Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sector - Detailing - Pasja dla twardzieli pozytywnie zakręconych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wstępie chciałem serdecznie podziękować Griffe ,

to dzięki jego osobie i pracach jakie pokazał

zakręciłem się pozytywnie w świecie detailingu.

Griffe twój profesjonalizm jest godny polecenia ,

Dziękuje ci za pomoc w moich pierwszych krokach w świecie mi nieznanym ,

za to że wykazałeś się cierpliwością i życzliwością .

Można powiedzieć że prace Griffe są dla ludzi o mocnych nerwach .

Ja pooglądałem 2,3 projekty Griffe-go i zaraz wyciągłem auto z garażu i heja za mycie.

Myję myję -wycieram do sucha - i LIPA ! Załamka - Szok ! :facepalm:

Teraz zrozumiałem ,że to szczur zapuszczony a nie piękna A4.

1 myśl - po cholerę znowu na forum wchodziłem ,po co mi to było .

Teraz chodziłem zły :kwasny: .

2 myśl - dam auto do profi firmy - niech je ogarną i zrobią jak należy ,

no i kolega przyjechał A6 , mówi że zapłacił w firmie X - 1K i jest kibel .

3 myśl - no to nic innego jak zabrać się za robotę samemu

Wykonałem więc ruch "tel do przyjaciela " do Griffe - bo to w końcu przez niego wszystko się zaczęło.

Ustaliliśmy zasady współpracy i pomocy .

No i się zaczęło.

 

I skończyła się pierwsza A4 ,

jak wyszła oceńcie sami

Ja jestem zadowolony z efektu choć wiem gdzie popełniłem błędy ,ale nauka kosztuje .

 

 

____________________________________________________________________________________________

 

 

 

Pierwsze zakupy - potem drugie,trzecie ... itd.

 

IMAG1517_zps3955cc62.jpg

 

 

Kilkanaście dni studiowałem

nazwy -slogany - kolejności działań

Poznawałem kosmetyki samochodowe

który do czego i jak stosować .

Masakra dla zielonego jak Ja.

No ale nie należę do ludzi którzy się poddają łatwo.

No i jak się zaczęło to trzeba skończyć .

 

Więc

Pianowanie

Piana z profi pianownicy - brak fotki (zabrałem się ochoczo i zapomniałem pyknąć) :grin:

Płukanie

i

Chemia poszła w ruch

1oponony0_zps57cb7624.jpg

pedzelkowanie_zpsbada547c.jpg

chemia1_zps266b0761.jpg

 

Płukanie

 

i

Mycie

na dwa wiadra

 

szampon - Dodo juice Born to Be Mild

 

 

Osuszanie

 

osuszanie_zpsc92c4951.jpg

 

 

Glinka

czyli smerfowy zestaw na kika godzn pracy

smerfowyzestaw_zpscefc33ca.jpg

 

Inspekcja

kilka zdjęć bo w dalszym etapie relacji będą pozostałe fotki porównacze ,

w wersji "przed i po"

1drzwikierowcyprzed_zps6eedce0f.jpg

rysyzboku_zps3bb0552f.jpg

1baga17C0nikprzed1_zps52946e6f.jpg

 

 

 

Mycie szyb

Mycie to słabo powiedziane , musiałem spolerować szybę przednią jak i tylnią

Praca zajęła mi -ok 4 h

AG - dał radę + płukanie IPĄ z dodatkiem wody destylowanej i kilka kropel Megsy.

Szyby miałem zbrudzone tak jak całe auto , starymi zaciekami z piany,

nawet nie chcę fotek pokazywać bo aż wstyd jak to wyglądało.

IMAG1755_zps958e2eaf.jpg

 

Parownica

Przy pomocy pary + wyrzut wody pod ciśnieniem pozbyłem się resztek

płynu do mycia szyb oraz pozostałych ustrojstw z zakamarków

Na zdjęciu widoczna rysa , która wymagała interwencji lakiernika

1parownica1_zpsd943e519.jpg

 

Lakierowanie

Rysa była tak głęboka że aż do blachy ,

więc tutaj musiałem poprosić fachowca ze sprzętem ponieważ żadna korekta nie dała by rady to opanować.

