Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło Dwumasowe ( Multitronic)


przemaspoll

Rekomendowane odpowiedzi

Reklamowałem koło dwumasowe,po 5 miesiącach przyszła odpowiedz,że reklamacja odrzucona. Powód? Kąt obrotu nie jest w normie. Kąt obrotu leży poza wartościami dopuszczalnymi i wskazuje na uszkodzenie elementów współpracujących takich jak : awaria układu wysprzęglania skrzyni CVT,nierównomierność biegu pracy silnika. Czyli co? wywróżyli ze szklanej kuli co w moim aucie jest popsute? Reklamowane koło dwumasowe było zamontowane w moim aucie 2 dni. Po zamontowaniu okazało się,że wali i jest w jeszcze gorszej kondycji niż to stare,które postanowiłem wymienić. Kupiłem drugie koło,mechanik wymienił( kolejne 1700zł z robocizną ) i jak reką odjoł. Wszystko gra. Czyli nowe koło,uwalone,reklmacja. Jeźdzę 5 miesiąc i przejechałem 8000 tyś/km. Jakoś się nie popsuło,a żadnych napraw nie dokonywałem w moim aucie. Reklamowane Koło,przejechało 100km. Jednym słowem kpina. Czy skrzynia Multitronic posiada jakiś układ wysprzęglania? Byłem u mechanika z tym pismem,i facet ubawił się po pachy,nie mógł sie nadziwić,jak praktycznie nie używane koło mogłem zepsuć,kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy macie jakąś opinię na temat regenerowania kół dwumasowych? Podobno zostaje tylko obudowa a środek jest na nowych elementach i to do kupy składane i wyważane... koszt takiego czegoś około 650 zł.

Czy lepiej kupic nowe - mogę mieć w granicach 1100 zł.

Dzięki z góry za info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, czasy kiedy dwumas kosztował 3000 zł minął i regeneracja czegoś co pracuje w takich warunkach nie ma sensu bytu. Kupuj nowe, oszczędzisz nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowane dwumasy nie wytrzymuja 2msc uzytkowania

Polecam nowa badz uzywana w bdb stanie max ruhców koła 4 zeby i ma sama odbijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ciezka sytuacja . gdzie kupowałes to koło? jezeli sprzedawca nie chce go przyjąć pozostaje Ci sąd . ale takie sprawy ciągna sie latami wiec tutaj nic nie wskurasz. Jedyna opcja to jakos dogadac sie ze sprzedawca/sklepem poprostu na zwrot . Czesto zdaza sie iz nowe czesci sa poprostu regenerowane ze starych zuzytych i nie jest to zrobione dobrze badz tez sa kupowane od innych firm jako tak zwany bład produkcji i sprzedawane pod inna marka jako dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Reklamowałem koło dwumasowe

jakiej firmy kupiłeś i jak objawiało sie to uszkodzenie nowego koła ?



Czy skrzynia Multitronic posiada jakiś układ wysprzęglania?

no jak nie jak tak :) ? ma wysprzęglanie do przodu i drugie do tyłu :) co prawda nie bezpośrednio na dwumasie jak docisk i tarcza sprzęgła ale jest w skrzyni układ wysprzęglający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Krótkie pytanie.

Czy w multitronicu silnik jest połączony ze skrzynią biegów tylko przy pomocy koła dwumasowego ? Jak rozumiem nie ma tarczy sprzęgła, bo to już jest elementem wewnętrznym skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...