Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mann czy knecht


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie dotyczy filtrów, paliwa, powietrza, kabinowy, olejowy. Dwie dobre marki Mann i knecht. Który wg. Was jest lepszy - z praktyki. W teorii co osoba to różna opinia. Cena nie istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich spełni swoją rolę tak samo, ważniejsza od marki (pomijamy wszelkiej maści chińszczyznę) jest terminowa wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oba podobnej jakości z tym, że zawsze jak kupuje manna maja na miejscu a knechta mogą mieć za kilka godzin. Chyba wynika to z tego, że mann popularniejszy, ale z tego co pamiętam też tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan w firmie SF FILTER powiedzial mi ze mann i knecht sa stosunkowo drogie,natomiast filtry MACHLE sa konstrukcja identyczne jak mann i knecht ale duzo tansze. za komplet zaplacilem 170 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie są tej samej jakości. O cenie nie ma co tu dyskutować bo to zależy kto ma jakie rabaty. Ja za Knechta płacę mniej niż za Filtrona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan w firmie SF FILTER powiedzial mi ze mann i knecht sa stosunkowo drogie,natomiast filtry MACHLE sa konstrukcja identyczne jak mann i knecht ale duzo tansze. za komplet zaplacilem 170 zl.

To powiedz temu panu że nie powinien robić tego co robi(mniemam że sprzedaje filtry) Tak jak Kris napisał mahle to knecht na pudełkach jest róznie. Czy mann czy knecht... wszystlo jedno. Wykonanie bardzo dobre obydwie firmy wymiennie trafiają się w oryginalne. Ostatnio w b8 zmienialiśmy to paliwo było mann a reszta knecht :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, no to teraz przed zimą zaopatruje się w Manna, a następnym razem w ramach testu zaopatrzę się w Knechta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od dłuższego czasu manna jest git..a cena miedzy knechtem a mannem to kilka pln.chyba między filtrem oleju różnica 1zl..pytalem ostatnio u dzika

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce produkcji MANN'a jest różne (hiszpania, bośnia, indie, china,..) ... Knecht chyba zawsze jest Made in Austria :naughty:

Miałem u siebie filtr oleju Mann'a.. najpierw Hiszpański, później Niemiecki... wydawało mi się, że w niemieckim materiał był mniej pofalowany..

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektów pewnie żadnych, ale można sprawdzić jak wyglądają po roku czasu użytkowania w polskich warunkach.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce produkcji MANN'a jest różne (hiszpania, bośnia, indie, china,..) ... Knecht chyba zawsze jest Made in Austria :naughty:

Miałem u siebie filtr oleju Mann'a.. najpierw Hiszpański, później Niemiecki... wydawało mi się, że w niemieckim materiał był mniej pofalowany..

To akurat racja :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo gdzie mają Knechta w lepszej cenie od Filtrona ?

W Inter Cars. Tylko jak pójdziesz z ulicy to zapomnij o super cenach [emoji1]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u mnie mam założone : Filtr Paliwa & Oleju -> Knecht Made in Austria

Filtr powietrza Mann Made in India

Filtr kabinowy węglowy Filtron Made in Poland

Jeżeli ktoś pyta się ... czy Mann czy Knecht... mówię Knecht

Knechta masz Austriackiego... a Mann jest różny... China, Indie... nie tędy droga :hi:

Zaraz rozpęta się burza "Masz coś do Chin ?!" Ale sam pewnie wiesz jak to jest gdy na produkcie masz napis

Made in China, a Made in Germany :cool:

Na moim przykładzie.. do mojego motoru zestaw filtrów MANN'a

- Oleju -> Niemiecki albo Hiszpania zależy co trafisz

- Paliwa -> Bośnia & Hercegownia

- Powietrza -> Indie

- Kabinowy -> Niemcownia

Tutaj mój filter oleju Mann Made in Spain, Niemiecki po wyciągnięciu nie był taki pofalowany ;)

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron węglowy to nawet nie stał przy weglu [emoji12]

Nie pamiętam co wladowalem ale kamaza przed sobą nie czuje. I mniej drażni płyn spryskiwaczy.

72415e2ef7ba6c43e50c6570ecbf1df7.jpg

Pierwszy lepszy innej firmy.

Nawet na oko widać że 3 razy ciemniejszy od Filtrona.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...