1poprawkilakiernicze1_zps03326db0.jpg

1poprawkilakiernicze2_zps5c6c4129.jpg

 

Polerowanie Lamp

Wiadomo lampy mają swoje lata , dziurki po kamyczkach -rysy no i syf z piany

zmusił mnie do pracy nad reflektorami .

Udało mi się kupić za 109zł maszynkę ocylacyjną w praktikerze ,

wiem nie jest to profi sprzęt ale dał radę doskonale.

Do tego papiery trajzaki 800/1200/1500/2000 i 3000

polerka na 2 korki

+ zestaw Spray Max - tutaj lampy wyciągłem całkiem z auta .

115B0wiat1420oprzed1_zpsc864606e.jpg

115B0wiat1420oprzed4_zpsaa6a1554.jpg

115B0wiat1420oprzed3_zps246b0fae.jpg

115B0wiat1420oprzed2_zps15685aaa.jpg

po lakierze

115B0wiat1420oprzed5_zpsdf6e06ed.jpg

po polerce

115B0wiat1420oprzed6_zpsd0fc340c.jpg

 

 

Felgi

Mycie - Tenzi Prix ,T Alux , ValetPro B.G.W.C ,ValetPro B.S.W.C

Wosk- SV Autobahn od zew

Wosk - Finish Kare 1000P HI od wew.

Opony - Endurance Tire Gel

 

lato

1oponony1_zpsb05d59a6.jpg

 

no i Zima

IMAG1527_zps9d3105e7.jpg

 

Pranie wnętrza

dywaniki + półskóry

Odkurzanie 1-wstępne

Pistolet - ze sprężonym powietrzem cale wnętrze + dywaniki

Odkurzanie 2

Parownica - sama para bez wody

Chemia - ze zraszacza ValetPro Heavy DCC

Szczotka + wiertarka - polecam wszystkim tą szczotkę jest super pomocna !!

Odkurzanie 3 - po tej szczotce okazało się że jednak 2 odkurzania to było mało

Chemia - do Odkurzacza piorącego

nareszcie lux wew. - a dywaniki na dworze się suszą

Deska i plastiki - M Ultimat Protectant

Skóra - zestaw Gliptone GT15 + GT11

Uszczelki - Endurance Tire Gel

 

jeszcze musze ogarnąć podsufitówkę -szkoda że od tego nie zacząłem ,ale ten czas leci ...

1pranie1_zpsd779e002.jpg

1pranie2_zps050689dd.jpg

1pranie3_zpse1358e6a.jpg

 

Mycie silnika

Chemia - APC

Wosk - Finish Kare 1000P HI

1podmask10501_zpsc38a07ae.jpg

 

 

 

Korekta

czas pracy ok 45h

Pasty -3M

HDC Zymol

SV - Crystal Rock

 

no to wjazd do garażu i jazda na 3 korki

trzykroki_zps42e68ab3.jpg

 

przelało się tych litrów

IPA_zps1e0083e1.jpg

 

50:50

1Pierwszyszlif1_zpsbbec9f52.jpg

maska

1maskapo50na50pierwszykorek1_zps5350edc1da

dach po korkcie -przed woskowaniem

1sector1_zps10426090.jpg

 

No to jazda z pachnidłem woskiem

na drugi dzień - poszła druga warstwa :)

1Woskowanie1_zps91d2bdee.jpg

 

:banan:NARESZCZCIE :banan:

Efekt prac widoczny

oko moje cieszy

Jak wyjechałem z garażu sąsiad się mnie spytał czy auto malowałem :grin:

 

Są oczywiście jeszcze rysy na aucie -ale tutaj tylko lakierowanie i to już na przyszły rok zostawiam

Musiałem poświęcić mnóstwo czasu na maskę , ponieważ po korekcie miałem Niebo Gwiaździste na masce i wykałaczki poszły w ruch + ponowna korekta- ahh było co robić.

