Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odszkodowanie z OC działalności gosp. - krzywdząca ugoda


Rekomendowane odpowiedzi

a teraz uważaj, będą Cie mamic, dołożą Ci może 20% proponowanej kwoty.

jakiś czas temu wymieniałem gosciowi sprzegło w lagunie II który oddał auto do elektryka

człowiek pojechał na jazde próbną, nie domknął maski i.... reszte juz wiecie

elektryk napisał oswiadczenie i wziął całą winę na siebie, zajął sie praktycznie wszystkim

co było potrzebne do likwidacji szkody

lista szkód była dosyc długa: maska, szyba, dach, wyrwane mocowania z podszybia, podszybie

i jeszcze kilka innych rzeczy

wycena z serwisu 8600 (wartosc auta 11000) a ubezpieczyciel zaproponował 2800 :facepalm:

koles był sklonny wziąśc 5000zł, stwierdził że wiecej to nawet nie wypadało by brac

bo dłuzszej walce z łachą dali 3500, koles sie wqqqwił i pojechał z tematem do sądu

nie chcieli dać 5000 a skończyli z 13400zł na liczniku

co za pyeby :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev gadałem z ludzmi z ubezpieczeń mają to wkalkulowane bo na kilkadziesiąt osób pojdzie do sądu tylko jedna

Lukasz jaki niezalezny ? płacą mu żeby cie wydy**ł na kasę to jaki on niezalezny ???

Wyceniaj to w aso jak nie bedzie Ci odpowiadała kwota

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostane od nich kosztorys to pójdę z nim do ASO, żeby przygotowali taki sam kosztorys, ale na kwotach zgodnych z ich cennikiem

A tak w ogóle to już przygotowałem się mentalnie na złożenie sprawy do sądu

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę dociekliwy :) Ale co dokładnie stało się z wałkiem ?

wałek zatarł się i rozleciał na dwie części

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostane od nich kosztorys to pójdę z nim do ASO, żeby przygotowali taki sam kosztorys, ale na kwotach zgodnych z ich cennikiem

A tak w ogóle to już przygotowałem się mentalnie na złożenie sprawy do sądu

Dev Ci dobrze doradził. Podstawa to opinia rzeczoznawcy i dokładne wyliczenie szkód. Tylko szkoda bedzie wtedy do udowodnienia na podstawie tych wywodow, gdy zaplacisz za naprawe auta. Jezeli auto nadal lezy rozgrzebane to szkoda jest pojeciem bardzo plynnym, bo uwidacznia sie tylko tym, że z auta nie możesz korzystać, a nie tym ile będzie kosztowała Cię naprawa pojazdu ;) To jeden z debilizmów naszego systemu prawnego

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj dwa. Ja oddałem do sądu po pierwszym bo nie odpowiedzieli olali to totalnie więc po 3 tygodniach pozew był gotowy i leżał w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek cały czas trwa byly już 3 sprawy teraz czekam na rzeczoznawce sądowego 5 miesiąc na niego czekam a sprawa leży w sądzie drugi rok. Niewiem czy pamiętasz pokazywałem Ci fotki ze szkody na

warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...