Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał:

wrzuc VIN, pokminimy

WAUCGAFR7DA041937

 

Bardziej mi chodzi o to, ktory z tych amorkow  

- SACHS - 313 364 
- BILSTEIN - B4 19-171616

Ma bardziej sportowa charakterystyke czy jednak to jest dokladnie to samo

Opublikowano

1BD ma troche inną charakterystyke tłumienia od 1BE/1BV i wbrew ogólnym opiniom jest od nich minimalnie dłuższy 

na Twoim miejscu kupiłbym ori, nie ma cenowej tragedii

sam nawet ostatnio kupiłem przód i tył :decayed:

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Tragedii moze nie ma bo za oryginal 8T0 413 031 AR jest 849pln ale w tym samym czasie b8 mozna kupic za 630pln. Poza tym jak amory do wymiany to warto by przy okazji wymienic poduszki, odbijaki itp zeby tam juz nie zagladac, a to znowu robi cene.

A ta roznica w dlugosci ma w ogole na cos wplyw? I tak zawias trzymaja sprezyny a amory tylko odpowiadaja za tlumienie itp.

Wiedzialem, ze bedzie lipa z tym 1bd, i teraz zawias zzera moj budzet na podnoszenie mocy :P 

Opublikowano

Więc otrzyj łzy nie rozpaczaj
Dziś nawet małe dziecko wie
Pogoda jest dla bogaczy
Dla nie bogaczy są prognozy złe :grin:

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

Więc otrzyj łzy nie rozpaczaj
Dziś nawet małe dziecko wie
Pogoda jest dla bogaczy
Dla nie bogaczy są prognozy złe :grin:

:grin:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć, wg VIN zawieszenie 1BA.

Aktualnie mam gwint ale chciałbym założyć 1BV.

Podrzuci ktoś numery amortyzatorów i sprężyn do 1BV? Czy może lepiej wrzucić sprężyny Eibachaa amor OEM ?

Nr VIN WAUZZZ8K7FA051681

Opublikowano
6 godzin temu, Rafał90 napisał:

Cześć, wg VIN zawieszenie 1BA.

Aktualnie mam gwint ale chciałbym założyć 1BV.

Podrzuci ktoś numery amortyzatorów i sprężyn do 1BV? Czy może lepiej wrzucić sprężyny Eibachaa amor OEM ?

Nr VIN WAUZZZ8K7FA051681

amor przód - 8K0 413 031 CK

sprezyna przód - 8K0 411 105 ED

amor tył - 8K0 513 035 AR

sprezyna tył - 8K0 511 115 HA

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał:

amor przód - 8K0 413 031 CK

sprezyna przód - 8K0 411 105 ED

amor tył - 8K0 513 035 AR

sprezyna tył - 8K0 511 115 HA

Dzięki Dev :)

Opublikowano

Potrzebuję pomocy. Mam pęknięta prawą przednią sprężynę w Audi A5 Sportback 3.0 TDI 2014 Sline - jak w opisie :facepalm:

Nie mogę dojść co to za wynalazek !

Jedyny napis jak na niej znalazłem to ABT 1200 VA

Obecnie Audi na felgach 19 cali. Opona 235/35

Od ziemi do górnej skrajnej błotnika przy pustym aucie:

Prawy tył: 68,5 cm

Prawy przód: 67 cm

Lewy przód: 67,5 cm

Prawy tył 68,5 cm

Amortyzatory z elektrycznym sterowaniem "bicia"

Szukam kompletu przednich, tak aby podpasywało do tylnych.

Od biedy wszystkie wymienię.

Wysokość zawieszenie auta bardzo mi odpowiada. Może być z 2 cm wyżej jak by co !

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc.

 

 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Pomocy się nie doczekałem ... dobrze, że są specjaliści ! W doborze sprężyn istotne są naciski, na poszczególne osie ! Mam już nowe i znacznie lepsze niż te ABT. Auto stoi 67 cm przód i 67,5 tył. Twarde, ale jak poprzednio akceptowalnie. Dobrze współpracują z amorami ze zmienną charakterystyką tłumienia.