 

zdjęcia robione fonem- przed i po

1dachprzedipo1_zps18d56da8.jpg

 

bagaznik_zps827f6254.jpg

 

no i takie fotki

1powoskowaniu3_zps572807a5.jpg

 

115B0wiat1420oprzed7_zpsc3ff2524.jpg

 

1powoskowaniu2_zps909bba20.jpg

 

1powoskowaniu6_zps9420bdaf.jpg

 

maska1_zpsef8ea935.jpg

 

1powoskowaniu8_zpsf4534ab2.jpg

 

prawybok1_zpsb3c7e502.jpg

 

1powoskowaniu5_zps68f04672.jpg

 

1powoskowaniu4_zpsdaefee96.jpg

 

oceńcie sami

Edytowane przez sector

Opublikowano

Przede wszystkim dziękuję za tak ciepłe słowa - nie powiem miło się to czyta.

Co zaskakuje? Z pewnością podejście właściciela do tematu i pełne zaangażowanie.

Duże zgłębienie tematu detailingu w zakresie pracy jak i samych środków oraz sprzętu.

Robią wrażenie użyte materiały - w końcu ile aut ma na sobie wosk stworzony przez Paula Daltona - Crystal Rock.

Zdjęcia pokazują piękny efekt.

Jedno za co nie pochwalę - to sama relacja - trzeba popracować nad zdjęciami a przede wszystkim nad ich podaniem.

Ogólnie bravo - jak na pierwszy raz EVER to GRUBO i z PRZYTUPEM.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Griffe ,

nad zdjęciami będę pracował bo jest konkret lustrzanka dostępna tylko szwagier musi się sprężyć z tym aparatem.

Nie będe ukrywał że miałem chwile załamania jak zaczynałem drugą stronę auta , ale kryzys minął i poszłem dalej z tym koxem.

Opublikowano

Piękna robota :hi:

Życzę wytrwałości i oczywiście czekam na kolejne relacje :wink:

Opublikowano

Efekt niesamowity i tyle poświęconego czasu... podziwiam!!!

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za opinie,

następny będzie R.Espace czyli kolejne wyzwanie z większym autem .

Opublikowano

Pójdzie Ci jeszcze lepiej francuzy mają fajny lakier do obróbki - chyba jeden z przyjemnieszych. Nie tak twardy jak Audi więc dobrze się tnie i nie tak miękki jak jak japończyki więc ładnie i bezstresowo się go wykańcza.

Opublikowano

Szacun :thumbup1: sam coraz bardziej wciągam się w temat detalingu.Niestety teraz ogranicza się to tylko do mycia i dbania o lakier,ale w przyszłości kto wie...

Opublikowano
  • Autor

Szacun :thumbup1: sam coraz bardziej wciągam się w temat detalingu.Niestety teraz ogranicza się to tylko do mycia i dbania o lakier,ale w przyszłości kto wie...

Damianlno , nie taki diabeł straszny jak go malują .

Najwazniejsze to wyczuć maszynę polerską jak pracuje ,

Przy pierwszym podejściu to polerowałem gdzie ona chciała - ha ha ,

wyszły mi holsy a Griffe mnie pocieszył że super mi wyszły - he he .

Człowiek na błędach się uczy.

Wczorajszy zachód słońca

zachoacuteds_zps2d810b4f.jpg

Edytowane przez sector

Opublikowano

Na razie nie bardzo mam czas,a i autko dosyć ogarnięte bo w zaszłym roku oddałem do fachowców na korekte.Póki co jestem na etapie lektury i myślę o zakupie starej maski co by na czymś "poćwiczyć",no ale to jeszcze odległe plany.A tak z ciekawości jakiej maszyny używałeś??

Opublikowano
  • Autor

.A tak z ciekawości jakiej maszyny używałeś??

Makita 9227CB

Opublikowano

sector - jednym słowem: SZACUN :jerk:

Początki są zawsze trudne; wymagają poświęcenia sporej ilości czasu na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz sporej cierpliwości, często zniechęcają ze względu na potknięcia, ale tylko Ci najwytrwalsi staja na podium :wink: Czytając to co piszesz, oglądając fotki i patrząc na wypowiedź Griffe'go wierzę, że dojdziesz do perfekcji :good:

Opublikowano
  • Autor

Tu można zobaczyć jaką robote wykonuje SV Crystal Rock

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2r9jQoa1fl0

http://youtu.be/2r9jQoa1fl0

Edytowane przez sector

Opublikowano

Jest MIAZGA.

