Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd poduszki siedzenia kierowcy/pasażera b7


Lutek90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ponieważ jak zmieniłem siedzenia w mojej a4 b7 na siedzenia od a4 b6 z tego co wyczytałem na forum róznią się ilością kabli w kostkach w b7 w wiązce od foteli powinno być 3 kable a w b6 idą 2 , problem polega na tym że jak podłączyłem te siedzenia od jakiegoś czasu świeci mi błąd przednich foteli nie przeszkadza mi to ale że dziś muszę jechać tutaj na przegląd MOT w UK i ze świecącą się kontrolką poduszki powietrznej nie ma opcji żeby mi auto przeszło przegląd jest możliwość odłączenia w VAG na chwile tych poduszek od siedzisk przednich ? Bo odłączyłem kostki i skasowałem błędy ale dalej wyrzuca błąd jak ktoś byłby tak pomocny i powiedział jak to zrobić byłbym bardzo wdzieczny wiem że można coś tam porobić i dodać ten kabelek ale to zrobie po przeglądzie na razie chce wyłączyć te poduszki prosiłbym o pomocne kodowanie dziękuje , bardzo pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz błędy. Który fotel. Prawy, lewy,tylko fotel czy napinacz też??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy i prawy gdzie można to wyłączyć ? Proszę tylko o odpowiedź gdzie mogę odłączyć w VAGU te poduszki na czas przeglądu bo mi auto nie przejdzie a jutor nie będę mógł jedzić autem po angielskich drogach


to są błędy

Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-94.lbl
Control Module Part Number: 8E0 959 655 G HW: 8E0 959 655 G
Component and/or Version: Airbag 9.41 H11 3530
Software Coding: 0033622
Work Shop Code: WSC 06335 000 00000
VCID: 3B7F29357A7E811
3 Faults Found:
01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)
001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11100001
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 1
Mileage: 1048575 km
Time Indication: 0
01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)
001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11100001
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 1
Mileage: 1048575 km
Time Indication: 0
01579 - Signal for Seat Occupied Sensor; Front Passenger Side (G128)
010 - Open or Short to Plus - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11101010
Fault Priority: 2
jesli to coś pomoże to proszę powiedziec jak zrobic zeby mi poduszka nie świeciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poważne odpowiedzi tego typu odpowiedzi proszę darujcie sobie mówie całkiem poważnie tutaj w UK bardzo dokładnie sprawdzają auto i nie może się żadna kontrolka świecić a tym bardziej AIRBAG , pytam jeszcze raz jak w VAG wyłączyć poduszki powietrzne siedzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem gdzie indziej. Przełóż poduszki ze swoich foteli do tych które masz. Dodatkowo w siedzeniu pasażera masz czujnik zajęcia siedzenia - coś czego nie ma w B6, też do przełożenia. Najlepiej wymień siedzenia na czas przeglądu i skasuj błędy a potem się baw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno Ci pomóc:

Coding:

0x3?xxx: Options'

0 = with/without Belt Warning (PR-4UE+9P0/9P1)

1 = Passenger Airbag with Key Switch / Belt Warning (PR-4UE+9P0/9P1)

2 = Passenger Airbag with Seat Occupation Detection / Belt Warning (PR-4UB+9P5)

3 = with Belt Warning (PR-4UE+9P3) OR Passenger Airbag with Seat Occupation Detection / Belt Warning (PR-4UB+9P3)

4 = Passenger Airbag with Key Switch / Belt Warning (PR-4UF+9P3)

jak dobrze pamiętam to czwartą cyfrę zmieniasz na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana 4 cyfry na zero nie pomogło nic chyba że źle zmieniłem piszę że poduszka pasażera jest wyłączona a ja potrzebuje wyłaczyc poduszki foteli lewą i prawą , pozatym po tej zmianie wyswietla mi sie komunikat na FIS passanger AIRBAG OFF a poduszka dalej sie swieci wiec to tylko odlaczylo przednią poduszkę podejrzewam a ja potrzebuje odłaczyć poduszki siedzeń

A pamiętam że gdzies było w temacie że ktoś dokładał te kabelki i było ok żadnych poduszek nie zmieniał tylko dołożył jeden kabelek i było ok tylko nie moge znaleśc tego tematu wie ktoś coś na ten temat ?


Ok kolega miał rację wyłączenie poduszek podziałało wystarczyło zmienić 4 cyfrę na 0 bardzo dziękuje za pomoc , mogę śmiało jechać na MOT , dzięki jeszcze raz , pozdrawiam mam nadzieję że kolegą którzy zmieniają fotele z B6 do B7 i nie chcą wymieniać poduszek powietrznych bocznych siedzeń to można je wyłączyć żeby nam się kontrolka nie świeciła pewnie jest sposób żeby dołożyć ten kabel z czerwonej kostki tą masę ale nie jestem pewien na 100% więc wolałem nie próbować jak ktoś zna ten sposób i próbował to można śmiało podać innym użytkownikom bo jak kolega wrclaguna pisał kiedyś że w b7 w fotelach są dwufazowe a w fotelach z b6 nie wiem czy wsyztskich ale w wieksozsci na pewno są 1 fazowe i dlatego jest róznica w kablach

Edytowane przez Lutek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trochę odgrzeje temat, bo wymieniłem fotel pasażera i też wywaliło mi błąd poduszki. Najlepsze jest to, że jak mechanik połączył komputer to błąd okazał się po stronie kierowcy a tam nic nie ruszalem. Mam obdeleven i jak usuwam błąd zaraz wyskakuje od nowa. Kod błędu to 01579. Czy jest szansa coś z tym zrobić za pomocą obdeleven? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...