Dałem:

Sprężyny: EIBACH PRO KIT AUDI A5 B8         

E10-15-010-08-22

Opublikowano
1 godzinę temu, A4vant napisał:

W doborze sprężyn istotne są naciski, na poszczególne osie !

To zawsze była podstawą przy doborze sprężyn, więc to nie jest niespodzianką. Nie trzeba specjalistów, żeby dobrać sprężyny do auta. Wystarczy zajrzeć na tabliczkę znamionową w aucie i potem na ofertę sprężyn konkretnego producenta. Eibach ma nawet blog, gdzie jest opisane jak je dobierać. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czesc,

 

Moje zawieszenie 1BA to OYK/OJG kat. 10/7.

Znalazłem 1BE z oznaczeniem OYJ/OJG kat.9/6, czyli o jedna kategorie niższą. Zawias z 3.2 FSI quattro Avant. 

Myślicie ze podejdzie do CAGA quattro?

 

Dzieki :)

Opublikowano

Nikt nic? @Pawmichtim, moze cos doradzisz? :)

Edytowane przez Voucher

Opublikowano

Sądzę, że z jedną kategorią niżej nie powinno być problemu.

Jak zmieniałem u siebie z 1be na 1br to oprócz sprężyn i amorków zmieniłem też odbijaki. Miały inną grubość.

Są też różne średnice stabilizatora, ale tego nie zmieniałem. Pozostał stary.

Napisz vin to popatrzę w katalogu.

 

Opublikowano
6 minut temu, Pawmichtim napisał:

Sądzę, że z jedną kategorią niżej nie powinno być problemu.

Jak zmieniałem u siebie z 1be na 1br to oprócz sprężyn i amorków zmieniłem też odbijaki. Miały inną grubość.

Są też różne średnice stabilizatora, ale tego nie zmieniałem. Pozostał stary.

Napisz vin to popatrzę w katalogu.

 

Poszlo PW ;)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć,

Potrzebuje pomocy przy doborze sprężyn do swojego autka. Na wlepie zawieszenie 1BE. Ale względem tego zostało obniżone o 35mm przód i tył (wsadzone sprężyny h&r), bez zmiany amorków. Autko prowadzi się jak po sznurku, ale przy jakości naszych dróg, wysokości i ilości progów zwalniających po prostu jest za mały prześwit. 

Chciałbym wrócić to autko do wysokości zawieszenie 1BE. 

 

A4 Avant quattro CNCD

Wysokość do błotnika 64,5 cm -_- przód tył 

WAU ZZZ 8K7 EA085005

 

Gdyby się udało ustalić numery sprężyn i amorków lub też ew. Czy pasowało by wymienić podpory sprężyn itp.

 

Dzięki i pozdrawiam,

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Genji

Opublikowano

amory przód - 8T0 413 031 AF

sprezyny przód - 8K0 411 105 EA

amory tył - 8T0 513 035 M

sprezyny tył - 8K0 511 115 HB

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Czy przy wymianie sprężyn przednich (u mnie 2x8K0411105DH) trzeba wymienić też te gumy/talerze na nowe, a jak tak to jakie te gumy mają oznaczenie!? Może coś jeszcze do wymiany za jednym zamachem !!!

A przy okazji to czy sprężyny SACHS są OK, bo takie znalazłem 

ALLEGRO.PL

Dev, czy do mnie amortyzatory przód to 8K0413031CH - vin 8K2AA041097 ?!

Edytowane przez tomasm64

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Mam zawieszenie 1BA, a chciałbym 1BE +eibach sportline. Nie potrafię znaleźć po kodach amortyzatorów i sprężyn. 
WAUZZZ8K7EA094819

Opublikowano
2 godziny temu, Czuprynnn napisał(a):

Witam, czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Mam zawieszenie 1BA, a chciałbym 1BE +eibach sportline. Nie potrafię znaleźć po kodach amortyzatorów i sprężyn. 
WAUZZZ8K7EA094819

 

amor przód - 8T0 413 031 AF

amor tył - 8T0 513 035 M

sprezyny dobierasz po wadze jaką masz na wlepce, chodzi tutaj o obciązenie na oś

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.