Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Silnik przerywa na ssaniu gdy jest zimny i po dłuzszym postoju


Darek V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam silnik 2.6 v6 z instalacja lpg ale gaz chyba niema nic z tym wspólnego... Chodzi o to ze gdy odpale auto po nocy lub po paru godzinach gdy silnik jest całkiem zimny (chodzi na benzynie oczywiście) to przerywa jakieś 2-3 minuty na ssaniu i śmierdzi dziwnie z rury...jakby nie mógł przepalić. Gdy silnik jest ciepły pracuje bardzo dobrze i nie dzieje sie nic podobnego. Mam takie objawy od jakiegoś miesiaca i niewiem o co chodzi... Prosze o porady,z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja mam to samo u siebie,po dluzszym postoju lub po nocy jak odpale to szarpie silnikiem tak przez 2-3 min potem jest wszystko OK-tak jak by ssanie nie chodzilo,jak by ktos wiedzial cos na ten temat to prosze o pomoc.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem czujnik temperatury i jest to samo wiec czujnik chyba nic nieda jak sie go wymieni,czujnik temperatury znajduje sie jak staniesz od przodu to po lewej stronie kolo kolektora wydechowego z tylu silnika-trzeba zdjac obudowe i rure dolotu powietrza,trzeba wyjac zawleczke i czujnik wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem czujnik temperatury i jest to samo wiec czujnik chyba nic nieda jak sie go wymieni,czujnik temperatury znajduje sie jak staniesz od przodu to po lewej stronie kolo kolektora wydechowego z tylu silnika-trzeba zdjac obudowe i rure dolotu powietrza,trzeba wyjac zawleczke i czujnik wyciagnac.

Jak dojdziesz do przyczyny to daj znać :) Ja czekam na podpiecie pod komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiej sytuacji tak ze sie nie moge wypowiedzieć na ten temat ale jak znajdziesz przyczynę to daj znać, kazde info jest cenne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

cos wiadomo na temat tego przerywania,bo ja sie jeszcze nie uporalem z tym,jezeli cos wiadomo na ten temat to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to bardzo ciekawi i chciałbym juz zeby tego niebyło.... ja czekam na podłączenie pod komputer.[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2008, 21:46_________________________________________________Podłączyłem auto wkońcu pod komputer i wywaliło bład sondy lambda-nie mozna go usunać czyli jest uszkodzona... wzrostu spalania nie zauważyłem. Czy sonda lambda moze być powodem tego ze silnik przerywa na ssaniu gdy silnik jest całkowicie zimny??? Pozatym silnik pracuje bardzo dobrze niema zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek V6 jak zmienisz sondy to daj znac czy cos sie poprawilo bo ja teraz niemam dostepu do auta zeby cos pokombinowac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...