Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,8T AEB brak iskry na cyl.2,3,3


Niedwiadek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zakupilem audi w ktorym miala byc uszkodzona tylko panewka (wymiana silnika) za dosc atrakcyjna kase... przy zakupie nie probowalem nawet odpalic bo byla pokrywa zdjeta i cewki... poskladalem to pod domem i okazalo sie ze wogole audik nie pali...

CO sprawdziłem i jakie wyniki; brak iskry na cylindrach 2,4,5na cylindrze 1 jest iskra. Cewki z 2,3,4 podmienialem miejscami z nr 1 i wszystkie są sprawne. Wtyczkę 5pin wchodząca do modułu zapalonu sprawdzalem dioda led. Na nr 1 dioda miga! Na 2,4,5 nie...sprawdziłem kable pomiędzy wtyczka 5pin a sterownikiem... Maja przejscie:/ luty w sterowniku oglądałem pod lupa i wszystko ok....Nawet kilka poprawienia dla pewności :) początkowo vag nie pokazywał nic... Dzis pokazał błąd (moduł sterowniku zablokowany) i kontrolka imo miga :/ Czy przy zablokowanym immo moze być tak ze iskra jest tylko na jednej świecy? Chciałem już zamówić sterownik ale to imo i błąd mnie dzis zmylily. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniach zapłonu zdechł

to taka mała zagadka dla domorosłych elektryków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy tak mówią;) niestety nie mam pod ręka by podmienic... Sprawdzalem dojście sygnału do modułu i wyczytalem ze diode led wojna sie do pinu 1,2,4,5 i dioda musi migac na każdym pubie przy rozruchu. U mnie miga tylko na pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mają rację. Podmien a sprawa się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi już pali ! :) uszkodzony był komputer! Kupiłem za grosze (60zl+20zl wysyłka) i odpalil za pierwszym razem ;) Chciałbym bardzo podziękować koledze "Łepski" ktory pomógł mi rozwiązać problem ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...