Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przeciwmgielne tył


slawi75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie działa mi tylny przeciwmgłowy,być może to wina źle zdemontowanego haka.Moje pytanie jest takie;gdzie "włorzyć paluchy" żeby to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie działa mi tylny przeciwmgłowy,być może to wina źle zdemontowanego haka.Moje pytanie jest takie;gdzie "włorzyć paluchy" żeby to naprawić?

ale jakie auto itp ? jeżeli masz przedlifta być może zwarcie zrobiłeś i bezpiecznik wyleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie auto itp ? jeżeli masz przedlifta być może zwarcie zrobiłeś i bezpiecznik wyleciał

auto to audi a4 b5 1,9tdi afn 96r,tak już było jak ją kupiłem,bezpieczniki sprawdzone,włącznik,żarówki i wszystko co było możliwe też.Wygląda na to że kiedyś był w niej hak i został źle zdemontowany.

Edytowane przez slawi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hak nieorginalny to zazwyczaj wpina się w wiązke lewej lub prawej tylnej lampy takimi jakby klipsami zaciskowymi. W takim przypadku właściwie niemożliwe jest żeby coś tam było zrypane, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli hak nieorginalny to zazwyczaj wpina się w wiązke lewej lub prawej tylnej lampy takimi jakby klipsami zaciskowymi. W takim przypadku właściwie niemożliwe jest żeby coś tam było zrypane, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

haka niema wcale być może był kiedyś i ktoś go źle zdemontował i dlatego niema przeciwmgłowego,gdzieś o tym czytałem nawet pisałem w tym poście,ale teraz nie mogę tego znaleźć chociaż tam też nie znalazłem odpowiedzi na mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podumowując. włącznik działa, napięcie na bezpieczniku sie pojawia, bezpiecznik jest cały ale na wtyczce lampy już napięcia nie ma? w takim razie musisz troche porozkręcać i sprawdzić gdzie wiązka jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli podumowując. włącznik działa, napięcie na bezpieczniku sie pojawia, bezpiecznik jest cały ale na wtyczce lampy już napięcia nie ma? w takim razie musisz troche porozkręcać i sprawdzić gdzie wiązka jest uszkodzona

Wiązka też sprawdzona wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podumowując. włącznik działa, napięcie na bezpieczniku sie pojawia, bezpiecznik jest cały ale na wtyczce lampy już napięcia nie ma? w takim razie musisz troche porozkręcać i sprawdzić gdzie wiązka jest uszkodzona

Wiązka też sprawdzona wszystko jest ok
Czyli na wejściu lampy napięcie jest? W takim razie szukaj przyczyny w lampie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej wszystko jest dobrze;włącznik,bezpiecznik,kable,lampa też,prawdopodobnie przyczyną jest źle zdemontowany hak i pytam co mam sprawdzić gdzie ten hak był podpięty,pod jakie ustrojstwo jeśli był orginalny bo napewno nie był podpięty pod lampę.W lampie napięcia niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak sprawdz czy masz przejscie na przewodzie:

wlacznik pin 6 ( siwo-bialy przewod) i lampa pin 2 ( siwo-bialy przewod) to jest bezposredni kabel idacy od wlacznika do lampy i na schematach nic nie ma po drodze, jest on laczony kostka pewnie przy nogach kierowcy ale nie jestem w stani ze schematow wyczytac gdzie dokladnie jest ta kostka, ale nigdzie indziej nie ma kostek :) do tego masz przednie halogeny? w lampach oczywiscie.... dzialaja? masz wlaczone swiatla jak zapalasz przeciwmgielne? bezpiecznik od tego to nr 36 - 15A na wlacznik napiecie powinno byc podawane na pin 5 kolor przewodu siwy-zielony

oznaczenia pinow sa w 100% pewne, kolory kabli moga sie roznic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogenów nie mam,być może wcześniej były bo mam włącznik od nich,na razie go odłączyłem bo cały czas mi go podświetlało jak by był włączony.poprzednia właścicielka uszkodziła przedni zderzak i jest drugi bez halogenów może to jest przyczyną że orginalnie były halogeny z przodu i to jest ze sobą jakoś powiązane?Jak będe miał czas to sprawdze te przewody,aktualnie jestem za granicą i nie zawiele go mam,ale szukam odpowiedzi na mój problem,i przy chwili wolnego czasu będe sprawdzał każdą opcje.

Pod tym linkiem jest temat w którym próbowałem się czegoś dowiedzieć;http://a4-klub.pl/index.php?/topic/252253-brak-tylnych-swiatel-przeciw-mgielnych/page-2

Problem przeciwmgłowych rozwiązany,dzięki koledze "przemciotorun"

który naprowadził mnie na kolory kabli i dzięki temu że pogrzebałem głębiej w kuferku mojej audi i znalazłem tam uciętą wiązke od haka.Swiatełka zaświeciły po złączeniu ze sobą jednego z dwóch kabli siwo-białych i siwo-żółtego,myśle że niema różnicy którego siwo-białego z dwóch bo i pod jednym jak i pod drugim światełka działają chyba że się mylę,a może trzeba złączyć obydwa razem plus trzeci siwo zielony,nie wiem narazie jest wszystko dobrze.

Wialkie dzięki dla kolegi"przemciotorun"

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez slawi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...