Opublikowano
  • Autor

A tutaj jak działa NW - Jestem zadowolony - przy 60-70Km rewelka

ogólnie wycierczka mechaniczna również łatwiej zbiera

No i ten bajer - woda (kropelki) leci w górę :D

https://www.youtube.com/watch?v=Olv4INWaIoI&feature=youtu.be

http://youtu.be/Olv4INWaIoI

Edytowane przez sector

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Rewelacja! :good: Też myślę, że Griffe w tym temacie jest niemal bogiem :decayed: ale muszę przyznać, że jak na pierwszy raz i twardy lakier Audi wyszło Ci to genialnie. Sam od dawna interesuję się detailingiem, czytam, oglądam prace różnych ludzi ale niestety trochę brak mi odwagi, żeby ćwiczyć na swoim aucie :grin:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zapowiedź grubszej roboty

IMAG1944_zps79e76d0c.jpg

Chyba 1-minivan na forum :naughty:

Opublikowano

Czekam z niecierpliwością

Opublikowano
  • Autor

Więc jedziemy z Vanem

Renaul Grand Espace

przy takim aucie należy przyjąć wzór :

Duże auto = Dużo roboty

Zadania do wykonania :

Wew. - FULL

Zew. - FULL

Wykonano :

Wew. - 90% (tapicerka góra do prania ,ale to już na wiosnę ,ponieważ elektr. Espaca b.nie lubi wilgoci , no a już chłodno na dworze )

Zew. - 90% ( maska idzie do fachmana w ten wekeend - gradobicie do wyciągnięcia - potem JA ją przemagluję i będzie 100% )

Espace służy mi do pracy na codzień , kupiłem go 6-mcy temu .

Ciężko znaleźć 1,9dci i to jeszcze Grand -

1/2 roku szukałem i znalazlem w b.dobrej cenie + koszta remontu = nie ma tragedi

------------------

Na tydzień przed planowanym detailingiem , Świnowóz poszedł do mechanika na wymiane silnika

Miesiąc szukania - i trafił się fajny używany nowszy poprawiony silnik - 1,9 dci z 2006r. -105tyś .

IMAG1806_zpseef0b9ef.jpg

teraz już mi olej nie łyka

Wczesniej :

Oczywiście -pakiet startowy poszedł do wymiany + rozrząd kpl

Zleciłem -naprawę komputera pokładowego

Ogarnięta - klima

Regeneracja- Turbiny

No i w końcu przyszła pora na SPA

---------------------------------------------------------------

Na pierwszy ogień zabrałem sie za środek

Czyszczenie - kokpitu parownicą

Pranie i mycie - foteli z wyciągnieciem z auta

Odkurzanie i pranie - dużej podłogi jak to w autobusie -

itd.

Tutaj użyłem środków firmy - INNOTEC

IMAG1805_zps090796e5.jpg

Innotec cleaner - świetnie sobie daje radę z brudem na PCV

psikasz - a on pracuje

wycierasz - i gotowe

IMAG1809_zps72fd353e.jpg

Potem - IPA

i

Innotec protector - na wszystkie plastiki

b. wydajny -

zapach - bryzy morskiej

pozostawia - matowy efekt - ale podkreśla kolor pcv

Innotec Spray Shine Polish - na wew. lakier drzwi

Tapicerka i podłoga -była prana po zakupie ,ale proszek Karchera się nie spisał

IMAG1655_zps257bc065.jpg

użyłem więc jak wczesniej:

ValetPro HDCC

efekt:

IMAG1082_zps027ed719.jpg

IMAG1099_zps24299eae.jpg

na zabezpieczenie poszła

nano powłoka

fotka ze sklepu;

Obraz1_zps6180c8d5.jpg

mogę śmiało powiedzieć że osłona działa jak należy -

deszcz - nie wsiąka w tapicerkę i nie pozostawia plam

brud -łatwo sie zmywa - tzn. przeciera mokrofibrą .

stosunek ceny do jakości - OK

no i gotowe wew !

