Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu


dawid_92

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam u siebie ogromny problem. Popadał wczoraj deszcz, odpaliłem auto i podczas jazdy szyby wszystkie zaparowały, najbardziej przednia. Nadmuch nic nie dawał rady, musiałem szmatką wycierać żeby coś widzieć. Co może być przyczyną. Powiem, że mam klimę u siebie, lecz nie działa. co zrobić by nie było takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to filtr kabinowy. Kiedy go wymieniałeś?

Poza tym uzupełnij swój profil.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod silnika i napęd skąd mam wziąźć ? gdzie go szukać ?

filtr kabinowy z pół roku temu był wymieniany gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wymienie napewno. tylko co jeszcze jakiej przyczyny moge szukać no i gdzie. żeby poświęcić jeden dzień i po sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Sprawdź kanał odpływowy na podszybiu. Jeden znajduje się pod akumulatorem. Jak wsadzisz rękę od spodu to powinna być tam taka guma okrągła , która zapycha się szybo liśćmi. Ja ją całkiem wywaliłem i na razie nic sie nie zapycha. Pomimo wszystko, że filtr mam w miarę świeży to i tak czasem szyby parują zwłaszcza gdy jest wilgotne powietrze na zewnątrz. Trzeba wtedy użyć klimy, żeby to wszystko odparowało.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie klima u mnie nie działa bo mam wyciek najprawdopodobniej ze sprężarki. dlatego jak włacze nawiew to jeszcze bardziej parują ;// Podszybie wszystko jest ok złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz się do tego filtra, zobacz czy rynienka jest osadzona dobrze, sprawdź czy obudowa filtra dobrze przylega do karoserii, obudowa trzyma się na 3 śrubach (chyba 10) odkręć i zobacz czy nie ma śladów, że woda się leje, zobacz czy jest uszczelka w tej obudowie.

W wozie panuje lekko słodkawy zapach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak wsiadłem to był taki dziwny zapach, nie wiem może wilgoci czy coś, i zobaczyłem, że dywan od strony pasażera jest mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej sprawdz ta podszybie-rynienke-filtr czy nie jest wilgotny, jesli jest dostaje sie tam woda mialem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wczoraj jak wsiadłem to był taki dziwny zapach, nie wiem może wilgoci czy coś, i zobaczyłem, że dywan od strony pasażera jest mokry.

Pytając o zapach mam na myśli płyn chłodniczy, jak czuć to nagrzewnica nieszczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu raczej nie czuć. Wymieniłem filtr kabinowy na węglowy, przepłukałem odpływy, oraz odpływ od klimatyzacji, musiałem płaskim śrubokrętem potraktować żeby dziura przeszła na wylot. po tym jak stukalem czymś słyszałem metaliczny dźwięk czyli dźwięk zawieszenia, czyli odpływ jest ;-) pod obudową filtra kabinowego jest taka gąbeczka, przez nią pewnie woda sie lała. bo filtr też delikatnie był mokry, tzn było widać że był zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...