Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0 TFSI


TomShrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym Wam przedstawić mój samochód.

Audi A4 B8 2.0 TFSI rok produkcji:2008, 180 KM, multitronik

Auto mam od roku. Samochód jest krajowy od pierwszego właściciela. Obecnie ma przejechane 120 tyś km. Przy 115 tyś rozleciała mi się skrzynia biegów (multitronik), to znaczy zaczęła szarpać. Koszt naprawy 4 tyś zł (przy okazji mogę zainteresowanym na privie polecić świetnego gościa od skrzyń automatycznych w Poznaniu).

Z wyposażenia z tego co zauważyłem:

- bixenon + led przód

- 3 strefowa klima

- kierownica wielofunkcyjna

- czujnik deszczu i zmierzchu

i pewnie parę innych pierdół :)

Co na razie zrobiłem?

- felgi 18 cali i opony Bridgestone Potenza 245/40 (były 16 cali, które teraz są na zimę)

- dystanse H&R 20mm (na koło) tył

- hamulce przód: nawiercane tarcze Zimmermann i klocki Zimmermann

- znaczki s-line (gdzie się da) :P

- sprężyny Eibach pro kit 35/30 mm

- inne kratki halogenów

- wkładka filtra powietrza K&N

- oryginalne chromowane końcówki wydechu

- zmiana siedzeń, dekorów, tapicerki boczków i paru innych pierdół na s-line (było co robić) :grin:

- ledowe oświetlenie wnętrza

- ledowe oświetlenie rejestracji

- odmalowanie zacisków hamulcowych

Plany?

Tylne światła ledowe, no i na wiosnę myślę o większych felgach czyli 19 cali, tylko mam dylemat co wybrać. Interesują mnie tylko oryginały audi, chodzą mi po głowie Rotory. Mam jednak wątpliwości czy do mojego koloru auta w ogóle one pasują. Co o tym sądzicie?

Myślałem nad jakimś wirusem, ale mi mechanik od skrzyń odradził przy multitroniku takie zabawy stwierdzeniem: " Jak chcesz żeby ci skrzynie rozerwało to spoko, dam ci kartę stałego klienta !", więc sobie to daruje. :grin: Co do działania samej skrzyni multitronik to dla mnie bajka, jeździ się bardzo fajnie, skoda tylko, że taka awaryjna. Mam nadzieje ze wytrzyma znowu chociaż te 100 tyś km. Pozdrawiam.

Oto auto:

fe63a70e02e88d2am.jpg

010084c84551eda1m.jpg

07a624c878da1951m.jpg

3688b25019b7e0f5m.jpg

5215b1c1549ef360m.jpg

b4bc5e8e67f8bc2cm.jpg

e0436f2dfdfddd72m.jpg

Wnętrze:

6c7a3d99971f74c2m.jpg

947c163c7de6283cm.jpg

79cab8bbcdd43304m.jpg

0fee8445f33e37d4m.jpg

d70aa958f1a5b419m.jpg

Edytowane przez TomShrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje auta ;)

A tak przy okazji… :decayed:

A co dokładnie Ci się podziało w tej skrzyni ?

Jakie były objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko, brak w okolicy lewarka przycisków oznacza brak navi tak?

No niestety tak, navi nie ma.

Ile bierze oleju? :naughty:

Nie żebyś był złośliwy :wink: .Prawie tyle co paliwa, można powiedzieć, że właściwie to mam klekotka jak Ty, bo pali olej zamiast benzyny. :grin: Tak poważnie to wciąga sporo, ale się z tym liczyłem kupując auto z tym motorem.

Gratulacje auta ;)

A tak przy okazji… :decayed:

A co dokładnie Ci się podziało w tej skrzyni ?

Jakie były objawy?

Wiem, że wymienił mi ten pas, czy raczej bardziej łańcuch, jakąś jeszcze pierdołkę, ale nie pamiętam już co to było do tego coś koło 9 litrów oleju i jakieś dwa filtry. Grunt,że mam gwarancje na 2 lata bez limitu kilometrów. Objawy były takie, że auto szarpało najpierw w średnim zakresie obrotów, a po paru tygodniach trzeba było już delikatnie wciskać gaz bo telepało całą budą. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bierze oleju? :naughty:

Nie żebyś był złośliwy :wink: .Prawie tyle co paliwa, można powiedzieć, że właściwie to mam klekotka jak Ty, bo pali olej zamiast benzyny. :grin: Tak poważnie to wciąga sporo, ale się z tym liczyłem kupując auto z tym motorem.