IMAG1088_zpsa6443fab.jpg

Oczywiście wszystko napisane w 3 zdaniach - ale godz. pracy to zajęło.

No i pora na część zew.

IMAG1937_zps837a8926.jpg

IMAG1941_zpsbd8a5edd.jpg

nie ma co brudasa pokazywać

do mycia z nim

pozbywam się zanieczyszczeń:

a- organicznych

b-nieorganiczny

IMAG1943_zps69ac22e1.jpg

no i widać co go boli

IMAG1945_zps6d950edc.jpg

IMAG1946_zps75991260.jpg

IMAG1955_zps4a0f672a.jpg

IMAG1958_zpsb31ae24a.jpg

dach

IMAG1950_zps29d6d1e3.jpg

IMAG1953_zps7a9ade95.jpg

ach ten metalik ,

ach te rysy

IMAG1963_zps5d87b206.jpg

jeszcze ostatnia inspekcja lampą wew.

glinka do podstawa

IMAG1962_zpsffdfbd75.jpg

jakby to ująć delikatnie - Swiniowóz był brudny jak świnia - he he

Na pierwszy ogień -polerka szyb :

AutoGlym

IPA

Płyn Megsa

no i nałożenie -G5

Fotki pomijam

Oczywiście do polerki użyłem :

zestaw 3 x 3M

Pomijam fotki 1/2 itd

czas pracy ok.36h -

Ten lakier to nie twardziel-Audi ,ale powierzchnia większa,

dla przykładu dach to dobre=4m2

Pod klamkami pominołem zielony korek ,bałem się aby nie narobić bałaganu na miekki lakierze

użyłem więc tylko -

żółty korek + żółty pad na wiertarce -

i

niebieski k -pad j.w.

IMAG1980_zps3ccd56bc.jpg

IMAG1981_zps4a97e6a4.jpg

efekt - już po żółtym był rewelka

No i finalne fotki

Na lakier poszedł

HDC cleaner Zymol

1-warstwa SV C Rock

2-warstwa SV Mirage nałożone po 24H

Na plastiki

Ultimate Protectant z Megsy

Na gumy

Endurance Tire Gel

Na alu kołpaki

FK 1000

IMAG1984_zps9fbb498e.jpg

IMAG2041_zpse5405260.jpg

BÓL - brak słońca na dworze

IMAG1990_zps2a87f3bd.jpg

IMAG2054_zps0a240135.jpg

IMAG2057_zpsc2be3210.jpg

IMAG2045_zps51d636ad.jpg

tu już coś widać

IMAG1988_zps2557598f.jpg

Ta rysa na klapie całkiem nie znikła , można ją zobaczyć tylko z bliska ,ale to już jest pikuś.

IMAG2047_zps7a9d5a2e.jpg

IMAG2002_zps6e279766.jpg

IMAG2049_zpsc8f35c05.jpg

Jak maskę skończę i słońce się pojawi to wstawie ładniejsze zdjęcia .

Mój Sąsiad już się nie nabrał że auto malowałem -

tylko stwierdził że świeci się jak Audi i dodał że nowe auta tak niewyglądają .

Przeze mnie zaczął oglądać swoje auto i znalazł pełno rys które go teraz denerwują ,

he he takie życie .

Ogólnie jestem b. zadowolony z efektu ,

różnica między maską a resztą świata jest niesamowita ,

ale nie potrafię to ująć na zdjęciu moim fonem przy tej pogodzie .

Muszę pomyśleć nad jakąś lustrzanką


nareszcie pojawiło się słońce

IMAG2084s_zps5ea007db.jpg

Można się golić

IMAG2072s_zpsc2bb687a.jpg

Edytowane przez sector

Opublikowano

kolejna piękna robota :) mógłbym oglądać i oglądać takie dzieła bez końca :)

mam pytanie odnośnie alk izopropylowego. W jakim celu się go stosuje? żeby zmyć pastę polerską przed kolejnym etapem ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.