Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno auta z LPG


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Ostatnio przeglądając aukcje trafił się ciekawy samochód jednak założony jest gaz. Nie pytałem jeszcze co takiego tam siedzi, ani od kiedy jednak chciałem się Was tak wstępnie zapytać co uważacie o pakowaniu się w auto z (jeszcze) niewiadomą instalacją. Założona jest w niemczech bo auto świeżo sprowadzone i trochę to dziwne bo tam raczej zbyt często tego nie zakładają. Tras jakiś olbrzymich robił nie będę, głównie miasto i sam z własnej woli w przyszłości nie zakładałbym raczej lpg.
Pytanie czy to nie narobi mi tylko problemów i dodatkowych kosztów. Co uważacie o takim zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobi Ci kłopotów jeśli nie ma papierów na gaz. Poza tym i tak musisz mieć do nich tłumaczenia. Szkoda zachodu lepiej odłóż 3k po zakupie założysz co będziesz chciał.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co jest założone,bo może być jakieś badziewie ale może trafić się także górna półka-Prins,

co do dodatkowych kosztów to na pewno będzie zbiornik do wymiany,

niemiaszki też poszli po rozum do głowy i zaczynają jeździć taniej i ekologiczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobi Ci kłopotów jeśli nie ma papierów na gaz. Poza tym i tak musisz mieć do nich tłumaczenia. Szkoda zachodu lepiej odłóż 3k po zakupie założysz co będziesz chciał.

Bardziej mi chodzi o to, że głupio byłoby kupić samochód z założoną instalacją żeby jeździć na benzynie, albo żeby ją wymontować. Wiem już teraz że pewnie rocznie będę robił max 5-7tyś i nie wiem czy byłby sens to tam trzymać. Czy ewentualne korzyści ze spalania nie byłyby tracone jakimiś przeglądami dodatkowymi, homologacją, ewentualnymi naprawami (bo nie ma co ukrywać jest to zawsze dodatkowa część która może się psuć i w jakimś tam stopniu wpływa na większe zużycie innych elementów).

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niema papierów na gaz to sobie odpuść. Chyba ze wiesz co to za instalacja i kiedy montowana. Wtedy kupujesz u nas nową butle z homologacją i rejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje z Niemiec zazwyczaj są z górnej półki, przeważnie Vialle albo Prins i porządnie założone, u nich żeby dostać na instalację tüv wszystko musi być jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje z Niemiec zazwyczaj są z górnej półki, przeważnie Vialle albo Prins i porządnie założone, u nich żeby dostać na instalację tüv wszystko musi być jak w zegarku.

to raczej kolego nie widziałeś instalacji założonej w DE,

trafiają się taki kwiatki,że głowa boli no ale jest założona w DE i wiem co pisze bo przy tym robię i nie raz już takie widziałem,

w Vialle nie ma się co pchać bo to jest u nas jeszcze mało popularne i mało kto ma z tym obeznanie.

3r4 jeśli masz zamiar robić tylko tyle km. co podałeś to szukaj auta bez instalacji bo to zawsze są jakieś dodatkowe koszta,no chyba że jest to instalacja górna półka,wtedy raz do roku jakiś mały przegląd z wymianą filtrów i dodatkowo 60 zeta za przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że człowiek szuka czegoś idealnego i wymarzonego jednak o to cudo ciężko. Rozglądałem się za sedanami w benzynie a trafiło się ciekawe 1,9 tdi i teraz ten z lpg. Z pewnych rzeczy zawsze trzeba zrezygnować bo nie da się idealnie pod siebie dobrać wszystkiego, ale zawsze można porezać ;-)

Dowiem się jeszcze co to za instalacja, bo sprzedawca raczej jest spoko - kilka osób już z forum od niego brało swoje samochody.

Dziękuję za zainteresowanie Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...