Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ABS po wymianie czujnika


Nexmader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie :wink:

Otóż mam uporczywy problem z ABSem. Przez ok pół roku jeździłem bez ABS ponieważ VAG wykazał uszkodzenie prawego przedniego czujnika ABS.

Kilka dni temu kupiłem czujnik i zabrałem się za jego wymianę, stary czujnik niestety się zapiekł więc miałem problem z jego wyjęciem ale jak już się udało z grubsza oczyściłem miejsce w którym się znajdował i popsikałem wd40 do środka w stronę koronki. Po złożeniu wszystkiego ABS nadal się palił. Gdy zgasiłem auto i zapaliłem jeszcze raz kontrolka zgasła natomiast jadąc ok 10km/h na suchej nawierzchni abs zaczął pracować po czym znów zapaliła się kontrolka. Dzisiaj podpiąłem ponownie samochód pod Vaga i wyskoczyły dwa błędy dotyczące tylnego lewego czujnika (G46) jeden z tego co pamiętam oznaczał jego uszkodzenie a drugi jakieś zwarcie lub przerwe (chyba do plusa) po skasowaniu tego błędu odpaliłem auto i ruszyłem w drogę. Pierwsze hamowanie - sukces - z 50km/h do zatrzymania wszystko elegancko ale tylko do zatrzymania gdyż znowu zapaliła się kontrolka i po ABS. Podpiąłem VAG - brak błędów. Ponownie uruchomiłem samochód kontrolka zgasła i kilka razy hamowałem z ok 50km/h do zatrzymania a ABS działał aż miło. Niestety podjeżdzając pod dom znów się zapaliła kontrolka. Podpiąłem VAG i wyskoczyły wspomniane wyżej dwa błędy dotyczące lewego tylnego czujnika ABS.

Dodam jeszcze co najlepsze że ok dwa tygodnie przed wymianą czujnika podpinałem VAG i był tylko błąd prawego przedniego czujnika ABS - nie było żadnych błędów które teraz wyskakują po wymianie.

Bardzo proszę Was Koledzy o pomoc bo niedługo to wymienie wszystkie czujniki (lewy z przodu też wcześniej wymieniałem) a ABS dalej nie będzie działał :(

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładalem czujnik na oko tak jak lewy który po wymianie działał dopóki prawy się nie zepsuł. Pytanie czy może to być tego wina skoro błąd wychodzi od czujnika tylnego lewego koła którego w ogóle odkąd mam samochód nie ruszalem. Jeśli może to mieć związek to jak prawidłowo ustawic ta odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj szczelinomierza o grubości 0,8mm i ustaw taką szczelinę pomiędzy koronką a czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączam się do tematu bo mam podobne problemy z ABSem i to od długiego czasu.

Gdzie konkretnie trzeba ustawić tą szczelinę? Tam jest czujnik o kształcie walca, koszyczek mocujacy i dziura w którą ten walec ma wejść.

Edytowane przez czesio82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączam się do tematu bo mam podobne problemy z ABSem i to od długiego czasu.

Gdzie konkretnie trzeba ustawić tą szczelinę? Tam jest czujnik o kształcie walca, koszyczek mocujacy i dziura w którą ten walec ma wejść.

najpierw podepnij pod komputer by dowiedzieć się o które koło Ci chodzi a potem możesz regulować odległość czujnika ( walca jak to nazwałeś )od koronki ABS.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już kiedyś podpisałem pod VAGa i wszystkie miały bardzo niewielką prędkość obrotową, pamiętam że różnica była tak nieznaczna że uznałem to za identyczność.

Spróbuje jeszcze raz w wolnej chwili podpisać kompa i sprawdzić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie musisz tak jak koledzy piszą wyżej ustawić poprawnie czujnik ABS ale najpierw na VAG sprawdzić który i problem zniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyczyną był faktycznie uszkodzony czujnik tylnego lewego koła. Nic nie ustawiałem szczelinomierzem, wszystkie założone na oko, wymieniłem ten lewy czujnik tylnego koła i od razu problem zniknął. Po odpaleniu samochodu od razu cieszyłem się sprawnym absem :)

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...