie wiem jak to będzie się zachowywać u mnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400nm wytrzymuje takie sprzegło a 2-mas z afna tyle nie wytrzyma .

ps afn ,1z jeden kij róznia sie tylko tym ze afn ma wiecej żeczy które sie psują np 2-mas ,vnt . 1z po modach może zawsdydzić nie jednego afn-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jedno pytanie :) czy pod to sprzęgło będę mógł zarzucić 6 biegową skrzynie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł wrzucić pod sprzęgło z 1Z skrzynie 6biegową :) Trepek tak ma u siebie, odszukaj go i temat o jego aucie, tam ma wszystko opisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanthomas18 dzięki :) o to mi chodziło :)

Mam jeszcze jedno pytanie :) chciał bym zobaczyć jak pracuje takie sprzęgło :) Jest ktoś z klubowiczów z woj. opolskiego, śląskiego lub łódzkiego co ma założoną jednomasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chciał bym zobaczyć jak pracuje takie sprzęgło

dziwne pytanie ,jak to zobaczyć ? pracuje tak samo ,choc nawet bym powiedział ,że lepiej jak 2-masa ,pedał lepiej chodzi ,nie ma szarpania przy gaszeniu ( jeśli masz zepsutą 2-mase )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vp-tdi chodzi mi o to jak jest w trakcie przyspieszania :) i w jakim stopniu są drgania przenoszonę na budę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vp-tdi chodzi mi o to jak jest w trakcie przyspieszania :) i w jakim stopniu są drgania przenoszonę na budę :)

sory ale chore pytania zadajesz ,jakie drgania ? ....

nie chcesz wogole drgan to kup nowe auto a najlepiej beznyniaka .dragania diesel zawsze miał a tym bardziej stare kible 1z/afn itp to tak juz ma

Edytowane przez vp-tdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczucam jednomasę :) vp-tdi masz numery części jakich użyłeś? nr jednomasa i sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła miałem kilka nascie po rozbitkach 1z w budach b4 b5 . wszystko poszło jak świerze bułeczki ,koszt dobrego koła 1-masowego to około 200zł ,reszta na allegro od 80 b4 tdi (polowa taniej a to samo co do b5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...