Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 CCWA] Audi A4 Quattro 3.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

Po przywitaniu, czas na prezentację :)

Auto zakupione z uszkodzonym silnikiem w maju 2014 sprowadzone z Niemiec przez handlarza z zapewnieniem, że problem jest tylko z silnikiem, potwierdzone wszystko w ASO oraz w serwisie w Niemczech, gdzie auto było kupione, serwisowane i potem wymienione na nowszy model.

Porządnie sprawdzone przed zakupem co by nie kupić studni bez dna. Transakcja sfinalizowana :)

Szybka przekładka silnika na CCWA aby uniknąć w przyszłości problemów z rozrządem i wtryskami.

W między czasie załatwiane wszystkie papiery, rzeczoznawca, akcyza, rejestracja, ubezpieczenie.

Zostało oryginalne turbo, pompa CR oraz kilka innych elementów bez których przekładka by nie była aż tak bardzo plug & play. Silnik zakupiony z potwierdzonym przebiegiem 80 tys km. Wszystko praktycznie poszło zgodnie z planem, z usterek który wyszły: niedziałający przycisk opuszczania tylnej szyby w drzwiach kierowcy oraz niedziałające czujniki parkowania tylne. W obu przypadkach był problem z zaśniedziałymi stykami.

Skrzynia nie szarpie, hamulców nawet nie musiałem ruszać, zawieszenie w stanie idealnym (jeszcze oryginalne). Ustawienie zbieżności, co nie było takie proste bo większość o tym nie ma pojęcia w Trójmieście i do przodu. Tutaj polecam Majchrzaka z Sopotu, ustawia rajdówki i inne wynalazki na sprzęcie który jest w stanie samodzielnie skalibrować. Niestety większość nowych zabawek jest źle skalibrowana i powielane są błędy….

Po przejechaniu 7500 km pojawił się pierwszy błąd -klapy korektora, po chwili zniknął. Nie zwlekając pojechałem na modernizacje klap żeby problem więcej nie powrócił. Przy okazji wymiana oleju w skrzyni wraz z filtrem oraz płynu wspomagania.

Po zrobieniu kolejnego 1000 km błąd i tym razem brak turbo. Podłączenie do komputera i wszystko jasne, kolejna standardowa bolączka 3.0TDI -nastawnik turbo, padła elektronika.

Szykuję się pomału do zmiany wahaczy kompletnych z przodu oraz wahacza tylnego prawego (stalowego). Niestety zawieszenie „niemieckie” szybko dostaje luzów na naszych drogach. Postaram się przetrwać zimę -jak na razie minimalne luzy na dolnych wahaczach z przodu, końcówce drążka. Najgorszy tylny wahacz który jest dostępny tylko w oryginale, tuleje niedostępne.

Modyfikacje od zakupu:

-wymiana silnika (212000km)

-wymiana wszystkich płynów, filtrów.

-lekki soft, dopasowanie wtrysków, usunięcie programowe DPF

-wszystkie katalizatory oraz dpf out, został tylko końcowy oryginalny.

-lampy na czarno, pomarańczki out

-podszybie z B6

-nowe opony Vredestein Ultrac Sessanta 225/45/17 XL

-wymiana szyby na pilkingtona acoustic, SAINT-GOBAIN był akurat niedostępny w akustycznej wersji

-LED 50W w miejsce DRL

-ledy zimne w miejsce żarówek podświetlenia tablicy rejestracyjnej

-oświetlenie wnętrza LED kompletne w biały neutralny 4500K

-postojówki LED 4500K

-dystane tył 20mm (koła ET42)

-modernizacja klap kolektorów, wymiana oleju w skrzyni, wymiana płynu do wspomagania (218500km)

-wymiana nastawnika turbo (219500km)

Plany:

-300km 600nm

-konkretne ledy w miejsce halogenów

-lampy led z a6 c6 tył

-modernizacja modułu komfortu aby wyrzucić wszystkie rezystory z ledów…. (potrzebne moduły do prób )

-listwy 1NK zrobione :)

-sufit s-line

-mocniejszy soft, możliwe że większy IC jednak najpierw będę chciał wyciągnąć ile się da na swojej „serii”

-aktualne felgi zostaną na zimowych oponach, nowe 17” trafią na lato a może 18”?

