Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piski przy hamowaniu i bez hamowania, nierówne hamowanie


hoffi81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od miesiąca mam problem z hamulcami (chyba). Robiłem przegląd z wymianą klocków (bez wymiany tarcz). 2 dni po przeglądzie prawy przód zaczął popiskiwać (taki efekt starej taczki). Piszczenie ustępowało przy hamowaniu. Po jakimś czasie piski zaczęły się pojawiać również przy hamowaniu, ale dźwięk jest wtedy nieco inny, bardziej jakby coś się ocierało. Następnie doszedł dźwięk lekkiego obcierania przy ruszaniu. Wszystko to słychać w prawym przodzie. Do tego mam wrażenie, że w końcowej fazie hamowania czuć jakby pojawiał się dodatkowy miarowy opór, co skutkuje efektem nierównego hamowania. Z kolei na autostradzie, przy hamowaniu z dużych prędkości wszystko się trzęsie. Pojechałem do warsztatu, w którym wymieniali klocki. Gość nic nie widział, ale przeczyścił, coś podpiłował i było dobrze. Ale tylko przez jeden dzień. Objawy powróciły w identycznej kolejności. Pojechałem zatem do innego mechanika. Tam też nic nie znaleźli. Zdjęli, przeczyścili i znów było wszystko w porządku przez jeden dzień. Po jednym dniu ponownie wszystko zaczęło piszczeć i ocierać. Pojechałem znowu do mechanika, który robił wymianę. Tam stwierdzili, że wymienią mi klocki, bo być może są trefne. Wymienili i wszystko było elegancko.. Ale znów tylko przez jeden dzień. Wszystkie objawy powróciły, a mnie szlag trafia.. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,

Michał


Czy to może być tarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osłona tarczy hamulcowej się wygieła i delikatnie haczy? Zdejmij koło i pooglądaj do okoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osłona tarczy hamulcowej się wygieła i delikatnie haczy? Zdejmij koło i pooglądaj do okoła.

Dzięki! Jutro rano jadę do warsztatu. Ukierunkuję panów na osłonę tarczy. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie masz tarcze? (krzywe, skorodowane).Może trzeba wyczyścić i przesmarować prowadnicę hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze wymienione. Nie pomogło..

Ale problem został wczoraj rozwiązany - wymiana piasty z łożyskiem. Teraz jeździ jak miód. Szkoda tylko, że po drodze było sporo nieudanych prób, które parę groszy kosztowały..

Dzięki za chęć pomocy!

Pzrd

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy ktoś w ogóle patrzył Ci na zaciski hamulcowe i tłoczki...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...