Absolutnie to nie było złośliwe. Pytam, bo mam takie auto w rodzinie i wciąga 1,2l na 1000km :facepalm: Wymiany oleju odpadają, bo cały czas jest świeży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bierze oleju? :naughty:

Nie żebyś był złośliwy :wink: .Prawie tyle co paliwa, można powiedzieć, że właściwie to mam klekotka jak Ty, bo pali olej zamiast benzyny. :grin: Tak poważnie to wciąga sporo, ale się z tym liczyłem kupując auto z tym motorem.

Absolutnie to nie było złośliwe. Pytam, bo mam takie auto w rodzinie i wciąga 1,2l na 1000km :facepalm: Wymiany oleju odpadają, bo cały czas jest świeży

Podejrzewam, że też coś koło tego mi wypija, nie liczyłem dokładnie. Na razie się nie przejmuje. Jak będę musiał z przyczepką oleju jeździć i dolewać co skrzyżowanie to się pomyśli o remoncie no chyba, że wcześniej sam padnie silnik.Kopa ma, chodzi ładnie więc mam to gdzieś. Z drugiej strony nawet nie wiem komu by auto dać do remontu silnika nie licząc aso w okolicach Poznania, żeby mi to porządnie zrobili, a w aso słyszałem, że ta przyjemność to coś koło 15 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze z muli miales pecha. Albo pierwszy właściciel nie uważał. Dla mnie ta kombinacja jest idealna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi zło, 2.0 tsi zło... Ja dodam ze srebrne się źle maluje :grin:

To żeś mnie pocieszył :grin: , zapomniałeś jeszcze dodać, że do tego tylko ośka, czyli znowu zło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam zawias ? 1BA czy 1BV ? łądnie siadło na tych eibachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam zawias ? 1BA czy 1BV ? łądnie siadło na tych eibachach.

1BA. Wcześniej wyglądał jak tarpan, te sprężyny to była konieczność. Jestem miło zaskoczony tymi sprężynami, miałem już kiedyś obniżone inne auto na sprężynach innej firmy i plomby wypadały z zębów, a na tych eibachach prawie nie ma różnicy jeżeli chodzi o wybieranie nierówności w porównaniu ze standardowymi sprężynami.

Edytowane przez TomShrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi zło, 2.0 tsi zło... Ja dodam ze srebrne się źle maluje :grin:

To żeś mnie pocieszył :grin: , zapomniałeś jeszcze dodać, że do tego tylko ośka, czyli znowu zło. ;)

:decayed:

Jak masz na bieżąco serwisy robione, jedz do ASO i powiedz ze chcesz nowy silnik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi zło, 2.0 tsi zło... Ja dodam ze srebrne się źle maluje :grin:

To żeś mnie pocieszył :grin: , zapomniałeś jeszcze dodać, że do tego tylko ośka, czyli znowu zło. ;)

:decayed:

Jak masz na bieżąco serwisy robione, jedz do ASO i powiedz ze chcesz nowy silnik :naughty:

Ty tak zrobiłeś ? ;) To by było piękne jakby było tak prosto w życiu. :grin:

Ładnie usiadł na Eibachach. Gdzie kupowałeś dystanse i po ile?

Tu i po dokładnie tyle samo co na aukcji.

http://allegro.pl/dystanse-dystans-germany-40mm-audi-a4-s4-a5-s5-b8-i4455815273.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ty tak zrobiłeś ? ;) To by było piękne jakby było tak prosto w życiu. :grin:

Ja nie żartuje, jedyny problem to tumiwisizm ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak zrobiłeś ? ;) To by było piękne jakby było tak prosto w życiu. :grin:

Ja nie żartuje, jedyny problem to tumiwisizm ASO.

Właśnie dla tego napisałem: "To by było piękne jakby było tak prosto w życiu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi zło, 2.0 tsi zło... Ja dodam ze srebrne się źle maluje :grin:

Ja też mam ten silnik i nie marudzę, raz na 8tyś doleje literek oleju i spoko, nie wiem dlaczego wasze chlaja tyle oleju. Co do skrzyni to też słyszałem że lipa

Poza tym to bezawaryjności życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak pozytywnie napisze koledze.Ładne autko,szkoda że bez navi ale to se pewnie dorzucisz.Szerokości i bezawaryjnej jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten silnik i nie marudzę, raz na 8tyś doleje literek oleju i spoko, nie wiem dlaczego wasze chlaja tyle oleju.

Ponieważ w połowie 2011 wprowadzili zmiany i usunęli te wady konstrukcujne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...