-pełen detailing na wiosnę

-klimatyzowany schowek

-hamulce z S4

-kamera cofania, DVD, aux

-nakładki na pedały alu z podstopnicą

Wyposażenie fabryczne:

-lakier LZ3F

-oryginalnie silnik ASB

-skrzynia JAX

-quattro

-sportowe przednie siedzenia skóra/alcantara podgrzewane, elektrycznie regulowane z siatkami i schowkami

-pakiet oświetlenia

-tempomat

-tiptronic

-fabrycznie brak oznaczeń na tylnej klapie

-zawieszenie 1BE

-servotronic

-multifunkcyjna trójramienna kierownica z łopatkami

-isofix

-szyberdach

-pilot do bramy w słoneczniku

-bi-xenony skrętne wraz ze spryskiwaczami reflektorów

-DRL

-lusterka zewnętrze składane i samo ściemniające

-lusterko wewnętrzne samo ściemniające z czujnikiem deszczu i zmierzchu

-RNS-E + bluetooth

-zmieniarka 6CD w schowku

-FIS kolorowy

-miejsce na telefon Siemens w podłokietniku :D

-comming home

-mcdonald + worek na narty

-czujniki parkowania tył

-4x elektryczne szyby

-8x poduszka powietrzna

-klimatronic

Wszystkie naprawy i modyfikacje wykonywane w AZ Auto w Pruszczu Gdańskim, chłopaki dają radę, wszystko profesjonalnie i terminowo.

Zdjęcia z ogłoszenia:

h9769n5d.jpg

hq4j9826.jpg

mfd6w8yd.jpg

5o7ffjkz.jpg

ao3q8aq4.jpg

3gngvro7.jpg

Zaraz po zakupie:

gn8majb4.jpg

xvb69wmk.jpg

stopiony tłok, zarysowana gładź cylindra

x9fr3i3n.jpg

9ikbcgsh.jpg

lvjpky93.jpg

bohguj2b.jpg

Modyfikacje które udało mi się uwiecznić:

5dkx7ov7.jpg

jcc5yoky.jpg

tak świecą w nocy ;)

tfqsapgj.jpg

c3lv5cpv.jpg

be7g2ubu.jpg

vzm8wvn7.jpg

Galeria

o84u8dkr.jpg

dwie zabawki :)

Galeria będzie z czasem aktualizowana, na ten moment nie było żadnej sesji :)

Edytowane przez Michallus

Opublikowano

Ladny parch :decayed::decayed:

Opublikowano

Dobry patent ze swapem na nowszą jednostkę.

Kolego jeżeliś łaskaw daj info na PW odnośnie kosztów.

Furka miód ;) Mam to samo :P

Do Slina zew. dawaj ;) różnica jest mega!

Opublikowano

Widziałem, jechałem - PETARDA! :) Pogratulować!

Opublikowano

widziałem ją na placu w AZ, ładnie wypasiona. Gratuluje swapu oby silniczek zrobił milion km

Opublikowano

Świetny kolorek, świetna sztuka! Bezawaryjności! :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Dorwałem nowy, oryginalny tylny wahacz za 39zł. Cena ASO 900zł....

dt8jt4my.jpg

Na swoje miejsce wróciła pompa common rail od CCWA. Czas na soft, tym razem nie powinno być problemu z wykorzystaniem potencjału pompy i wtrysków.

Opublikowano

Ślicznotka:)

LKS.... Krasnystaw? :)

Edytowane przez strazak990

Opublikowano
  • Autor

Tak zgadza się :)

Ślicznotka:)

LKS.... Krasnystaw? :)

Opublikowano

Może gdzieś na siebie wpadniemy wkońcu krasnystaw nie duże miasto :)

Aktualnie przebywam tutaj :)

Pozdrawiam

Opublikowano

jakie koszta takiej przekładki , i może byś napisał co trzeba zostawić ze starego silnika . I dlaczego nie można wsadzić całej nowej jednostki ???

Opublikowano
  • Autor

jakie koszta takiej przekładki , i może byś napisał co trzeba zostawić ze starego silnika . I dlaczego nie można wsadzić całej nowej jednostki ???

Jeżeli chodzi o koszta pytajcie w AZ, jednostka nie jest plug & play tak jak ma to miejsce w bkn/asb.

Może gdzieś na siebie wpadniemy wkońcu krasnystaw nie duże miasto

Aktualnie przebywam tutaj

Pozdrawiam

Jestem tam tylko kilka razy w roku ;)

Teraz jakoś na początku listopada się wybieram.

Opublikowano

Ładna sztuka i wielkie zmiany na wstępie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.