Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIFT 2.0 T 225ps czy cos poprawili ?


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos się orientuje czy silnik 2.0t o mocy 225 koni wprowadzony w 2013 roku do Audi A4 ma już usunięty problem spalania oleju?
Generalnie od którego misiąca 2013 zaczęli go montować?
Jeśli chodzi o dane katalogowe to ma mniejsze spalanie od poprzednika 211 konnego o około litra w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest poprawiony. Spalanie ma mniejsze ale jest na 2 wariatorach. Czy to źle? Nie wiem. Wariatory nie są tanimi rzeczami.

Edytowane przez andy-vip
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 211km z 2012 roku. Zero żuzycia oleju od nowego wiec problem został juz usunięty w tym modelu. Pali niestety jak smok przy ciezkiej nodze w mieście ok. 14l. Ale nie marudze bo frajda z jazdy jest zjawiskowa.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o odświeżenie tematu. Czy ktoś już miał przyjemność korzystać z tego nowego silnika 225 PS? Ponieważ mam parę pytań:

1 Jakie jest realne spalanie?

2 Czy audi A4 i A5 korzystają dokładnie z tego samego silnika?

3 Jaka jest awaryjność tego silnika?

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AngelDawid napisał:

Witam,

Proszę o odświeżenie tematu. Czy ktoś już miał przyjemność korzystać z tego nowego silnika 225 PS? Ponieważ mam parę pytań:

1 Jakie jest realne spalanie?

2 Czy audi A4 i A5 korzystają dokładnie z tego samego silnika?

3 Jaka jest awaryjność tego silnika?

Proszę o opinie.

1. jeżeli szukasz oszczędnego silnika, to to nie ten ; p 
u mnie w mieście nie schodzę poniżej 14,5 - 15l (mam stosunkowo blisko do pracy i dużo na światłach). znajomy dojeżdża z dalszej częsci miasta i nie ma tyle świateł to około 11-12l.
trasa tempomat 160-170 wychodzi 10l.
 

2. tak

3. przejechałem tym samochodem dopiero 10k, przebieg ma 37k. póki co nic.

Edytowane przez narkil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narkil, dziękuję za konkretną odpowiedź. Wygląda na to, że trzeba się cofnąć do silników typu 1,8t. Nieziemsko ubolewam nad tym co zrobiło Audi z tymi silnikami. Tak bardzo chciałbym kupić A4 albo A5 po 2011r z face liftem. Teraz kiedy uzbierałem trochę pieniędzy nie mam co kupić, a z wyglądu Audi mi się niesamowicie podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 18:30, AngelDawid napisał:

Nieziemsko ubolewam nad tym co zrobiło Audi z tymi silnikami.

W sensie, ze co zrobiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili silniki benzynowe na bezpośrednim wtrysku, gdzie zakładani gazu mija się z celem. Ale od ostatniego mojego postu przeczytałem bardzo dużo na temat innych marek silników itp. Wychodzi na to, że praktycznie każde silniki po pewnym okresie czasu (2008 - 2010) u wszystkich sensownych producentów nie nadają się do gazu. Dlatego ostatecznie wracam do wyboru Audi A4 lub A5 po 2012 roku z silnikiem 1,8 TFSI CJEB w manualu, nie koniecznie w quattro. Jeśli dobrze szacuje powinienem się zmieścić w spalaniu 6- 7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ten silnik w A3, ma spalanie w granicach 6-7l, ale dojeżdza do pracy jakieś 30km z poza miasta i praktycznie nie stoi na światłach po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18km do pracy i też nie stoję na światłach, więc powinno być ok. Z mojego 3,0 TDI wyciskam 8,5l/100 vervy na takiej trasie. Jak mam ochotę to przycisnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę a5 z tym silnikiem z s-tronikiem i quattro, ale spalanie rzędu 14-15 litrów w mieście to trochę przesada. No chyba że się non stop jeździ z gazem w podłodze.

Samochód waży ponad 1,7 tony to wiadomo, że nie będzie palił 6 litrów. Mnie na zwykłej trasie 90-120 km/h max spalić potrafi nawet poniżej 8 litrów. Autostrada i miasto to wiadomo, zależy od stylu jazdy.

Tutaj przy moim stylu jazdy w mieście tak 10-11 litrów, a autostrada 160 km/h z tempomatem to ciut poniżej 10 litrów.

Także ogólnie uważam to za niezłe wyniki przy takiej wadze samochodu i możliwości jakie oferuje. 1.8 t w takiej konfiguracji na pewno mniej nie spaliłby benzyny.

Z olejem problemu też nie zauważyłem po przejechaniu 10 kkm zeszła 1 podziałka na wskaźniku poziomu. Silnik 85 kkm przelotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...