Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje Tdi na przelocie jak uzyskać taki dźwięk upuszczania ?


probiker

Rekomendowane odpowiedzi

dziś odebrałem auto z warsztatu zrobili mi pełny przelot tzw DOWNPIPE od samego turbo po sam końcowy i zaślepiłem zawór recyrkulacji spalin EGR

efekt jest na wolnych słychać gwizd turbiny podczas jazdy słychać tak jak by BLOW OFFa fajnie to brzmi ale jednak nie uzyskałem takiego efektu jaki chciałem....i chce nadal ....jak poniżej na filmiku

i moje pytanie co mam zrobić aby uzyskać taki efekt upuszczania powietrza ?

Drugą rzecz jest taka że auto coś słabo sie odpycha zaczyna coś tam ciągnoć dopiero powyżej 2 tyś ... tak to mam pedał w podłodze i czuje sie jak bym jechał trabantem ,.......:/ jak na 110 koni o powinien sie coś odpychać ....

Edytowane przez probiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i moje pytanie co mam zrobić aby uzyskać taki efekt upuszczania powietrza ?

wstaw turbo od np awx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moje pytanie co mam zrobić aby uzyskać taki efekt upuszczania powietrza ?

wstaw turbo od np awx

Ok zaraz poszukam takiego a to może być wina że np średnica rury nie jest 2.5 cala ? bo mi to robili tłumikarze ale nie powiedziałem że rura ma być 2.5 cala bo dopiero teraz coś tam poczytałem na ten temat ......

albo np wina tego że nie mam zaślepionego EGR ?? mam zaślepke do egr jutro założę z powrotem bo dziś zdjąłem ją dla pewności żeby sprawdzić czy to nie wina tego pozatym wydaje mi sie ze po zaslepieniu egr auto jakoś mniej chce sie odpychać a turbo zaczyna ciągnoć dopiero powyżej 2 tyś coś tam czuć ze ciągnie ale słabo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipa jakiegoś miales robionego ? jak nie to ci nie bedzie tak robić

No właśnie nie miałem .... przymierzam sie tylko nie wiem do jakiego bo widze ceny od 200zł do 1000zł na allegro itd ..... poradzisz cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipa jakiegoś miales robionego ? jak nie to ci nie bedzie tak robić

No właśnie nie miałem .... przymierzam sie tylko nie wiem do jakiego bo widze ceny od 200zł do 1000zł na allegro itd ..... poradzisz cos ?

Poszukaj i poczytaj trochę kolego, a później zadawaj pytania jak coś jest niejasne. Dużo tego jest tu na ten temat.

Podstawa to unikanie chipów z allegro ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipa jakiegoś miales robionego ? jak nie to ci nie bedzie tak robić

No właśnie nie miałem .... przymierzam sie tylko nie wiem do jakiego bo widze ceny od 200zł do 1000zł na allegro itd ..... poradzisz cos ?

Poszukaj i poczytaj trochę kolego, a później zadawaj pytania jak coś jest niejasne. Dużo tego jest tu na ten temat.

Podstawa to unikanie chipów z allegro ;)?

Ok podstawe zapamiętam :)

Nie jasne jest to że nie ukrywam że jestem rozczarowany wszyscy mówili wywal kata tłumik środkowy zrób przelot od turbo po sam koniec zaślep zawór EGR .... tak też zrobiłem jedyne co to mam tylko końcówkę te zagiętą seryjną do prostej rurki przyspawaną ..... no i zrobiłem tak jak mi mówili i nie mam tego efektu co bym bardzo chciał mieć i jestem wku.......:/ Jedyne co mam i też fajne to mam tak że na wolnych obrotach gwizdze mi tak z komina identycznie jak w tej borze :

Edytowane przez probiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że 4 cylindry w dieslu ciężko żeby były przyjemne dla ucha. Co innego już 6 cylindrów. Kolega miał przelot zrobiony w golfie i wiecie jaki efekt ? Ursus c-360 przyśpieszający na 4 albo 5 biegu. Nic przyjemnego.

Kolejna sprawa to nie każde turbo tak głośno gwiżdże. Zależy to od stanu turbiny oraz stylu jazdy.

Żeby sprawdzić czy moc się zgadza zrób logi dynamiczne. Coś więcej będzie można powiedzieć. Jeżeli chcesz mieć w dobrej cenie i dobrej jakości chipa możesz np napisać do kolegi ciahciah. Link do jego profilu znajdziesz u mnie w podpisie. Mi robił program i wyszło 145 KM na hamowni, gdzie program z allegro dał 125 KM. Program z allegro to strata kasy i może coś uszkodzić turbo, dwumas, sprzęgło itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ta grupa vaga ale mam golfa 1.9 tdi 90 km i zrobiłem sobie sam przelot i za łącznikiem elastycznym mam kawałek niedospawane i jest właśnie taki efekt sowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...