Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki płyn do chłodnicy w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
Czy mozna bez obaw dolać niecałe pół litra płynu do chłodnicy barwy niebieskiej zamiast czerwonej? Czy taka niewielka ilość może zaszkodzić?

Opublikowano

Zima idzie. Sprawdź lepiej na ile stopni masz płyn. Może warto dolać koncentratu a nie płynu. Jeśli płyn jest ok możesz dolewać niebieskiego choć nie jestem fanem mieszania żadnego rodzaju płynów.

Opublikowano
  • Autor

Płyn był wymieniany w ASO na początku tego roku ( 15 tys km temu) i ma naklejke na zbiorniczku wyrownawczym -40 , dolalem okolo 350-400ml do maksimum niebieskiego do chlodnic aluminiowych do -35 ktory został mi ze starego auta.

Opublikowano

No i nie widzę żadnego problemu.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedz

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja na zbiorniczku mam napis G12

Opublikowano

Ja na zbiorniczku mam napis G12

G12 zamienia sie na G13 :)

G13 dalej różowy jest ?

Jeden c...j czy wlejemy 12 czy 13 ?

Opublikowano

W mojej instrukcji pisze, że G12 miesza się z G12+ i G12++.

Widocznie G13 w 2011r. jeszcze nie było i dlatego nie ma o nim wzmianki.

Tak tylko przypuszczam, bo chyba wszystkie powinny się mieszać.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, przymierzam się do wymiany płynu chłodniczego w 2.0 TDI i tu moje pytanie czy mogę zalać zwykłym bezkrzemianowym g12 różowym czy lepiej G12++ fioletowy jak w instrukcji pisze. Jaka jest różnica między tymi płynami i czy nie będą się wytrącać osady.

Opublikowano

O ludzie, takiego pytania sie nie spodziewalem.

Kolor plynu nie ma znaczenia, wlewasz plyn spelniajacy norme g12 i tyle.

Edytowane przez SHITERS

Opublikowano

Na chemii szczerze mówiąc nie znam nic a nic ale do wszystkich samochodów z jakimi sie spotkałem zawsze lałem Dynagel, wg mnie najlepszy do wszystkiego.

Opublikowano

W B8 oryginalnie mamy G13, i producent nie przewiduje wymiany. Tak mi powiedzieli w ASO.

Opublikowano

Pytam bo akurat mam zwykły g12 i chciałem wiedzieć czy kupić g13 czy wlać to co mam

Opublikowano

Nie ma Już g12. Teraz jest g13 wprowadzony.

Opublikowano

Pytam bo akurat mam zwykły g12 i chciałem wiedzieć czy kupić g13 czy wlać to co mam

Pewnie G12 silnikowi nie zaszkodzi, aczkolwiek ja bym nie lał.

Opublikowano

Ja latam na org g13 i eksploatacyjne ubywa go . Zresztą w każdym aucie jakie widziałem ubywa go . ale to dlatego że ma taki skład i znika

Opublikowano

witam:)

chcialbym sie zapytac czy ktos z was wymienial moze plyn w ukladzie chlodzacym??

jak sie do tego zabrac ile plynu bede potrzebowal?

auto dopiero co kupione i z przerazeniem stwierdzilem ze jest woda zamiast plynu....

z gory dziekuje za pomoc

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam podobne zapytanie do kolegi saub84 zastanawiałem się czy nie wymienić płynu producent niby nie przewiduje wymian ale wiecie jak to jest, pewnie podobnie jak z olejem w manualnej skrzyni biegów, rozumiem że w 2.0 tfsi Q '11 płyn G13. Obecnie mam rózowy, czyli standard, z tego co zawsze było mi wiadomo płyn zmieniało się co ok 2-3 lat dlatego chciałbym wymienić, obecny stan mam w połowie pomiędzy min i max, no i zastanawiam się ile tego płynu wejdzie, jak odpowietrzyć układ etc, jakieś podpowiedzi ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.