Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymieniony włacznik świateł !


kamil642

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem wymieniłem włacznik swiateł i juz drugi z kolei włacznik ma tą sama wade na pozycji zero światła mijania się świecą dziwi mnie ta sytuacja bo to juz drugi przełacznik gdy włoze stary nie ma problemu numery wszystko się zgadza

ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miałeś wcześniej a jaki założyłes?? Zmieniales zwykły na auto??

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie ze numery sie zgadzały miałem bez AUTO i tez taki kupiłem kolejny

Edytowane przez kamil642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kostkę, pin 10 i 11 jeśli dobrze pamiętam.. bo te się zamienia pod auto.. może ktoś kiedyś zamienił oprawkę na właczniku skoro te same numery i już drugi Pali to działa jak tryb skandynawski tylko zrobiony ręcznie :)

wejdz w watek Bart-S na temat właczników i coming living home on tam pisze ktore piny jeśli się pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu kodowanie jest ustawione na tryb skandynawski

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki , że bez przekrecenia kluczyka swiatła sie swiecą przy otwartych dzwiach nawet bez kluczy sa postojowki i wyje sygnał przy otwartych to dziwne ze 2 włacznik am ten sam objaw

Gdy włoze swoj stary włacznik wszystko działa prawidłowo

Edytowane przez kamil642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli kodowanie odpada, sprawdź więc to co kolega amaradaar napisał - czy ktoś nie grzebał we wtyczce przełącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tu jest problem zamawaiłem na Alle... dostałem pierwszy włącznik nie działał drugi tez to samo mi w sumie chodziło tylko o wyglad wizualny bo i tak przełozyłem sobie plastik i pokrętło , ale dziwi mnie to czy naprawde dziś ludzie tak kombinuja i wciskaja rzecz , ktora jest sprawna i w dodatku sprawdzona :(

Edytowane przez kamil642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła mijania zaświecają sie np po wyjęciu włącznika.

jak jest nowszy układ to moduł centralny załącza swiatła jak nie ma łączności z włącznikiem - jakby sie zepsuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Bart-S, trzeba pozamieniać piny i wszystko będzie działać jak należy. Miałem identyczną sytuacje, a poradziłem sobie w ten spoób że rozebrałem swój stary i nowy i poprzekładałem do starego elementy które były mi potrzebne z nowego. Wszystko można ładnie porozbierać, zresztą poszukaj w wątkach bo było to już omawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to przełożenie panelu przedniego na Twój mechanizm.

Sprawdź co się dzieje przy zupełnie odłączonym włączników, jeśli światła nadal się zapalają same przy wyjątym kluczyku to znaczy że miałeś coś grzebane przy instalacji. Jeśli będzie ok to jest problem z włącznikami które kupujesz.

Światła same zapalają się po zapłonie na pozycji 0 w dwóch przypadkach:

1. kodowanie skandynawskie MCE

2. brak informacji z MCE o zamkniętym obwodzie włącznika w pozycji 0 - ale wtedy wywala błąd wyłącznika na VAG.

Być może ktoś u Ciebie ktoś zrobił sobie domowym sposobem włączanie automatyczne świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem jak kolega kielbu. Kupiłem jakiś chinol z allegro i zamieniłem ten układ z diodami (słabiej świecą) + obudowę z zewnątrz i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła mijania zaświecają sie np po wyjęciu włącznika.

jak jest nowszy układ to moduł centralny załącza swiatła jak nie ma łączności z włącznikiem - jakby sie zepsuł

I wtedy świeci się wszystko razem z podświetleniem licznika. A w trybie skandynawskim przeł w pozycji 0 nie świecą się cyfry na liczniku tylko wskazówki, tak ma być ? A4 B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :hi: i zawracam sie z prosba o porade gdyz zakupiłem od kolegi z forum włącznik swiateł po porownaniu go ze starym niby wszystko jest takie samo ale w momencie podlaczenia włacznika zapala sie wszystko jak tzw choinka a włacznik jest w pozycji 0 swiatła przeciwmgielne działaja poprawnie gdy sie uzyje pokretła a gdy włoze kluczyk i przekrece zapłon zapalaja sie swiatła mijania :kwasny: jesli miał ktos podobny problem to prosze o info jak ogarnac ten temat z gory dzieki :wink::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :hi: i zawracam sie z prosba o porade gdyz zakupiłem od kolegi z forum włącznik swiateł po porownaniu go ze starym niby wszystko jest takie samo ale w momencie podlaczenia włacznika zapala sie wszystko jak tzw choinka a włacznik jest w pozycji 0 swiatła przeciwmgielne działaja poprawnie gdy sie uzyje pokretła a gdy włoze kluczyk i przekrece zapłon zapalaja sie swiatła mijania :kwasny: jesli miał ktos podobny problem to prosze o info jak ogarnac ten temat z gory dzieki :wink::hi:

Najprawdopodobniej masz inny numer swojego włącznika. Sprawdź jaki miałeś w oryginale i załóż o identycznym numerze. Włączniki mają końcówki numeru 531, 531A, 531B i 531D

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...