Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E nie chce czytac kart SD


krzybro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Mam następujący problem z moim radiem . Chciałbym zgrac sobie muzyke na karte SD. W tym celu kupilem 2x2GB Karte zamieszczona na zdjęciu na nia zgrałem pewna ilość piosenak około 100 w formacie mp3 (typowy zapis podany na zdjęciu) Po włożeniu karty do radia mam komunikat o wczytywaniu Karty lecz bezskutecznie po kilku minutach stan jest bez zmiany . A gdy pozostawie Karte w samochodzie i ponownie wlacze radio widze komunikat ze slot z Karta w srodku jest pusty ( tak jakby karty tam nie było ) Czy moglby mi ktos powiedziec w czym tkwi mój blad ? Karta ? Zapis muzyki ?

Będę bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc . :hi:

Zdjecia sa zapisane pod tym linkiem :

http://www.directupload.net/file/d/3745/z8s3m8j3_pdf.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest SD (zdjecia zamiescilem w pierwszym poscie w pdf). Dzisiaj formatowalem jedna karte na FAT a druga na FAT32 i w dodatku oraz uzylem jakiegos programu zeby zmienil format muzyki na MP3 I jutro rano wyprobije.

Krumak - Przepraszam ale o co chodzi z etykieta karty bo nie bardzo rozumiem? Muzyka jest w formacie MP3


Niestety nadal nie czayta karty, juz mi rece opadaja bo nie wiem gdzie tkwi blad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zrzut! Poza tym ze moja karta ma 2Gb to wszystko wyglada podobnie. Mam mysle ze wazne pytanie odnosnie formatu zapisu muzyki na karte. Czy podszas zapisu musze utworzyc na karcie foldery /listy do odtwarzania. Czy moga to byc po prostu na karde skopiowane utwory .mp3 bez jakiegokolwiek foldelu/listy do odtwarzania ???

Producent zbyt wiele info nie podal .. jak to chinczyki ale powinno byc kompatybilne z Navi:

"Kompatibel mit einer Vielzahl von digitalen Produkten:

digitale Musik-Player, handheld-PCs (HPCs), Digitalkameras, digitale video-Camcorder,
Smartphones, Navigationssysteme und e-Books.

Spannung: 3.3V.
Dateiformat: FAT 32.
Speicherkapazität: 2GB.
Minimale Datentransfer-Rate: 1-3 MB/sek.
Größe: 24 mm X 32mm X 2mm / 0,94 ''X 1,26'' X 0,08''.
Sicherheit: Integrierte-Schreibschutz über Schalter um Datenverlust zu vermeiden"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wymogu tworzenia folderów czy playlist, spokojnie możesz wrzucać pliki bezpośrednio na kartę. Format, tak jak na zrzucie, mp3, z ograniczeniem przepływu danych (192, 256 czy 320 spokojnie podejdzie, vbr również).

Daj znać co z tego wyszło, też mam zamiar kupić większą kartę.

ps. u mnie chodzi na 512MB marki Tesco :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy ta karta jest SD bez HC (w linku nic nie widać). Mi poszła microSD 2GB ze starego telefonu przez adaptor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Karta na 100% SD bez HC. Nie mam bladego pojecia co moze byc zle bo muzyka tez mp3 a nazwe to juz probowalem jenowyrazowa oraz kartna w formacie FAT32. Chyba ze czytnik jest jakis lewy. Mysle ze musze wyprobowac jakas mala karte 256-512Mb. Problem z tym ze szukalem juz na forach tego problemu i nie znalazlem podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku spróbuj z inną kartą. Być może tej karty po prostu rns-e nie obsłuży.

Edytowane przez Cez032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miroslawstopa

Mi śmigają wszystkie karty SD (nie SDHC) do 4 Gb. muzykę wgrywam i działa, czasami nie odczytuje mp3 z długimi nazwami czy jakimiś dziwnymi znakami, ale tak jest ok. Myślę, że firma karty nie ma znaczenia, bynajmniej tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czasami nie odczytuje mp3 z długimi nazwami czy jakimiś dziwnymi znakami,

Nazwa może mieć maksymalnie 64 znaki, dłuższych nie widzi.

Edytowane przez marjankowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z kartami SD

obie sformatowane jako FAT32 i nawigacja widzi mi tylko zawartosc 380 MB nagrane jest wiecej na kartach.

Jak to ominac?

Bede wdzieczny za porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...