Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektryczne lusterka - grzeja od razu po przekręceniu stacyjki


rojbert

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie wskazywałoby na uszkodzony włącznik grzania tylnej szyby bo po jego włączeniu dopiero grzeją lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam następujący problem z elektrycznie ogrzewanymi lusterkami, grzeją od razu po przekręceniu zapłonu nie zależnie od temperatury na zawnątrz

co moze być nie tak z tym sprzetem ??

Kolego po czym stwierdziłeś że grzeją lustra ? Grzeje się tylna szyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam następujący problem z elektrycznie ogrzewanymi lusterkami, grzeją od razu po przekręceniu zapłonu nie zależnie od temperatury na zawnątrz

co moze być nie tak z tym sprzetem ??

Kolego po czym stwierdziłeś że grzeją lustra ? Grzeje się tylna szyba ?

wiem ze grzeją gdyż rano widzę jak parują a tylna szyba nie grzeje, dopiero jak ją pstryknę wyłacznikiem

gdy zauważyłem ze parują to mnie to zainteresowało i sprawdziłem i napięcie na przewodach pojawia się po przekręceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miałeś wersje bez podgrzewanych lusterek (były takie) i ktoś mądry podłączył do jakiegoś plusa pojawiającego się po zapłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w porządku- były wersje bez podgrzewanych lusterek ,z podgrzewaniem wraz z tylna szyba oraz z podgrzewaniem po kluczyku :cool1:

Wiecej opcja :szukaj:

to mówisz kolego ze były wersje co się włączło podgrzewanie po kluczyku

a masz moze gdzieś jakiś opis tego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w porządku- były wersje bez podgrzewanych lusterek ,z podgrzewaniem wraz z tylna szyba oraz z podgrzewaniem po kluczyku :cool1:

Wiecej opcja :szukaj:

właśnie to miałem pisać, to prawda że były dwie wersje :good: i już był temat na forum wałkowany :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mio wytłumaczyć jaki jest sens załączania ogrzewania lusterek po stacyjce nawet gdy na dworze jest temperatura grubo dodatnia

No masz racje, nie ma sensu! Może jednak coś sie komus przewidziało i jednak nie ma po kluczyku tylko razem z tyną szybą? Wiem, że w audicach (nie wiem konkretnie w jakich modelach) permanętnie grzane były tylko dysze spryskiwaczy, przez co wkładki termiczne paliły się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mio wytłumaczyć jaki jest sens załączania ogrzewania lusterek po stacyjce nawet gdy na dworze jest temperatura grubo dodatnia

No masz racje, nie ma sensu! Może jednak coś sie komus przewidziało i jednak nie ma po kluczyku tylko razem z tyną szybą? Wiem, że w audicach (nie wiem konkretnie w jakich modelach) permanętnie grzane były tylko dysze spryskiwaczy, przez co wkładki termiczne paliły się bardzo szybko.

wydawałoby sie ze koncern VW Audi wszystko starannie przemysli a jednak straszna pupa z tego wyszła

miałoby to sens gdyby było to połączone z termometrem zewnątrznym i np temperatura poniżej +5'

c załacza sie ogrzewanie bo po co komuś latem ogrzewanie lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko OK - u mnie też grzeją ( w zimie napewno, a w lecie nie sprawdzałem ) lusterka po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przy okazji czegoś sie dowiedziałem :cool1:

nie ukrywam ale dość egzotycznym zjawiskiem jest owe grzanie po zapłonie

Pan dżindżinier chyba nie był zbyt genialny :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie egzotycznym bo u mnie też to działa w ten sposób i częściej spotykam się że podgrzewane lusterka włączają się po zapłonie niż wraz ogrzewaniem tylnej szyby. A dlaczego jakiś helmut wpadł na taki patent to już pozostanie chyba tajemnicą :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno we wkładach lusterek są termostaty regulujące, kiedy mją się grzać a kiedy nie. Na potwierdzenie tego mogę powiedzieć, że kiedy kupiłem wkład (od Skody :bag:) okazało się nagle, że lustro grzeje nawet przy +30 st. Wcześniej tak nie było, choć ogrzewanie działało w chłodniejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno we wkładach lusterek są termostaty regulujące, kiedy mją się grzać a kiedy nie. Na potwierdzenie tego mogę powiedzieć, że kiedy kupiłem wkład (od Skody :bag:) okazało się nagle, że lustro grzeje nawet przy +30 st. Wcześniej tak nie było, choć ogrzewanie działało w chłodniejsze dni.

To być może dlatego moich jeszcze nie rozkminiłem dlaczego nie grzeją a w kodach wyposażenia ogrzewanie jest :mysli:

a być może mam po prostu coś popsute...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno we wkładach lusterek są termostaty regulujące, kiedy mją się grzać a kiedy nie. Na potwierdzenie tego mogę powiedzieć, że kiedy kupiłem wkład (od Skody :bag:) okazało się nagle, że lustro grzeje nawet przy +30 st. Wcześniej tak nie było, choć ogrzewanie działało w chłodniejsze dni.

co do tego termostatu do kolega chyba ma rację gdyż z prawej strony zachował mi sie jeszcze oryginalny wład i na tym plastiku jest jakiś element wygląda to jak brzęczek który znajduje sie w liczniku,

natomiast lewa wkładka jest nie oryginalna i tego elementu nie ma

być moze to jest ten termosta a jak nie to moze ktoś wie co to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest grzanie po właczeniu zapłonu automatycznie.dzieje sie tak jak temperatura spadnie poniżej chyba 7 stopni

bo jak jest po wyzej 10 stopni to jak mam zaparowane lusterka to nie działa automatycznie.moze dobrze wymyslili ze wazniejsza jest widocznosc w lusterkach a pozniej w tylnej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...