Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LAIK Nie kapie woda z parownika .


szymek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zielony w temacie dlatego będę wdzięczny za każdą pomoc

Ostatnio zauważyłem że przy włączonej klimie nie ma mokrych śladów pod autem ( a może są tylko że tak rzadko kapie :co: ) . Klima chłodzi elegancko ale nic nie kapie pod samochodem .

Czy to normalne przy ostatnich temperaturach 18-20C ?

Jeszcze jakiś tydzień temu zginałem się pod auto jak mi coś pod nie wpadło i pamiętam że kapała woda . A np. przedwczoraj na dworze 20C klima chodzi na LO i patrzyłem przez jakieś pół minuty czy coś kapnie a pod spodem suchutko.

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro klimą działa to nie masz się co martwić. Może kapie do osłony czy coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wezyk za schowkiem pasazera

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20 C może nawet nie kapać. Poczekaj na cieplejszy dzień i sprawdź najlepiej po trasie :)

Jeżeli dywanik przedniego pasażera masz suchutki to nic złego się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale warsztat zrób to sam jest mój opis ze zdjęciami jak naprawić odpływ klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 odpływ skroplin jest tak umiejscowiony pod wozem, że wyprowadza skropliny pomiędzy blachy a osłoną termiczną wydechu. Maska w górę i jak dobrze popatrzysz to zobaczysz ten odpływ. Jak dotrę dzisiaj do garażu to zrobię jakieś sensowne foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy myślicie, że jak włączycie klimę to zaraz będzie się lało jak ze szlaufa pod samochodem????? To musi trochę popracować żeby się zebrała odpowiednia ilość wody. Im cieplej na zewnątrz a przede wszystkim im bardziej wilgotne powietrze na zewnątrz tym tych skroplin więcej. W polskich warunkach a tym bardziej przy nędznych 20-stu stopniach na zewnątrz na prawdę tej wody nie będzie za wiele i to po kilkudziesięciu kilometrach jazdy nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm odwołany. Faktycznie po dłuższej trasie leci woda .



W B5 odpływ skroplin jest tak umiejscowiony pod wozem, że wyprowadza skropliny pomiędzy blachy a osłoną termiczną wydechu. Maska w górę i jak dobrze popatrzysz to zobaczysz ten odpływ. Jak dotrę dzisiaj do garażu to zrobię jakieś sensowne foto.

A to coś szkodzi jak tam zaleci . Ale u mnie w tamtą stronę nie leci

Szkodzi że po drodze np. kapie na sanki ? Ale to i tak zaraz raz dwa wyschnie

bo nieraz kapie normalnie odrazu prosto na ziemie A nieraz te kropelki po drodze spadając zahaczają i zbierają się tam jak jest mocowanie sanek i z tamtąd kapią na ziemię

zdjęcie nie moje. Dla zobrazowania

Jest to ten element widoczny w kwadracie (na strzałki nie patrzcie)

xzve4s4o.jpg

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapanie wody z klimy nie zależy tak bardzo od temp bardziej od wilgotności sam dzisiaj byłem w szoku że po 1,5 godzinnej jeździe a wyjechałem o 4 rano temp 8stopni i praktycznie cały czas gęsta mgła z mojego samochodu leciał strumień czystej wody i to przez ponad godzinę sobie kapało a nigdy tego nie zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecanego zdjęcia gdzie woda kapie pod wozem nie zrobiłem. Woda kapie na osłoną wydechu, wydech gorący. Jak nie dużo kapie to pod wozem nic się nie zobaczy. Taki bajer co by właściciela nie denerwować wodą pod wozem :)


8dbByP.jpg

Na foto zaznaczyłem gdzie znajduje się odpływ wody z klimy. Odpływ znajduje się 2-3 cm nad osłoną wydechu(kata), przy odpowiednich warunkach woda zdąży wyparować zanim znajdzie się pod wozem. Dodam jeszcze, że osłona od trony wozu jest pokryta jakby filcem.

Edytowane przez maciucha512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...