Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z automatyczną skrzynią biegów.


ARAS920

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy posiadam Audi A4 B5 AJM 2000r. Automat + tiptronic do wczoraj wszystko było ok, natomiast popołudniu kiedy odpaliłem silnik i wrzuciłem pozycje z "P" na "D" silnik szarpną a auto choć powinno się toczyć po puszczeniu hamulca to stało w miejscu, przesunełem drążek zmiany biegów zpowrotem na pozycje "P" i silnik ponownie szarpną po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikną, skrzynia zmienia biegi płynnie i nic nie szarpie. Problem od wczoraj zdarzył mi się trzy razy jednak po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu problem ten znika. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Dziś dowiedziałem się że trzeba wymienić olej w skrzyni biegów i filtr i wszystko powinno być ok. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni jaki może być koszt wymiany ? I czy byłbym w stanie wykonać tą czynność sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat napewno pomoże, dzięki bardzo, tylko niewiem kiedy się za to zabiore. Narazie problem znikną ze skrzynią nic się nie dzieje, nie szarpie biegi przełącza płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej lejemy do takiego tiptronika? Tzn czy poVINie moge ustalić jaki lac czy jest jakis konkretny jaki należy lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil LT71141, może być zamiennik np. Febi albo Ravenol, ewentualnie Texaco Texamatic 4291. Sama czynność wymiany jest banalna, ale wskazana pomoc drugiej osoby przy ostatecznym uzupełnianiu na pracującym silniku.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...